تقویم

تاریخ روز پزشک در تقویم 1402 چه روزی است؟

از روزهای مهم تکریم و قدردانی از مشاغل روز پزشک می باشد، در تقویم ملی کشورمان روزی به نام پزشک نامیده شده است، در این مطلب از صفحه اقتصاد ” تاریخ روز پزشک در تقویم ۱۴۰2 چه روزی است؟” را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاریخ دقیق روز پزشک در تقویم سال 1402: چهارشنبه 1 شهریور

 

تاریخ روز پزشک در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

علت نامگذاری روز پزشک در ایران :

روز بزرگداشت و تولد ابوعلی سینا ملقب به شیخ الرئیس متولد بخارا پزشک حاذق ، فیلسوف و حکیم ایرانی را به نام روز پزشک نامیده اند . ایشان نویسنده ۴۵۰ کتاب به زبان فارسی و عربی با موضوعات پزشکی ،بهداشتی نگاشته است و در شهر همدان به خاک سپرده شده اند . در کشور ما نیز روزی به نام پزشک نامگذاری شده است که از سال ۱۹۵۸ به بعد روز پزشک در کشورمان تعیین شد چندین سال است که در تقویم ملی مان ثبت شده است که در این روز از پزشکان عرصه پزشکی قدردانی به عمل می آید .

تاریخ روز پزشک در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

روز پزشک در دیگر کشورها

-روز پزشک در ایران: در ایران روز بیست و سوم اوت مصادف با اول شهریور ماه که همزمان با زادروز تولد ابوعلی سینا است برای روز پزشک در نظر گرفته شده است.

-روز پزشک در آمریکا: ۳۰ مارس برای بزرگداشت پزشکان و تقدیر از خدمات ارزنده آنها اختصاص داده شده است.

-روز پزشک در کشور ویتنام: برای نخستین بار روز پزشک در تاریخ ۲۷ فوریه سال ۱۹۵۵ جشن گرفته شد و از آن زمان تا کنون همین روز برای تجلیل از پزشکان در نظر گرفته شده است.

تاریخ روز پزشک در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

-روز پزشک در کشور کوبا: روز ۳ دسامبر که یادآور تولد “کارلوس جوان فینلی” است به روز پزشک اختصاص داده شده است.

-روز پزشک در کشور هند: روز پزشک مصادف با اول ژوئیه است که به دلیل تجلیل از دکتر بیدهان چاندرا روی، پزشک افسانه ای و دومین وزیر ایالت بنگال غربی نامگذاری شده است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا