تقویم

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم 1402 چه روزی است؟

از روزهای جهانی که مربوط به هنر می باشد روز جهانی خوشنویسی را می توان نام برد، در این مطلب از صفحه اقتصاد ” تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم 1402 “ را بررسی خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

روز جهانی خوشنویسی ، قدردانی از هنری کهن

خوشنویسی معمولا به نوشتن متن با روش هایی خاص برای زیبا جلوه دادن آن و بخشیدن یک قالب هنری به آن اطلاق می شود. خوشنویسی در تمامی فرهنگ های مختلف به چشم میخورد و روز جهانی خوشنویسی نیز روزی برای همسان سازی این فرهنگ هاست. البته خوشنویسی در زبان های لاتین، آسیایی و خاور میانه تفاوت هایی را با هم دارند.

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم ۱۴۰۱

 

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم شمسی برابر است با:

پنجشنبه 19 مرداد 1402

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم میلادی برابر است با:

10 آگوست سال 2023

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم هجری قمری برابر است با:

23 محرم 1444

خوشنویسی و روز جهانی خوشنویسی در ایران

 در زبان هایی مانند فارسی و عربی، خوشنویسی اهمیت بسیار ویژه ای را به خود اختصاص داده است و چندین نوع خط خاص وجود دارد که هر کدام از آن ها از قواعد و قوانین خاصی پیروی می کنند. همینطور در ایران روز بیست و یکم مهر ماه به عنوان روز ملی خوشنویسی در نظر گرفته شده است که از روز جهانی خوشنویسی سابقه بیشتری داشته و حاکی از اهمیت این هنر برای ایرانیان است.

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

 

خوشنویسی در سایر کشور ها و تمدن ها

خوشنویسی در آسیای شرقی نیز یکی از هنر های مورد توجه است که نمی توان از اهمیت آن غافل شد. خطوطی که تحت عنوان خوشنویسی در دوره های مختلف استفاده می شده است با یکدیگر متفاوت بوده و دوره های تاریخی را می توان یکی از اصلی ترین وجه تمایزات این هنر می باشد.

در زبان لاتین نیز به همین صورت می باشد و خوشنویسی لاتین بیشتر برای موارد مذهبی و نوشتن نسخ انجیل به کار می رفته است. این هنر تا حدی مقدس شمرده می شد که غیر از کشیشان کسی اجازه آموزش و یادگیری آن را نداشت و فقط در موارد خاص و ویژه از این هنر استفاده می شد.

تاریخ روز جهانی خوشنویسی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

روز جهانی خوشنویسی از کجا شروع شد!

روز جهانی خوشنویسی دومین چهارشنبه ماه آگوست می باشد. در واقع بنیاد روز جهانی خوشنویسی توسط یکی از شرکت های قدیمی تولید کننده قلم و تجهیزات نگارشی برای گرامی داشت این هنر ارائه شده است. هنری که شاید با ورود کامپیوتر ها به عرصه نگارش قدرت سابق خود را از دست داده و کمتر کسی به سراغ آن می رود. روز جهانی خوشنویسی قدردان این هنر بزرگ و کهنسال است که پا به پای انسان ها در این سال ها همراه او و نوازشگر چشمان او بوده است. روز جهانی خوشنویسی تلنگری به علاقه مندان این هنر است که آن را با جدیت بیشتری دنبال کنند و از تلاش در راه آن فروگذار نباشند.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا