تقویم

تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم 1401 چه روزی است؟

از رشته های کارآمد دانشگاهی رشته حسابداری است که بازار کار خوبی دارد، در این بخش از صفحه اقتصاد قصد داریم ” تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم ۱۴۰۱ “ را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم ۱۴۰۱

 

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم شمسی برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۹ آبان سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم قمری برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۵ ربیع الثانی سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی حسابدار در تقویم میلادی برابر است با :

روز پنجشنبه ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۲

تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم 1401 چه روزی است؟

تاریخ روز حسابدار در ایران

یکی از روزهایی که در تقویم ما دو جایگاه را به خود اختصاص داده است روز حسابداری است. در سطح بین الملل تاریخ ۱۰ نوامبر را به عنوان روز حسابداری تعیین کرده اند اما در ایران ۱۵ آذر روز حسابداران عزیز است.

تاریخچه حسابداری

تاریخچه حسابداری به عنوان یک عمل ثابت به چندین هزار سال پیش برمی گردد. اسناد و مدارکی که از منطقه بین النهرین بدست آمده نشان میدهد که از ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد استفاده از سیستم های حسابداری در خدمات ردیابی مبادله کالا بین معابد وجود داشته و مورد استفاده قرار میگرفته است. شواهد دیگری از وجود علم حسابداری از اکتشافات در مصر باستان و بابل به چشم می خورد.

تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم 1401 چه روزی است؟

علت نامگذاری روز حسابداری

روز جهانی حسابداری در سالگرد انتشار یک اثر مهم در قرن پانزدهم توسط یک ریاضیدان ایتالیایی به نام ” لوکا پاچیولی ” جشن گرفته می شود. ” لوکا پاچیولی ” پدر حسابداری، کشیش ایتالیایی و یک ریاضیدان بودکه موفق شد با انتشار کتاب ریاضیات “لوکاپاچیولی” سبب تقویت و گسترش فن دفترداری دوطرفه در سرتاسر اروپا شود.

حسابداری شغلی است که آن را زبان تجارت می نامند و مستلزم حساسیت و دقت زیادی است و امروزه مثل بیساری از رشته های علمی دیگر پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا