بانک و صنعت پرداخت

صفحه اقتصاد گزارش می دهد:
ابوذر سروش معاون جدید نظارت بانک مرکزی کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های ابوذر سروش معاون نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهیم داشت! با ما همراه باشید. رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حکمی ابوذر سروش ، استاد دانشگاه تهران را به سمت معاون نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

لازم به بیان است پیش از این، فرهاد حنیفی عهده دار مسئولیت معاونت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

اما درباره ابوذر سروش ، عضو بنیاد ملی نخبگان بد نیست بدانید وی فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته ی مدیریت مالی از دانشگاه تهران می باشد. از جمله سوابق و مسئولیت های وی می توان به رئیس و عضویت در هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران، عضویت در هیات مدیره انجمن ملی اسلامی ایران، عضویت در کمیته تدوین قوانین و مقررات بازار سرمایه و عضویت در کارگروه تدوین برنامه پنج ساله توسعه کشور و مشاور مدیرعامل و عضویت در هیات مدیره بانک قرض الحسنه رسالت اشاره کرد.

ابوذر سروش در تالیفی مشترک با سیدعباس موسویان، کتاب آشنایی با بازار سرمایه اسلامی (بورس) را منتشر کرده است.

در انتها لازم به بیان است بانک مرکزی با شرح وظایفی همچون حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌ های فلزی رايج کشور، تنظيم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ريالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رايج کشور، تنظيم کننده نظام پولی و اعتباری کشور، نظارت بر بانک‌ ها و مؤسسات اعتباری و… در 18 مرداد ماه سال 1339 شمسی تاسيس گرديد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا