بانک و صنعت پرداخت

بانک توسعه تعاون:
ابلاغ نرخ سود تسهیلات و سود علی‌الحساب انواع سپرده‌های سرمایه‌گذاری

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، مصوبه شورای پول و اعتبار درباره اصلاح نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، بانک توسعه تعاون پیرو ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی، نرخ سود سپرده و تسهیلات را به به شعب خود ابلاغ کرد. بر این اساس نرخ سود کلیه عقود پرونده‌های اعتباری مصوب از محل منابع داخلی به استثناء عقد قرض‌الحسنه که به هر دلیل تا 10 بهمن 1401 منجر به انعقاد قرارداد نشده، به 23 درصد تغییر می‌یابد. ضمناً تضمین‌ها نیز متناسب با نرخ جدید از مشتریان اخذ شود.
بر اساس اعلام اداره کل سازمان و بهبود روش‌ها، پرونده‌های عقود مشارکتی که تبدیل به عقود جدید نشده در زمان تبدیل با نرخ 23 درصد اعمال خواهد شد. همچنین پرونده‌های عقود مشارکتی که قسمتی از تسهیلات آن پرداخت شده است، ادامه پرداخت آن با نرخ مصوب پرونده می‌باشد.
بر اساس این گزارش، قراردادهای منعقده در قالب پرونده‌های حد اعتباری بعد از 10 بهمن با نرخ جدید اعمال خواهد شد.
بر اساس رویه جدید، کارت‌های مرابحه صادره تا 10 بهمن با نرخ مصوب قبلی و پرونده‌هایی که منجر به صدور کارت نشده با نرخ جدید صادر خواهد شد.
در خصوص شرایط تسهیلات اعطایی از محل تفاهم‌نامه‌های منعقده تا زمان انقضاء، مطابق با شرایط اولیه تفاهم‌نامه ادامه و نرخ پایه تسهیلات به 23 درصد تغییر می‌یابد.
پرونده‌های امهال شامل تقسیط مجدد، تجدید و تبدیل قرارداد از 11بهمن با نرخ جدید 23 درصد محاسبه خواهد شد.
بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار که 10 بهمن از سوی بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شد، نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی حداکثر 23درصد و نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک‏‏/موسسه اعتباری غیربانکی با مشتری معادل 23درصد تعیین می‌شود.
از سوی دیگر بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف نرخ سود علی‌الحساب سالانه سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی 5 درصد،سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه سه ماهه ۱۲ درصد، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه ۱۷درصد، سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید یک سال ۵‏‏.۲۰ درصد، سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید دو سال ۵‏.۲۱درصد و سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت با سررسید سه سال ۵‏.۲۲ درصد تعیین شده است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا