کشاورزی و دامداری

توصیه‌های منابع طبیعی برای 13 بدر «روز طبیعت»

صفحه اقتصاد – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: مردم روز طبیعت در راستای حفاظت منابع طبیعی خدادادی کوشا باشند و توصیه‌های منابع طبیعی را جدی بگیرند.

محمود قلی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سیزده بدر «روز طبیعت» نامگذاری شده است تا برای آخرین روز عید نوروز همنشین طبیعت و در سایه سار درختان و در نسیم رودها روز خود را به شب رسانیم، اظهار کرد: مسافران و گردشگرانی که در روز طبیعت از تفرجگاه‌های جنگلی استفاده می‌کنند از شکستن سرشاخه‌های درختان خودداری کنند.

وی با اشاره به توصیه‌های منابع طبیعی برای «روز طبیعت» گفت: همه ما وظیفه داریم حافظان طبیعت و این منابع با ارزش باشیم و برای حفظ منابع طبیعی و جنگل‌ها و مراتع احساس مسئولیت کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه سرمایه اصلی جنگل‌ها پوشش درختی، درختچه‌ای و علفی کف جنگل می‌باشد از شکستن شاخه و قطع تنه درختان خودداری شود و از روشن کردن آتش در پای درختان خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش در جنگل به منظور طبخ غذا قبل از خروج از جنگل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

قلیزاده ادامه داد: لازم است زباله حاصله از تفرج را در پلاستیک‌های زباله قرار داده و به سطل‌های زباله خارج از محیط جنگلی انتقال دهید و از نوشتن یادگاری بر روی تنه درختان به منظور پیشگیری از هرگونه آسیب توسط آفات و بیماری‌ها پرهیز کنید و همچنین برای جلوگیری از کوبیدگی و عدم حاصلخیزی خاک از پارک کردن خودرو در عرصه‌های جنگلی خودداری شود.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع به همراهی و همکاری مردم و دوستداران منابع طبیعی و محیط زیست نیاز دارند، گفت: مردم می‌توانند هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع و سایر مخاطرات در حوزه منابع طبیعی را در هر ساعتی از شبانه روز به سامانه‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ گزارش کنند و اطمینان داشته باشند همکاران ما در یگان حفاظت منابع طبیعی در کمترین زمان نسبت به رفع مخاطره از طبیعت استان اقدام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا