فلاحی از علت حضور پتروشیمی جم در نمایشگاه‌ها خبر داد

هدفگذاری در جذب بازارهای جدید فروش محصول و مهندسی حوزه تامین کالا

رئیس اداره تامین و تدارکات کالا در شرکت پتروشیمی جم در یک گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار صفحه اقتصاد به بیان مسائل مربوط به اورهال این شرکت و هدفگذاری پتروشیمی جم در نمایشگاه‌های بزرگ بین‌المللی و تاثیر حضور در این رویدادها در حوزه تامین پرداخت.

هدفگذاری در جذب بازارهای جدید فروش محصول و مهندسی حوزه تامین کالا
صفحه اقتصاد -

میثم فلاحی رئیس تامین و تدارکات کالا در شرکت پتروشیمی جم درباره فعالیت‌های سالانه اورهال جم به خبرنگار صفحه اقتصاد، گفت: کلیه شرکت‌های پتروشیمی به صورت معمول و بر اساس نیاز برای بازدید از تجهیزات اساسی طی یک فرایند برنامه ریزی شده ( اورهال ) نسبت به از سرویس خارج شدن تجهیزات اقدام می کنند. حاصل از این فرایند بهبود عملکرد این تجهیزات و تداوم تولید خواهد بود .

وی با بیان اینکه اگر قطعات مصرفی معیوب باشد تعویض می‌شود، افزود: پس از انجام مراحل فوق و تعویض قطعات مصرفی یا معیوب، تجهیزات تولید محصول مجددا در مسیر سرویس‌دهی قرار می‌گیرد. بنابراین اورهال را می‌توان یکی از سخت‌ترین و شاید مهم‌ترین رویدادهای و فعالیت های تعمیراتی لازم برای یک شرکت پتروشیمی قلمداد کرد.

فلاحی با اشاره به چند دوره اورهال پیشین موفق در پتروشیمی جم بیان کرد: تا یک ماه آینده مجددا اورهال این شرکت شروع و امید است با فعالیت های انجام شده و سیاست های تامین کالا این رویداد مهم نیز با موفقیت به پایان برسد.

رئیس اداره تدارکات کالا پتروشیمی جم با اشاره به هدفگذاری‌های انجام‌شده توسط این شرکت برای حضور در نمایشگاه‌های مختلف، گفت: نوع فعالیت و رویدادهای نمایشگاهی  با یکدیگر متفاوت است، در بعضی از نمایشگاه‌ها برای فروش محصولات و بدست آوردن بازارهای جدید هدف‌گذاری می‌شود و در برخی دیگر با سیاست های تأمین قطعات و کالاهای مورد نیاز شرکت می‌کنیم. 

میثم فلاحی رئیس تامین و تدارکات کالا در شرکت پتروشیمی جم

بنابراین می‌توان گفت که دلیل پتروشیمی جم از شرکت در نمایشگاه‌هایی مانند میلانو و دیگر رویدادها بیشتر در به دست آوردن بازارهای جدید برای فروش محصولات بوده است.

وی تصریح کرد: در کنار جذب بازارهای جدید، هدفگذاری‌هایی برای حضور در نمایشگاه‌های دیگری مانندنفت و گاز ابوظبی (  adipec ) که یک رویداد بسیار مهم در بحث تامین کالا محسوب می‌شود توسط پتروشیمی جم انجام گرفته است. این رویداد، حدودا ظرف دوماه آینده در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار می‌شود.

میثم فلاحی درباره حوزه تامین در شرکت پتروشیمی جم، اظهار کرد: دو حوزه خوراک و قطعات یدکی برای تجهیزات جزء شرح وظایف اداره ی تامین و تدارکات است.

وی با بیان اینکه بحث تأمین بیشتر برای خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز جهت تداوم تولید مطرح می‌باشد، گفت: برای تداوم تولید ما یک سری کالاها از قبیل مواد شیمیایی ، کالاهای مربوط به تجهیزات مکانیکال، کالاهای مربوط به تجهیزات ابزار دقیق و برق و مجموعه‌ای از کالاهای نیاز عمومی است را در دستور کار تامین داریم.

وی ادامه داد: پتروشیمی جم، از فرصت نمایشگاه‌ها برای شناسایی شرکت‌های توانمند استفاده می‌کند. با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشور معظم مان ایران، تأمین کالا در این شرایط با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است و پتروشیمی جم هم به همین منظور امکان برقراری ارتباط مستقیم با شرکت‌های تولیدکننده کالا و تجهیزات را به صورت مستقیم ندارد. به همین منظور تلاشمان بر این است که در وهله اول با حضور در نمایشگاه‌ها ارتباطات عمیق‌تری را با تولیدکنندگان و در غیر اینصورت با شرکت های تامین کالا با ارزیابی خوب کیفی برقرار کنیم .

رئیس اداره تامین و تدارکات کالا پتروشیمی جم با بیان اینکه برای یک بنگاه اقتصادی رسیدن به بیشترین سود ممکن جز اهداف آن مجموعه است و این مهم توسط مجموعه‌ای از افراد مجرب در یک زنجیره عملیاتی به وقوع خواهد پیوست که مسبب بیشترین سودآوری بنگاه اقتصادی می‌باشند، اظهار کرد: در پایان از همه کارکنان معظم پتروشیمی جم و منابع انسانی این شرکت که نقش بی بدیلی در تداوم تولید و زنده نگه داشتن چرخه این صنعت در کشور نقش دارند، تشکر می‌کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها