قیمت برنج امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ | قیمت انواع برنج هندی ۱۷ آبان ۱۴۰۲

بررسی قیمت برنج مازندران امروز نشان می‌دهد که برنج طارم معطر موحد یکی از گرانترین برنج ایرانی بازار است که در کیسه ۱۰ کیلوگرمی به قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار و در کیسه ۲۰ کیلوگرمی به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان فروخته می‌شود.

قیمت برنج امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ | قیمت انواع برنج هندی ۱۷ آبان ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

بر اساس جدیدترین قیمت برنج ایرانی در آبان ۱۴۰۲، قیمت برنج شمال از برند صدری هاشمی گلبهار در وزن ۱۰ کیلوگرمی به یک میلیون و ۷۶۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت قیمت برنج طارم دوباره کشت هانیه دِلبِستو در همین وزن حوالی یک میلیون و ۷۳۰ هزارتومان است.

قیمت برنج دودی سنتی آقاجانیان در کیسه ۱۰ کیلوگرمی نیز یک میلیون و ۵۹۰ هزارتومان اعلام شده است. بررسی قیمت برنج مازندران امروز نشان می‌دهد که برنج طارم معطر موحد یکی از گرانترین برنج ایرانی بازار است که در کیسه ۱۰ کیلوگرمی به قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار و در کیسه ۲۰ کیلوگرمی به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان فروخته می‌شود. قیمت برنج هاشمی ناظران گیلان نیز یک میلیون و ۷۴۰ هزار است.

همچنین بررسی قیمت برنج امروز حاکی از آن است که برای خرید برنج دودی سنتی هیزمی گیلان  باید ۶۰۰ هزارتومان برای ۱۰کیلوگرم پرداخت کنید. همچنین قیمت برنج نیم دانه هاشمی آقاجانیان نیز در همین وزن ۷۷۷ هزارتومان شده است. قیمت برنج شکسته هاشمی دشتویل در وزن ۵کیلوگرمی نیز ۳۶۵ هزارتومان است. قیمت برنج طارم هاشمی فریدونکار نیز در وزن ۱۰کیلوگرمی به یک میلیون و ۱۹۸ هزارتومان رسیده است.

نوع محصول وزن  قیمت(تومان)
برنج هاشمی معطر گیلان زرین برکت ۵ کیلوگرم ۷۵۰,۰۰۰
برنج هاشمی ممتاز طبیعت ۱۰ کیلوگرم ۹۵۵,۰۰۰
برنج ایرانی عنبربو فوق ممتاز ۱۰ کیلوگرم ۷۴۰,۰۰۰
برنج ایرانی پرمحصول گیلان ۱۰ کیلوگرم ۷۷۰,۰۰۰
برنج دودی سنتی آقاجانیان ۵ کیلوگرم ۸۰۰,۰۰۰
برنج ایرانی طارم هاشمی فریدونکنار بوستان عرش ۱۰ کیلوگرم ۱,۱۹۸,۰۰۰
برنج طارم معطر موحد ۱۰ کیلوگرم ۱,۸۰۰,۰۰۰
برنج نیم دانه هاشمی آقاجانیان ۱۰ کیلوگرم ۷۷۷,۰۰۰
برنج دودی سنتی هیزمی گیلان ۱۰ کیلوگرم ۶۰۰,۰۰۰
برنج شکسته هاشمی دشتویل ۵ کیلوگرم ۳۶۵,۰۰۰

قیمت برنج هندی مژده در کیسه ۱۰کیلوگرمی به ۵۷۰ هزارتومان رسیده است. همچنین قیمت برنج هندی درجه یک طایفه در همین وزن نیز ۵۷۰ هزارتومان است.
قیمت برنج هندی از برند زرین برکت در کیسه ۵ کیلوگرمی نیز ۳۵۰ هزارتومان اعلام شده است. برای خرید برنج هندی بهروز در کیسه ۱۰کیلوگرمی نیز باید ۵۵۴ هزارتومان هزینه کنید.

قیمت انواع برنج هندی در بازار

نوع محصول وزن قیمت(تومان)
برنج هندی ۱۱۲۱ لوکس ۱۰ کیلوگرم ۵۶۶,۰۸۰
برنج هندی ۱۱۲۱ البرز ۱۰ کیلوگرم ۵۴۲,۸۸۰
برنج هندی دانه بلند زرین برکت ۵کیلوگرم ۳۵۰,۰۰۰
برنج هندی خوشبخت ۱۰ کیلوگرم ۵۸۹,۲۸۰
برنج هندی دانه بلند هاتی کارا ۵کیلوگرم ۳۳۹,۰۰۰
برنج هندی باسماتی ۱۱۲۱ دانه بلند طایفه ۱۰ کیلوگرم ۵۷۰٫۰۰۰
برنج هندی مژده ۱۱۲۱ ۱۰ کیلوگرم ۵۷۰٫۰۰۰
برنج هندی داریوش ۱۰ کیلوگرم ۵۹۵٫۰۰۰
برنج هندی بهروز ۱۰ کیلوگرم ۵۵۴,۴۸۰

 

عوارض برنج هندی

در مقایسه با انواع دیگر برنج، برنج هندی سطح پایینی از آرسنیک دارد. آرسنیک یک فلز سنگین است که برای سلامتی بسیار مضر است و می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیبایت و بعضی از سرطان‌ها را بالا ببرد. آرسنیک به‌طورمعمول در برنج بیشتر از غلات دیگر انباشته می‌شود و می‌تواند مشکل جدی برای افرادی که به‌طور مداوم و روزانه برنج مصرف می‌کنند به وجود بیاورد. بااین‌حال پژوهش‌های زیادی نشان داده‌اند که برنج باسماتی که در هند و پاکستان تولید می‌شود، نسبت به انواع دیگر برنج‌ها پایین‌ترین میزان آرسنیک را در خودش دارد. درنهایت باید به این مسئله اشاره کرد که انواع برنج‌های قهوه‌ای معمولاً آرسنیک بیشتری نسبت به برنج‌های سفید دارند زیرا آرسنیک بیشتر در قسمت پوسته‌ی بیرونی برنج انباشته می‌شود.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما