پول گندمکاران چگونه پرداخت شد؟

امسال 156 هزار میلیارد تومان برای گندمکاران کشور پرداخت شد در حالی که در بودجه 104 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

پول گندمکاران چگونه پرداخت شد؟
صفحه اقتصاد -

 گندم یکی از محصولات راهبردی غذایی در جهان است که پایه تامین امنیت غذایی انسان ها به شمار می رود. اغلب دولتها برای اطمینان از تامین نیازهای خود، سیاست خرید تضمینی گندم و سایر محصولات راهبردی را اجرا می‌کنند، سیاستی که از یک سو اطمینان از فروش محصول را برای کشاورزان و از سوی دیگر تامین نیازهای غذایی برای مصرف کنندگان را به همراه دارد.

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از 5 هزار تومان در سال 1400 به 11500 تومان در سال 1401 و 15000 هزار تومان در هنگام برداشت محصول درسال 1402 موجب افزایش تولید گندم در کشور از 4.5 میلیون تن به 10.4میلیون تن در سال جاری شده است. اجرای موفق این سیاست با نقش آفرینی وزارت جهاد کشاورزی در بخش تولید و محوریت سازمان برنامه و بودجه با پرداخت 156 هزار میلیارد تومان به کشاورزان زحمت کش کشور محقق شد.

در حالیکه در بازه زمانی دو سال اخیر حجم تولید گندم در کشور تقریبا 2.5 برابر شده است اما میزان پرداخت دولت به گندمکاران نزدیک به هفت برابر شده است. این نشان از همت دولت در سیاست گذاری و تامین منابع بودجه ای اجرای این سیاست راهبردی در کشور است.

در همین خصوص محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی از پایان تسویه مطالبات گندم خریداری شده در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد و گفت: امسال وزارت جهادکشاورزی با کمک دولت توانست ۱۰ میلیون و ۳۵۷ هزار تُن گندم از کشاورزان ۳۱ استان کشور خریداری کند.

وزیر جهادکشاورزی با تشکر از دولت افزود: رئیس‌جمهور در هر موقعیتی پیگیر مطالبات گندم‌کاران بود و از تاکیدات ایشان در ه‍یئت دولت پرداخت مبلغ گندم به کشاورزان در سریعترین زمان ممکن بود.

نیکبخت با موثر خواندن اقدام وزارت جهادکشاورزی در خرید تضمینی گندم یادآور شد: خرید این مقدار گندم در سال زراعی که پشت سر گذاشتیم؛ کشور را در گندم نان به خودکفایی رساند و یکی از توفیقات بزرگ دولت در تولید و تامین این محصول استراتژیک رقم خورد.

وی در همین رابطه بار دیگر از کشاورزان تشکر کرد و اظهار داشت: وزارت جهادکشاورزی به وعده خود در پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا پایان مهرماه عمل کرد و این ایفای تعهد در حالی‌ است که میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل آن از ۴۴ درصد رشد برخوردار بود.

*پول گندمکاران چگونه پرداخت شد

این اقدام بزرگ باوجود مشکلاتی بود که دولت در تامین منابع لازم برای خرید تضمینی گندم با آن مواجه شد. در بودجه سال جاری پیش بینی شده بود که 8 میلیون تن گندم با قیمت 13 هزار تومان (با احتساب ۱۵۰۰ تومان حمایت غیرقیمتی بابت یارانه کود و بذر) از کشاورزان خریداری خواهد شد به همین دلیل برای این امر 104 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته بود که از همین میزان بودجه نیز برای پرداخت مطالبات تبصره 18، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی کسر شده بود.

با توجه به خرید حدود 7 میلیون و 196 هزار تن گندم از کشاورزان در سال گذشته با قیمت 11 هزار و 500 تومان، دولت سیزدهم در سال اول خود حدود 83300 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت و بودجه فعلی چیزی حدوداً دو برابر آن است.

در سال 1400 تنها حدود 23 هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته بود بنابراین اختلاف فعلی پرداخت مطالبات گندمکاران در سال دوم دولت سیزدهم با سال آخر دولت دوازدهم چیزی حدود ۱۳۳ هزار میلیارد تومان است؛ بودجه خرید تضمینی قرار بود از محل منابع هدفمندسازی یارانه ها ناشی از کاهش صادرات فرآورده‌های نفتی و همچنین پرداخت بهای گاز مصرفی توسط شرکتهای پتروشیمی تامین شود اما محقق نشد. دولت سیزدهم از یک سو خود را موظف به عهدی که با کشاورزان داشت می‌دانست و از سوی دیگر با افزایش مبلغ و حجم تولید گندم و نیز عدم تحقق منابع بودجه ای مواجه بود.

در این شرایط سازمان برنامه و بودجه لایحه دوفوریتی اصلاح بودجه به مجلس ارائه داد تا بتواند از طریق مازاد درآمدهای نفتی این ‌طلب را تسویه کند اما نمایندگان مجلس به دو فوریت این لایحه رأی ندادند. پس از آن داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: تبصره (14) بن‌بست است، این تبصره ناتراز بسته شده است. دولت برای اصلاح بودجه لایحه دو فوریتی ارائه کرد ولی مصوب نشد که در نتیجه پرداخت پول گندمکاران با مشکل مواجه می‌شود و دولت به دنبال راهکار جایگزین است.

اما دولت در شهریور ماه راه حل جدیدی برای حل مساله پیدا کرد و با اخذ مجوز شورای عالی هماهنگی اقتصادی و مصوبه هیئت وزیران برای تامین مبلغ 35 هزار میلیارد تومان اقدام تا همان‌طور که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور وعده داده شده بود، باقیمانده مطالبات کشاورزان در پایان مهر ماه تسویه شد.

افزایش 260 درصدی تولید گندم و افزایش 7 برابری قدرت خرید کشاورزان گندم کارعلیرغم مشکلات موجود، نشان از وفای به عهد دولت در مقابل مردم و اتخاذ رویکرد تحولی در مسائل جاری کشور توسط تیم اقتصادی دولت است.

  آمارها نشان می دهد خرید تضمینی گندم در سال 1400 برابر با 4.5 میلیون تن و پرداخت دولت 23 هزار میلیارد تومان بود اما در سال 1401 تولید گندم  7.3 میلیون تن برابر 83.3 همت و در سال 1402 تولید گندم 10.6 میلیون تن و پرداخت گندم 156 هزار میلیارد تومان بوده است.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • بدبخت

  زهر مارنوکر نمیخواد اقای نوبخت تو قبول میکنی ۲ماه حقوقت عقب بیفته

  • ناشناس

   والا الان چهار ماه گندم تحویل دادم پول ندان کسی هم جواب گو نیست کسی میدونه کجا باید پیگیری کنیم

 • سجادیان

  ازروباه گفتن شاهت کیه گفت دمم

 • ناشناس

  یه وام ۵۰ ملیونی گرفتم ۱۰۰ میلیون پرداخت کردم با زور بانک صادرات برداشت کرده حالا آقای تیک بخت حی امروز وفردا بکن اگر خدایی باشه جوابتان بده اگرم که از خدا نمی‌ترسید وجدان درد بگیرید

 • عبداله

  من که دستم به جایی بند نیست ولی خدا نابود تون کنه که نابود مون کردید

 • ناشناس

  یه توضیح هم میدادی ببینیم کی وکجا میخوای جبران کنید .شماها جیب کشاورزای بدبخت رو نزنید جبرانتون پیشکش.

  • بدبخت ترین بی گناه ترین قشر جامعه کشاورز

   فقط یک کلمه میتون بگم خدا نابودتون کنه .کشاورز جلو زن بچه اش خجالت زده کردین خدا ازتون نگذره

 • عیسی بیات

  کی و کجا میخوای جبران کنی خان.
  تو جیب رعیت بیچاره رو نزن جبران کردنت پیش کش..

 • رحیم

  اگر می خواستید اون ۲ میلیون تن گندم رو وارد کنید که منابع ارزی از ۵ ماه قبل آماده بود و به مردم می گفتید نگران نباشید نان گران نخواهد شد. اگر سایپا و ایران خودرو ورشکست بشه که انشالله خراب بشه که فوری جلسه می گرفتید و یک ساعته مصوب می کردید و جلسه تمام نشده منابع رو مشخص می کردید. ولی از اردیبهشت تا حالا هنوز تکلیف گندم کاران مشخص نشده. والله نمی دونم شما عتیقه ها از کجا پیدا شدید و مایه عذاب ملت ایران شدید؟ همه شماها روباه صفت هستید. منافق واقعی شما هستید و اون رییسی که فقط بلده هر جا میره از نماز خوندنش عکس بگیره. انگار انتخاب شده که نماز بخونه. و مطمئن هستیم که همه شما به مقام معظم رهبری دروغ میگید و گزارش خلاف واقع ارائه می‌دهید. اصلا ما کشاورزان از مقام معظم رهبری می خواهیم که مستقیم وارد این قضیه بشوند و داد ما کشاورزان رو از شما دروغگویان بگیرند. یعنی ما بعد از خدا امیدمان به ایشان هست.

  • بدبختی

   آخه نیک بی عرضه عرضه نداری برای چی وزیر شدی بی پدر و مادر باشگاه استقلال و پیروزی در کل ۶۷۰ میلیارد بسته شدن و کل پول کشاورزان ۱۵۰ میلیارد نمیشه واقعا نمی تونید ۱۵۰ میلیارد برای گندمی که نانش سر سفره مردم واجبه جور کنید فقط اگه یک باشگاه بگه پول ندارم سریع جور می کنید لعنت خدا به شماها آخه کی تموم میشد برید مردم از دست شما خسته شدن

 • ناشناسخخ

  خداوند نابودتان کند همه این دولت را که گول مردم میزنید من بازنشسته نیروی مسلح هستم قرار بودحقوقمان راهمسانسازی کنندوبیست درصد اضافه کنند نکردند آقای گودرزی دروغ گو خدانابودت کند

 • ناشناس

  تف به اون هم ریا و ظاهر مصلحتان تف به شرافت نداشته تان به جای این که کشاورز تشویق بشه با احساسات و حیثیتش بازی میکنید

 • کشاورز

  آقای وزیر نامحترم چیه چرت می بافی؟ کدوم نوکر کدوم شرمندگی؟ دولت حتی عرضه نداره اقلا وامهای کشاورزا رو یه سال تمدید کنه که درکرد ندن یا برای پرداخت وام مجبور به تهیه پول نزول و فروش وسایل خونه شون نباشند.
  بابا برید کیفتونو ببرید تو اون جلسات و دورهمی های قلابی تون.
  شما ماموریت دارید کشاورزو هم به خاک سیاه بنشونید که کردید. خیالتون راحت

 • کشاورز

  سال اینده رو به چشم نمیبینید و محاکمه میشید به امید خدا ، کشاورزو نابود کردین کسی جرات نداره بکاره بیا زمینا رو امسال نگاه کن نصف کشت نمیشه خوزستان ، الدنگ

 • ناشناس

  نیکبخت بی عرضه در غگو خدا جای حق نشسته جواب این کاراش خدامیده

 • ناشناس

  سپردیمتون دست کسی که چوبش صدانداره ایشالا شرمنده زن وبچه تون بشید ایشالا بی ابروبشید

 • ناشناس

  دروووووووغ تاکی روووووتون برم سنگ پاست

 • برتش

  نوکری تو بدرد دم مسترا میخوره ، وقتی پول توحسابمون نیست کود چطور بخریم شما نیازهای کشاورز رو نقد به ما میفروشین ولی گندم رو قسطی میبرین ،فسیل چرا مسخره بازیت گل کرده گیر دادی به ما کشاورزا هنوز یادمون نرفته یک شبه نرخ فطریه هر کیلو گندم رو ۲۰ هزار اعلام شد حالا نوبت ما ک میشه ۱۵ شد اونم فعلا معلوم نیست شده یا نه از همه مهمتر چند ماهه گندم تحویل دادیم هی امروز و فردا میکنید پولشو نمیدید، منِ کشاورز بدنبال دلیل پرداخت نشدن پول گندمم نیستم که رفتین دلیلش رو اعلام میکنید مرد ناحسابی پدرمون درومد از بس امروز فردا کردین. نامسلمون بدهکاریم بدهکار میفهمید یعنی چی یه وام گرفتم دوماهه خداتومن سود رفته روش اونوقت تو وعده جبران به ما میدی تو اگه مرد بودی که پولو همون ۲۴ساعته اول میدادی به والله اگه حلال حروم سرتون بشه، ت.و.ف به ذات کثیف ادم دروغ گو برید از خدا بترسید که آه ما دامنتون میگیره

 • عبدالله

  سلام.روی سخنم بانمایندگان نامحترم مجلس هست.چطوریه معاون وزیرکشوریه مصوبه دادبه استانداریهازمین وزمان روبهم دوختیدتاوزیربرکنارش نکردولش نکردید ولی ۵ماهه مطلبات کشاورزان پرداخت نشده وشماصداتون درنمیادوحتی یه تذکربه وزیرنالایق کشاورزی هم ندادید.
  البته معلومه چون منافعتون توش نیست.

 • محمد

  خداوند روی دروغگویان را سیاه کند مملکت دروغ.....

 • ناشناس

  مردم روخسته کردین مردم شما رو نمیخوان یه دلیل کوچیک اینه شما جیب مردم رو نزنید نوکری پیش کشتون فکر سال بد باشین کشاورز رونابود کردین که خدا نابودتون کنه امروز فردا...

 • ناشناس

  ای ظالمان خون جگر گشاورز بد بخت خوردن نداره خدا ازتو نگذره

 • ناشناس

  خدا نابودتون کنه که نابودمون کردید ،از اون رییسی عوضی گرفته تاهمه زیر مجموعه دولت فقط و فقط دروغ دیگه هیچی ازشون عاید ملت نشده.

 • محمد

  خدا نابودتون کنه که نابودمون کردید ،از اون رییسی عوضی گرفته تاهمه زیر مجموعه دولت فقط و فقط دروغ دیگه هیچی ازشون عاید ملت نشده.

 • جباروحید

  والله این بی نزاکتهاجزدروغ دکلا ه گذاشتن برسرمردم وفریب دادن آنها چیزیبلدنیستندچون بنده مدت سه ماه تمام است گندم را تحویل داده ام هنوز هیچ خبری ازپول آن نیست

 • ناشناس

  دولت داره منت می‌زاره سره کشاورز

 • 😏😏

  هنوز سود پول کشاورزا بقدر طلب کشاورز نشده تا بهمون بدن😏😏😏

 • ع

  اگر کشاورز غیرت بکشه امسال گندم نده تحویل اون‌موقع معلوم میشه چه سرشون بیاد ولی ندارن

 • وحید شعبانی از همدان

  با سلام .امسال هم مثل سال‌های گذشته کشاورز با دست خالی برگشت و به انتظار اینکه کی و در چه زمان یکی از آقایان دلش به حال کشاورز بسوزه . غیرتمندانه پای تولید و کشورشان ایستادن .امسال بزرگترین خیانت رو اداره برق کرد دقیقا زمانی که گندم و جو احتیاج به آب آخر یا همون دان آب داشت برق رو قطع کردن .گفتن پول برق رایگان میشه ولی الان میگن باید ی مبلغ بدید ولی با ی نظر کارشناسی ببینید ضرر خشکی گندم چقدر شد پول برق و سود دولت چقدر .در همدان الان دراین خنکی هوا روزانه ۶ ساعت قطعی رو داریم کسی هم پاسخگو نیست .از طلا گشتن پشیمان گشته ایم. مرحمت فرموده ما را مس کنید

 • کشاورز

  حرف های خنده دار میزنی نیک بخت جبران چی میتونی کنی

 • ناشناس

  خدا لعنت ته تان بکنه خدا نشناس ها تف به روتان بی شرف های دزد پول گندم بریزد

 • ناشناس

  چرا پول کشاورز نمیدید روتون میشه موقع انتخابات بگید رای بدید مردم چه گناهئ کرده حقشونو نمیدید

 • عبدلرحمان

  خدا پدر حسن روحانی را بیامرزه ودولت ش را

 • آرمی

  این خیرات که قرار بود تا پایان شهریور پرداخت شود به کشاورز چی شد تضمین تقسیط یا خیرات

 • ناشناس

  من یکی از سال دیگه انبار میکنم بعدا با قیمت کمتر ب دلال میفرشم هم مردم سود کنن هم من پولم ب موقع گرفتم دلال هم جز مردم هست هرچی باشه لاقل ب مردم خدمت کنم ن دولت

  • خالد

   ماپارسال زیر قیمت بازار دادم به دلال روز بعد پول واریز کرد ضرر نکردم اعتبارم پیش مردم خراب نشد غرضامو دادم زیر قیمت دولت بدی بهتر از صدقشونه و چند ماا باید منتظر پولمون بمونیم ولی امسال اشتباهی بزرگی روتوعمرم انجام دادم تحویل دولت دادم

 • حسین

  بهتره هرچه سریع تر پول ما را بدید بی شرف ها

 • کشاورر

  آیا دربودجه ۱۴۰۲ بودجه برای واردادگندم دیده نشده همان پول به کشاورزان عزیز بدهید

 • بهار

  خدالعنتشون کنه ماهنوز پول گندم نگرفتیم حتی یه تومن هم مابه التفاوت سرتونو بخوره پس کی میخواین پول مارو بدید پدرم داره میره کارگری اونم که نیست به لطف شما مسئولین بااین اوضاع اقتصادی که درست کردین

 • ناشناس

  چو ناکس به ده کدخدایی کند کشاورز به باید گدایی کند

 • زرین

  امیدواریم ۱۰ساعت باقی مانده بپایان شهریور ۴۰۲ طلب کشاورزان گندمکارپرداخت شود انشالله

 • ناشناس

  با توجه به اینکه محصول گندم از اول فروردین ماه به دولت تحويل دادیم ایا این انصاف است که تا حالا پول تحويل نگرفتیم حالا فصل کاشت هست و پولی برای اماده سازی و کاشت نداریم.
  این چه دولت و وزيري که برآورد برداشت گندم را با اختلاف ۳میلیون تن برآورد کرده
  جز ادمهای بیسواد و بی‌تدبیری نمی‌تواند باشد
  به اميد روزی که افرادی که در راس حکوت باشند افراد با سواد و با تدبير باشند

 • مصطفی بوعذار

  خدایم شاهد است چند بار تایپ کردم ولی چیزی که لایق این حکومت به ظاهر مسلمان باشد نیافتم!

 • کشاورز

  بازم مشتی شرورکه کشاورزراسرکاربزارندترک فعلوالاه بله ازچهل سال پیش بودوهست وخواهدبوده اخه کجای دنیارادیده ایدکه مخصوصآدراین کشوربااین تورم افسارگسیخته قیمت گندم راارزان ترازسال پیش ازکشاوربخرندوازخجالت چه کاری دراین چهل سال برآمدن که درآینده ازخجالت کشاورزدربیان

 • ناشناس

  مگه طلب مردم با نوکرتم و چاکرتم ادا میشه این چرندیات فقط برای خودتونه. پول واردات گندم را میدادی به مردم بد بخت کشورت.

 • جنوبی

  واقعآاگه راست میگیدکه که درآینده ازشرمندگی دربیاییدپول بذرویاکودرابجای مثلآمااتفاوت کم کنیدازمردم به همون مقدارطلب پول بذروکود رانگیرید

 • ناشناس

  احتمالا جای پولمون بذر گندم و کود بدن که مجبوریم گندم بکاریم. سگ تو روحتون با این پول گندم دادنتون

 • کشاورز

  علت غیرازبی لیاقتی مدیران این مملکت نیست ولاغیر

  • ناشناس

   خدا بحق ابولفظل نابودتون کنه کی میخوای پول کشاورز بدبخت بدین الان چهارماه که امروز وفردا میکنید بر جد آبادتون لعنت انشالا دزدای کثیف یه صبح همتون از خواب بلند نشید البته تو1400اتفاق بیفته

 • حسن

  وزیر کشاورزی بی عرضه هست که نمیتونه پول گندم کشاورز را بده از وزیر بدتر نمایندگان مجلس هستن که این وزیر را استیضاح نمی کنند که ای قدر دروغ تحویل کشاورز نده

 • کشاورز

  خداشاهده منچ چند روز پیش موتورمو فروختم چون چک داشتم پس کی میخوان پول گندم بدن

 • مصطفی

  شما پول خودمونو بدید نمیخواد برا ما جبران کنید هرچند انقد پول ندادن کش میدید تا فصل کاشت اون وقت پولی که دادید سر بذر و کود میگیرید اون پول بدرد چی میخوره ۶ ماه تاخیر..کشاورز خسته اس از این همه دروغ انگار میخوان صدقه بدن بابا بخدا جنس بهتون دادیم پولشو ندادید...سالها دیگه ام هست..من فک میکنم اینا اینکارو میکنن که کشاورز گندم نکاره کشور خودکفا نشه تا بتونن از واردات گندم رانت بدست بیارن.

 • ناشناس

  ۲۵ برج ۱ گندم تحویل دادم الان نزدیک ب ۷ ماه شد که خدا لعنتتون کنه

 • ناشناس

  لعنت به حق مردم خور لعنت به دروغگو،اگه راست میگید یکماه حقوق وزیر ووزرا عقب بندازید ببینیم چی میشه که زحمت یکساله کشاورز را اینطور فنا میکنید

 • خدا نابودتان کنه تا کی دورغ تا کی وعده سر خرمن مگه مردم مسخره سماند

  خدا براتون نسازه

 • مسعود

  آقایون مفت خور که خدا ازتون نگذره.اگه حقوق خودتون دوماه ندن برای خانوادتون چیکارمیکنید.انشالله ازحق این ملت درنیاید.

 • شهروز

  آخه بی.... ا مگه بذر و کود و سم رو نسیه میدین به کشاورز.بخواد نسیه هم بگیره احیانا روش کلی سود میکشن. کدوم صنفی بدون درصد نسیه میده.گندم کشاورز بیچاره رو گرفتین چند ماه پولشو نمیدین همین بانک کشاورزی اسلامیتون چقد سود میکشه رو وامی که میده

 • ناشناس

  اینها مردم را با وعده دروغ سرکار گذاشتند فقط خودشان را بی اعتبار می کنند

 • ناشناس

  مافیابرای سودخودتراکتوررابه بالاترین قیمت ومحصول تولیدی کشاورزفلک زده رابه پایین ترین قیمت رسانده دستخوش برادران قاچاقچی

 • ناصر

  خواهشا همه تو فضای مجازی هشتک بزنین. حق کشاورز خوردن نداره

 • ناشناس

  بهار سهمیه کود رو کم کردین مجبور شدیم آزاد بگیریم.حالا میگین کود میدیم کدوم کود کجا کی؟کشاورز اگه محصولشو به دامدار میداد خیلی به صرفه بود

 • هزارجریبی

  بله شهریور هم تمام شد اما خبری از پول نشد که نشد این دولت رکورد جهانی را زده برای پرداخت پول کندم ،، نارضایتی کشاورز باعث کشت کمتر میشه البته واردات گندم بهتره برای یه عده ای که دلار پسند هستن خودکفا می شویم با واردات انشالله

 • محمد

  خدا ازتون نگذره اینقد کشاورز رو اذیت کردین

 • ناشناس

  همش دورغ بگید اصلا هیچ گونه اعتمادی به شما نیست همش وعده سر خرمن بدید

 • کشاورز

  واقعآبودجه برای برای این مکتب واون مکتب واجبتریابودجه برای تولیدات محصولات اساسی مثل گندم وجووکلزاروغیره که قوت ملت هست

 • کشاورز

  وزیرجهادکشاورزی ازچشمهاش شیطون میباره

 • کشاورز

  مجلس بقولآکه نمایندگان قشرهای مختلف جامعه ازجمله کشاورزهاهستندفقط یک بارورود کرده ولاغیرچرا همشون ازیه آخورمیخورند

 • ناشناس

  لعنت بر ظالم

 • کشاورز بدبخت

  هرچیز بگنددنمکش میزنند وای به آنروز بگنددنمک

 • گرفتار

  ۲۰میلیون وام دادند ۲ضامن،چک و... و۲۰میلیون هم روش کشیدند.تا وام بدهند یخچال بگیریم اونم شد ۶۰میلیون .این است روزگار ما

 • ناشناس

  انشالا کشاوران امسال فکری باید به حال خودشان کنند وگرنه دولت به فکرکشاورزنیست من که امسال هیچ نمیکارم

 • حسین

  من همیشه وقتی به کسی بدهکار بودم، پشت گوش مینداختم. در صورتی که پدرم اصلا اینطوری نبود. تازه فهمیدم به دولت رفتم. جانم دولت صادق

 • ناشناس

  جنگ بود ویرانی بود ولی خدارحمتت کنه امام خمینی باهر کاری که بلد بودی نه گرانی بود نه جیب بری بود نه تورم نه مهاجرت خداوکیل دوروز حقوقتون عقب بیفته چکارمیکنید میخوای کشاورز ازتون راضی باشه خداهم ازشما راضی نیست این که دیگه اختشاش نیست بابا گندم مردمو خریدید پولشوبدید نمیتونید عرضه ندارید نخرید مگه برده شماها هسیم یه نگاهی به کشورهای همسایه بندازید ببینید مردم عربستان چه رفاهی دارند مگه مابنده خدانیستیم کدام برنامه اقتصادیتون روعدالت بوده

 • محمد

  سلام بخدا این باقیمانده پول گندم لازممون هست ، اگه لازم نداشتیم اصلأ گندم نمی کاشتیم ، چرا فقط به فکر اذیت مردم هستین ، چرا پرداخت نمیکنید .
  چرا یه مقدار 3500 تومنی که گندم رو گرون کردین هنوز اون الباقی قیمت هنوزم به دست مردم نرسیده ولی از شش ماه پیش نان رو گرون کردین ، انگاری شما از نظر خدا شناسی مشکل دارین
  وازگارتون به خدا مردم رو اذیت نکنید

 • ناشناس

  شما را به خدا قیمت الباقی پول گندم رو به حساب کشاورزان بریزید ، شما را به خدا قسمتون میدم اذیت نکنین

 • ناشناس

  خاک تو سر مسئول بی عرضه ،خدا نابودشان کنه که کشاورز را نابود کردن، لعنت برشما،اینم پایان شهریور،امیدوارم بلاهایی که برسر کشاورزان آوردین خدا بر سر خانوادتون بیاره

 • مهربان

  غلط کرده مشخص شده بعد مرگ رستم نوش داروبه چه درد میخوره

 • دعوت

  چو ناکس به ده کدخدایی کند
  کشاورز باید گدایی کند

 • م ع

  کلا این دولت سر کشاورزان را شیره مالیده همه حرفاشون دروغه کشاورزرا به خاک سیاه نشاندن امیدوارم خدا دولت نامردان را به خاک سیاه بنشاند

 • امیر

  بجز دروغ دروغ دروغ از اینا چیزی نشنیدیم. وعده های دروغین. فردا وقت کاشت جدید شد من کشاورز از دولت گندم بخوام قرضی بهم میدن بگم دوماه دیگه پرداخت میکنم. بخدا حق کشاورزان این نیسه. کشاورزان منتظر اینن که نتیجه زحمتشو ببینن اما سران مملکت با ما اینجور برخورد میکنن. فقط دروغ دروغ تحویلمون میدن

 • ناشناس

  ترابخدا کاری به سیاست تان ندارم این کلمه همت رو ننویسین یک مقاله بزرگ میدین کلمه هزارمیلیون تومان هم روش

 • مشایخی

  سلام علیکم خدمت مسئولین ما گندم کاران به خاطر نیازمون محصول دادیم به دولت که پول بیاد به حساب مایحتاج زندگیمون رو بگذرونیم درسته 70 درصد پولمون رو گرفتیم ولی هر کسی برای این پول برنامه ریزی کرده و اکثرا غیر این پول دخل و خرجی ندارن با این اوضاع گرونی مملکت سخته بخواهیم از کسی پولی قرض بگیریم با این حال اگر پول گندمکاران پرداخت نشه ممکنه سال آینده گندم به سیلو داده نشه و گندم آزاد فروخته بشه اعتماد و داشتن مسئولیت از طرف شما مهمترین چیزه برای ما کشاورزان در ضمن ما نوکر نمی‌خوایم ما پول زحماتمون رو میخوایم ولاغیر والسلام علیکم و رحمه‌الله
  سربلند باشید

 • محمود

  سلام والا من به اندازه نصف زمین گندم دارم گفتم شاید این پول رو بدن برای خرید گندم و کود و خرج‌های دیگه الآنم مجبورم نصف زمین رو بکارم

 • محمد

  سلام آخرش کی واریز میشه مابقی پولمون، رفتیم تو مهرماه شاید یکی نداشته باشه برای بچه اش کتابو قلم بخره

 • مجید

  پول گندم با وعده وید می‌گذارد آخر شهریور نشود آخر مهره بلاخره کسی نیست ازکشاورز حمایت کند ومطالباتشان را پیگیری کند ولی وامی که براي کشت گندم از دولت وبانکهای دولتی گرفتیم باسود ۱۸ درصد وقتی سر رسید گذشته میشود ۲۴ درصدی از کشاورز دیر کرد میگیرن حال جناب وزیر وقتی حرف از سود ودیر کردپول گندم می‌شود می‌گویند از خجالتشون در میایم راستم میگن با بذر ۲۱ تومانی باکود جیره بندی شده هیچ موقعی هم به وقتش به دست کشاورز نمیرسه کشاورز مجبور به تهیه کود بازار آزاد میشه و هیچ معلوم نیست کود است یا گچ خاک پر گونی کود شده

 • پیمان

  کجا میخاین جبران کنین آقای محترم چرا فقط وعده شما تا حالا چند بار به قول خود عمل نکردین که حق خود مردم است حالا میخاین سود تأخیر را یه جوری جبران کنین شما ۵ میلیون وام میدن اگر ۱۰ روز تأخیر کنه اول سودش را میگیرید :: حالاما نمی خادیه جا جبران کنین همین حق ما را بدهید که شرمنده خانواده هستیم

 • عزتی

  ما چقدر بدبختیم آخه نمیگیم ما گندممون رو بدیم دست این جماعت دزد کی ضمانتشون می‌کنه.ما بدون ضامن ب این دولت دزد گندم دادیم.
  وامشون یک ماه دیر میشه حساب ضامن رو خالی میکنم.
  من گندمم رو تحویل دادم یه هزاری برام واریز نشده.
  خدا لعنتتون کنه خدا بچتون رو بکشه اگه بچه دارین.ماشینمو فروختم بخاطر چک چکام برگشت خورده بانک فشار آورده برام کلی بدبختی دارم.
  پول مارو چرا ۲ماه نمی‌دین.
  لعنت ب من اگه سال دیگه دو هزار پایین تر نفروشم به قاچاقچیان گندم

 • ناشناس

  شما را به کی قسم دهیم که بدهکاریم پو ل خودمون بهمون بدهید فکر نکنم بالاتر از خدا باشد شمارا به همون خدایی که ما هر صبح و ظهر و شب دست به دعا هستیم که ببارد تا محصول داشته باشیم قسمتون میدهیم پولمون بدهید اذیتمون نکنید دیگه بسه به خدای روزی رسان واگذاردن میکنیم

 • Mmm

  اگه منم جای دولت شما باشم اینهمه پول رو باهاش کار کنم اگه فوش هم بهم بدن باز هم میگم من نوکر کشاورزان هستم .اگه من باشم پای کشاورزان رو هم میبوسم سودشون رو هم میدم

 • خالد

  شماها چیزی ازانسانیت نمیدونید اقایون یه تجربه واستون میشه یاموقعه دروکردن فقط ماشین بیار وببر سیلو . انشالله که اینجور نمیمونه

 • کشاورز

  اگه نمیتونید پول زحمت دستهای پینه بسته کشاورز روبدید غلط میکنی قول میدید وغلط میکنید نون زحمت اون رو میخورید.لقمه های شماها حرام هست .کوعدالت عدل علی.شماها خوارج هستید.ودین ومسلمانی را نابود کردید ننگ بر شماها .بعد ادعای مسلمانی ورقابت با جهان را دارید

 • آقای بدبخت

  شما که حقوق نجومی دارید اصلاً میفهمید که درک یعنی چی
  ما بدهکارم ما چشممون به پول گندمه
  اعتراض هم بکنیم به اسم اغتشاش همه رو تا آخرین نفر عین خیالتونم نیست
  خدا ازتون نگذره که یه ملتی رو چشم انتظار گذاشتید

 • ایران قوی

  خودتون بجای کشاورز بدبخت وبیچاره بگذارید
  یک ذره انصاف داشته باشید کشاورز زحمت میکشه گندم تحویل میده اونوقت چند ماه از تحویل گذشته ولی هنوز که هنوزه طلب تسویه نشده ، از دولت مردمی ریسی بعید بود که حق کشاورز اینطور بدن

 • تنهای تنها

  چرا خرید کردید عراق پیش ما خوزستانی‌ها است شهر بصره چرا نداشتید خودمان بفروشیم با دوبرابر قیمت اين شد جواب کشاورز نیستید وگرنه مشخص بود با توجه به بارندگی محصول بیشتری برداشت می‌شود بدرد مترسک تو زمین کشاورزی هم نمیخورید

  • ناشناس

   من میخوام به شما میگین در دین شریعت اسلام عرق. پیشونی کارگر خشک نشده باید حقشو بدی پس کو؟!اینا حرفای خودتونه که عمل نمیکنید.خاک برسر شما.

 • بنده مظلوم خدا

  خدا باعث وبانیشو لعنت کنه.یه موتور داشتیم اونم فروختیم به خاطر وعده وعید اای دروغین ..............قول دادیم به حساب قول دولت ،پولمونو که ندادن بی اعتبارمون کردن کوچکمون کردن ،تحقیرمون کردن .برا حق خودمون به التماس افتادیم .از رهبر معظم انقلاب اسلامی تقاضا مندیم شخصا پیگیر حق ملت مظلوم از جمله قشرزحمت کش ،کشاورز باشند.

 • محمد

  به نظر بنده اگه یکی دو سال کسی هیچکس به هیچ وجه کشت نکنه وکمپین کشت نمیکنیم بخدا اینها سقوط خواهند کرد

 • ناشناس

  ما جز خدا کسی رو نداریم که به دادمون برسه امیدوارم خدا نابودتون کنه که نابودمون کردین وای از این دروغ وای از این همه ظلم

 • ناشناس

  قسم به خدا شما انسان نیستید چون انسان هم نو خودش درک میکنه خسته دوروغ شدیم واگذارتان کردیم خدا

 • ناشناس

  بدبختمون کردید بی انصافا

 • حسین چنانی

  باسلام به کشاورزان دولت داره گندمکاران رو مسخره میکنه الان میگن ده روز دیگه آقایان رییسی آقای منظور وآقای نیکبخت نمیخواین پول گندم کاران بدیم بگویید نمیدیم تا مردم یه فکری کنن

 • کشاورز

  خداازبانیانش نگذردکه مادستمون به شماماشین نشینان زدگلوله نمیرسه

 • ناشناس

  به‌گفته‌خودتان‌مصرف‌داخلی‌حدودا‌‌‌‌ ۱۲‌ میلیون‌تن‌
  هست‌ پیش‌بینی‌خرید‌تضمینی‌‌تان‌هم‌۸.۵ میلیون‌
  بوده‌این‌۳.۵ میلیون‌تن‌‌که‌می‌خواستین‌وارد‌کنین‌
  ایا‌برای‌واردات‌بودجه‌در‌نظر‌نگرفته‌بودید؟.صددرصد‌
  گرفته‌بودید‌وپولش‌هم‌پیش‌پیش‌به‌وارد‌کنندها‌دادید
  علان‌هم‌زورتون‌میاد‌پولو‌از‌جیب‌وارد‌کنندها‌در‌بیارین‌
  بدین‌به‌کشاورزای‌بدبخت‌

 • ناشناس

  اینم اول مهر کو پول گندم کار بدبخت همش وعده الکی

 • علی

  امیدوارم خیر نبینید . ما غلط کردیم اشتباه کردیم گندم به شما دادیم پول نمیخواییم شمارو به هر کسی که میپرستید گندممون رو پس بدید . پولتون برا خودتون فقط گندم مارو پس بدید ما امسال اشتباه کردیم به شما اعتماد کردیم دیگه در آینده از این اشتباهات نمیکنیم . بیچارمون کردید ایشالله خیر نبینید

 • جمشیدی

  وای وای حواستون باشه جماعت کشاورز این بدبخت گفت میخاد جبران کنه ینی میخاد چوب تو آستینمون کنه وای وای وای

 • کشاورز

  خدا لعنت کنه اونی که پول کشاورزا را سرموقع پرداخت نکرد وباعث ضرر وزیان شد.
  دوستان برای هر لعنت یک لایک بزنید تا بدونن چقدر لعنت پشت سرشون هست

 • ناشناس

  کی پول گندم راتسویه میکنید کشاورز بیچاره از جابیار خرج خانوادش دربیار این بود حمایت هرروز فقط باید جواب بدهکاری مردم بدیم گشت گندم آیند رست بذر بخریم

 • عبدالله عبدالهی

  هروقت دولت ومجلس یک دست بشوند آن چهار سال ملت فراموش می‌شود دولت آقای رئیسی ناکارآمدی وسو مدیرت خود را نشان داده است وحالا هم سومین ضعف خودرا هم نشان داده است وآن دروغگویی درواریز پول گندم من کشاورز بدبخت خودشو نشان داد

 • ناشناس

  کشاورز رو شرمنده زن بچه اش کردین کشاورز در تمام روز های کشت نان خوشک خورده و با وام قرض بدبختی ۶ ماه کشت رو سر کرده که العان شما اینطور حقشون بخورید به خدا ما مردم زحمت کش کشاورزی هم حق زندگی داریم نه میتونیم ازدواج کنیم نه میتونیم خونه بسازیم نه میتونیم خودروی بی کیفیت ایرانی بخریم نه هیچ کار دیگه درامد امسال رو میریزم تو زمین کشت برای سال بعد و سال بعد برای سال بعد تر . خدا ازتون نگذره

 • بد بخت

  آخ ک جیگرم داره آتیش میگیره از این همه دروغ د اخه از خدا بی‌خبرا قرار بود تا آخر شهریور مطالبات گندم کاران رو ب طور کامل با همین چندرغازی ک مصوب کردید پرداخت کنید اما کو کجاست امروز اول مهره ولی دریغ از ی ریال واریزی برای کشاورزان
  حقوق کارمنداتون رو هم همینجوری با ۳ ماهه تاخیر پرداخت میکنید یا کسی ک ازتون وام بگیره دو روز دیر تر پرداخت کنه ازش جریمه نمیگیرن
  بخدا قسم با این کارتون سال آینده گندمم رو تو چاه بریزم همینکارو میکنم ولی عمرا دیگه تحویل دولت بدم

 • سسسسس

  خداوکیلی یکنفربیاداین وسط خلاف راگردن بگیره تااینهمه توپ رااقایان به زمین هم پرتاپ نکنن من کشاورز فقط اینومیدونم که فقط شماهادروغ بلدین سرهم کنین وتحویل قشرزحمت کش کشاورزبدین الحمدولله نه تلفن جواب میدین نه پیامک جواب میدین سال اینده ماکشاورزبایدبچسبیم به دلالها همونارحمشان بیشتره دولت خون کشاورزراکرده توشیشه چراکسی دراین دولت جواب من کشاورزرانمیده حتما بایدبه رهبری شکایت کنیم اقای وزیرز که فرمان کشاورزدردستته شبهاراحت میخوابی

 • رامین فرهنگی

  فکر کنم نیکبخت داره فحشها رو میخونه همه پستای مخالف یه دیسلایک دارند

 • علی قربان زاده

  فکر میکنم شهریور ماه امسال چهل یا پنجاه روز است

 • ناشناس

  دیگر هیچ امیدی به افزایش تولید گندم در سال زراعی جدید با توجه به عدم پرداخت مطالبات کشاورزان نیست .وعده پوچ وتوخالی مسئولین کشاورزان از خرید بذر وهزینه کاشت بعلت نداشتن پول معذور هستن .وباتوجه به شروع بارش های زود هنگام پاییزی مشکلات زیادی برای این قشر زحمتکش بوجود خواهد امد‌

 • جهان

  دین دکان کردن کشور غارت کردن دلش برای من تو سوخته بیچار از خود ملت هم مغزشوی کردن برای کتک زدن

 • ناشناس

  چطور دولت خودش گندم را هنکام کاشت برای کشاورزی نقدی میدهد اما پول کشاورز رو قسطی اونم سه چهار ماهه

 • ناشناس

  والا ما هیچ نظری نداریم فقط میدونیم میخوان کشاورز جون نگیره وگرنه ۶ماهه ک میگن هفته دیگه واریز میشه پ کو چرا دروغ میگین چجوری اعتبار تعمین نمیشه برای همه چی پول دارین برای کشاوز نیست شما گفتین ماهم باور کردیم بذر ازشما خریدیم 15تومان دولت ازما خریده 11/500خودتونو بزارید بجای ما بخدا ب کشاورز رحم کنین خواهش بقیه پولو واریز کنین این همه وعده الکی ندین ما میخوایم کشت کنیم دباره پول نداریم بدهکار بانک هستیم دلم میخواد یک روز از بانک بگذره پول ب بانک ندی میدونین چقد ما باید جریمه بدیم خواش میکنم بقولتون عمل کنین

 • ناشناس

  خوبتون شد تا شما باشید گندم ندید دولت وقتی کاسب جماعت کیلو ۱۳نقد میخرید

 • حمید

  نمیخاد بودجه و فلان و فلان براش در نظر بگیرید ک یک درصد پول همون فیلتر شکنای ک میندازید ب مردم بدبخت و بدین ب همین کشاورزا کارشون را میوفته البته اگه خودتون سیر پول شدین و ته جیبتون سولاخ نیس

 • ایران

  چرا برای بانک کشاورزی تون صد ها شرخر اجیر کردید که خواب و خوراک بر کشاورز وام گیرنده بدبخت و ضامن ش حرام کرده عفریته های رو بانک کشاورزی استان...... آورده که هر روز پدر ما رو تهدید به شکایت و سود چند برابری و زندان و توقیف اموال میکردن و آخر ریال دیر کرد سودشون گرفتن و جلو حساب بستن اون دو ریال ک دادید دوباره بردید خدا ازتون نگزره مابقی بدید بخدا گرفتاریم والله چک داریک دست مردم

 • جهانگیر

  ایشالا همیشه زندگی شرمنده و رو سیاه باشید که ما رو سیاه میکنید . ایشالا روز خوش نبینی به دردی بمیری که علاج ش هیچ جا پیدا نشه که ما جواب مرذم چی بدیم

 • Iraj

  پولمونه بدید‌.پوله خودمونه بدید .

 • رضا

  باز هم حرفهای بی سرو ته و بی‌فایده

  آخه پول کشاورز رو دادن به کجایه بودجه مملکت فشار مياد. همش بهونه میارین سفسطه بازی کنید

 • M

  خدا این مسولین ناکارآمد رو نابود کنه

 • کشاورز

  چرا بعضیها، دیگران را در زمره انتهای بی شعوری ثبمداد میکنند ...

 • گندمکار

  ادعای کاذب، توهم، عدم مدیریت، دروغگویی و دشمنی با مردم، انتصاب افراد نالایق بر منصب و پست های کلیدی مملکت، دخالت در اموری که دانش و تخصصش رو ندارن و... مملکت داری سخته برادران، با ریش و پشم نمیشه مملکت داری کرد

 • افسون

  دولت دیگه شورشو دراورده با اینهمه دارایی خرج برا همه چی داره برا کشاورزا باید تامین کنه جوری میگه که انگار ندارن حالا اگه برا کشورهای عربی بود که نیازی به تامین نبود آماده بودن برا کمک به عربا

 • رجب

  قدیم دولت برای خودکفایی گندم علاوه برهزینه گندم به عنوان جایزه تحویل گندم به کشاورز موتورسیکلت(زردرنگ) می داد
  گندمکارهای قدیم یادشون هست

 • سعید

  شما چقد اصلاح طلب ها را مسخره می‌کردید خدا لعنتتون کنه با این پول گندم دادنتون کجا روحانی پول گندم را دیر داد چقد شما روی سگ دارید بی شرف ها خدا خجالتتون کنه با چه رویی میاد مصاحبه میکنید لعنت بر پدر نداشتتون ما که زورمون بهتون نمیرسه دیگه خدا هم زورتون نداره ارواح شیطانی ریشه تون رو دربیاره

 • کریم

  اینا فقط می خاستن برای سال بعد اینقدر گندم تولید نشه که کشور بخود کفایی نرسه تا گندم وارد کنند تا جیب آقایون دزد پر بمونه.بشون تبرک می گم سال بعدتولید گندم به ۸میلیون هم نخاهد رسید.لطفا داد مارا به گوش آقا برسانید بگید یفکری برای این همه دزد دوروبرش یکاری بکنه.خدا ازتون نگزره.که داروندارمون فروختیم برای بدهی.بدانید قیمت ۱۵ تومان که هم پرداخت بشود سودی برای گشاورز نخواهد داشت.ما کشاورزان امسال چوب کلفتی از دولت جناب نماز شب خان خوردیم خدا ازت نگزره ابر دزد

 • محسن ولیپور

  اقای وزیر بنده یک میلیارد وام گرفتم رو حساب دروغ شما ها الان یک و پونصد شده به نظرتون این پول برسه به دست من اضافه ش بخشوده میشه به کی بگم

 • ناشناس

  اگه یکی ازشمابیادمخلص نوکری برای کشاورز بشه کل پول نمیخائیم وازحقمن گذشت میکنم چه بهترازنوکری مخلص بودن یک شخص نسبت به شخص دیگری...

 • ناشناس

  واقعاشما کشاورران رااذیت وآزاددادیدجوابنان با خود خداوندبررگ است..

 • مصطفی خواجوی

  الان معلوم شد که هیچ چیز از پول‌های آزاد شده برای مردم و داخل کشور خرج نشده ونمیشه مثل همیشه

 • صادق

  باپول گندم من کشاورز آقازاده هاحالوهول می کنند اونوقت من برای خرید لوازم تحریر شرمنده پچه ام بشم آه مظلومان سوهان بود گرخودنبرد برنده راتیز کند خدا لعنتتون کنه

 • گندمکار

  یه عده شکم سیرنشستین اونجا هیچ بفکرمردم نیستین ۶ماهه گندم تحویل دادیم انگارنه انگار فقط وعده پوچ مرداد میدیم اخرمرداد شهریوراخرشهریور خجالت نمی‌کشید مارودارین بازی میدین نون راکشاورزمیده نه ماشین

 • کشاورز گندم کار

  خدا وکیلی همین کارمندان جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس شش روز،نه شش ماه حقوق نگیرن حیثیت مملکت رو نمیبرن،بعد پرو پرو جلو دوربین به ما وعده‌های توخالی وپوچ مثل کله های خودشونو میدن،برین بمیرید

 • خوزستان .

  من دیگر یک گرم گندم به سیلو نمیفروشم .از دروغ های تکراری هم گوش ما پر شده

 • زرین

  آقای وزیرکشاورزی اگر واقعا پشتیبان کشاورزان هستیداستعفا بده تا برای همیشه کشاورزان ازشما بنیکی یادکنند!

 • مام بگیم مخلص بانک کشاورزی هستیم جاهای دیگه جبران میکنیم آیا سود وامهارو میبخشید

  مام بگیم مخلص بانک کشاورزی هستیم جاهای دیگه جبران میکنیم آیا سود وام هارو میبخشید

 • عنایت

  توف به عرضه نداشتتون بی عرضه ها
  تقصیر ماست ک گندمها را ب شما دادیم الکی هی امروز فردا این ماه و آن ماه میکنید
  بنده بعنوان یکی از کشاورزان بهتون قول میدم ک امسال گندم کشت نکنم تا اینکه کشت کنم بدم به شما بی عرضه ها

 • علی

  جناب وزیر به هر خدای که شما می پرستید بدهکاریم زودتر پرداخت کنید.

 • علی

  تا کی می خواهید راست به مردم حقیقت بگویید ۵ماه هم از خرید کشاورزان گذشت

 • ناشناس

  خیلی زشته کشاورزان فقیرن چرا امروز و فردا به مردم مکنیدپول.لازم دارن خواهش.دروغ.بسته واریز کن واریز،،،،،،،،،.

 • م ص

  آقایان مسول بخدا ما رو،روسیاه کردید کمتردروغ بگید مارو‌ هم دروغگو کردید پیش طلب کارها

 • پاکدل

  گلستان.اول خرداد درو کردم.گفتن چون فطریه گندم کیلویی 20تومان شده غله هم 20یا 22تومان میخره. دلال کارخانه ازاد کیلوی16تومان نقد پول سر باسکول میخرید.طمع شدم خوش باور بودیم حالا مهر ماه هم وعده ماه اینده میدن.هفته اینده زود به زود میرسه. خواهش التماس کنان بدنبال 15تومان قطره چکانی..وام سلف گندم بانک کشاورزی دیر کرد جریمه .بد حسابی مسدود کردن حساب ضامن آبرو ریزی ووهر روز پیام بع خودم وضامنها.ایتقدر جریمه دیر کرد زدن.که چند ماه دیگه دو برابر میشه.کاش از بازار ازاد پول درصد میگرفتم.که لااقل رحم میکرد حذف حالیش میشه.مسولی که به حرف ووعده خود اخترام نمیزاره به مردم عادی کشاورز احترام میزاره..مسول کشاورزی کود سم ادوات سوخت رایگان یا دولتی میده که برای طلب گندم اینقدر اذیت میده چه کاری به کشاورز انحام داده که مدیونش باشم..زیاد دنبال طلب باشی میگن اغتشاشگر ضد انقلاب ووو.من اختمال میدم مسولین کشاورزی سواد ندارن شاید گندم با جو را تشخیص نمیدن.اکر گندم اضافه گرفتن بفروشن عراق کیلویی 30تومان..

 • توفیق چمیم

  لعنت به من که گندم کاشتم وبه دولت راهزن دادم نمگزارید بدیم اطرف مرز ۲برابر سود کنیم ونه درست میخرید خودتون قیمت کم وبدون پول بر میداری این حرامه دست رنج کشاورز خوردن نداره از خون سگ هم حرامتر گوشت سگ بخور ولی حق کشاورز نخور

 • کشاورز گمنام

  سلام از اینکه مسئولین پرداخت پول گندم کشاورز را به تأخیر میاندازند نگران نیستیم از این نگرانیم واتش به جان کشاورز میزنند که واقعأ دروغ میگن وانتظار دارن کشاورز حرفشون را قبول کنند

  • ناشناس

   هر کیلو کلوچه و کیک چند در میاد آخه آرد کردن گندم چقدر هزینه داره گندم مفت می‌برید باز قسطی پرداخت میکنید میخواید سال دیگه دلال وارد بازر بکنید به صورت نقد ارزونتر گندمو از مردمبخرید

 • پری

  گندم دور بریزی بهتر از اینه که تحویل دولت بدی

 • حسن

  همش دروغ میگن فقط هدفشان فشار بر مردم هست مخصوصا کشاورز

 • ناشناس

  ۷۰درصد اینها مغزمو ترکونده

 • ناشناس

  قرآن بزنه به کمرتون .خسته نشدیدازاین همه دروغ چراکشاورزهاروسرکارمیزارید
  دیواری ازدیوارکشاورزبیچاره کوهتاه تر ندیدین
  بسه واسه یه بارهم که شده مثل مردروقولتون باشین
  همش وعده دروغ .یه کم شرم وحیاکنید
  بزایه کم مردانگی تووجودتون باشه

 • موشوی

  والله من که خسته شدم طلبکارهرروزدم درگرفته انشالله مرض تودل بچه هاتون بیوفته شرف داشته باشین یعنی مسلمون هستی

 • بهمن

  انشاالله به حق پنج تن آل عبا ذلیل بشین کشاورز رو بدبخت کردین کم وعده سر خرمن بدین

 • علی دهقانیان

  چند ماه میگذره نه قیمت قطعی مشخص شد و نه واریزی . حداقل وعده دروغ ندهید

 • حجت حسینی

  حرفهای مفت تمامی ندارد اگر واقعا راست میگن بودجه‌ای که برای واردات گندم به کشور تصویب شده بود چی شده چرا از اون برای تصفیه حساب گندم کاران استفاده نمیشه خدا شرمنده زن وبچتون کنه کسی که لیاقت پستی رو ندارم چرا باید وزیر بشه آخه چرا باید کشاورز چوب سیاست بازی دولت مردان رو بخوره

 • ناشناس

  هیچ فایده نداره هر روز یک وعده به گندم کارا میدن وقت زود میگذرهکشاورز نه پول داره کشت کنه نه دولت پول مطالبات میده امسال کشت بی کشت دست اقای منظور درد نکنه

 • حسین سجاعی

  حیف اسم انسان که روی مسوولان بی لیاقته


 • مهدی سلیمانی

  سلام بر مردم ایرانم باز خدا را شکر کنید شما گندم درو کردید حالا هر چند طبق اصول اسلامی معامله شما باطل هستش ما در گلستان به اندازه بذر ریخته داخل زمین هم برداشت نکردیم تا زه این به اصطلاح خاندوز بچه استان ما هم است برای ما هم دعا کنید

 • کشاورز بی پنا

  برای همه چی پول هست الا کشاورز

 • سعید

  من کشاورز بخش گرمسیر ایلام اردیبهشت گندم تحویل دادیم که تقریبا ۹ تومن باقی مونده ونگرفتم بقیه را بجای بذر پول تراکتور سم وسمپاشی پول کمباین وکرایه خیلی گرون تا سیلو ویه مقدارش خرج بدهی ووام کردم این باقیمانده سهم خانواده بعد یکسال است چرا نمیفهمید آخه بچه چه میفهمه برنامه بودجه پول نداره اون کیف میخاد کفش میخاد دفتر ومداد میخاد

 • ناشناس

  اگه کشاورزان عرضه دارن موقع انتخابات یه رای واسه این نمایندگان قدیمی رای نمی دن .همین جوری که خفه خون گرفتن. نامردای بی شرف فقط موقع رای مردم خوب می شناسین.حالا که باید ازشون دفاع کنین حاضر نیستین یه تکونی به خودتون بدین.

 • کشاورز

  حال و روز ی تعداد گوسفند بزرگ و کوچیک رو داریم که یه دیوار دورمون کشیدن
  هر کدوم رو که چوپان دوس داشته باشه انتخاب میکنه برا کشتن، فروختن، زدن ووو...
  هر گوسفند که سود بیشتر هم بیاره مورد احترام بیشتر چوپان
  اینجا میمونه بز گر گله (کشاورز) ن کسی کارش داره ن چیزی بمیره نمیره مهم نیست اصلا به چشم هم نمیاد
  فقط به تعداد اضافه میشن
  حال این روزای مردم ایران...

 • ناشناس

  گندم برده دولت دزد پول نداده از اینور گندم خودمون بذر کرده آورده کیلویی ۲۱ نقد تا پول نریزی حساب بهت نمی‌ده.

 • مرادی

  نه به کاشت گندم * نکاریم * مقصر خودمونیم نکارید یه چیز دیگه بکاریم

 • لر

  مگه نمیگید توقع این حجم گندم رو نداشتید باشه قبول همون پولی که واسه واردات باید میدادید رو به کشاورز بدید موضوع اینکه شما یه مشت دزد دزد دزد و دروغگو و بی سواد هستی

 • یوسف صادقی کرمانشاه

  سلام به گفته حضرتعالی مبلقی بابت خرید تامین کشور درنظرگرفته شده خوب ازان بودجه برای کشاورزان استفاده می کردین وخداراشاکرباشیدچنان اتفاقی عالی برای کشوررقم خوردبزرگوارتنهانانی بیشترازدرامدهای دیگرحلالتراست کشاورزی است درحق کشاورزان کوتای کردن پیش خدا تاوان دارد امیدوارم مدیران هرچه زودتر بادیرکردان عنایت ویژه بفرماید حرف زیاده بخداپیگری نکردان ازمال یتم پایمال کردن خطرناکترین میدانم چه میکشندمردم پول خریدبذرندارن اماانتظارداریم از کشاورزحمایت گردد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟?؟؟؟

 • مهرداد

  سلام
  اگر همین مقدار گندم بالای 8/5 را میخاستید وارد کنید پولش از. کجا تهیه میشد
  از جیب بابای بنده

 • ناشناس

  ببینید کشور های دیگه کجا رسیدن و ما هنوذ پول گندم خودمون داریم التماس می کنیم که بهمون بدن

 • ناشناس

  اینکه بگوید بودجه تعیین نشده این یعنی توهین به کشاورز ومخاطب است چون مصرف سالیانه کشور13ملیون تن می‌باشد مابقی بادلار نه قیمت مفتیکه ازکشاورز بخرن باید وارد بکنند آیا مجلس برای واردات گندم از خارج تعیین تکلیف نکرده بود آیا مارو احمق فرض کردید سود دیرکرد برای ما که ابروواعتبار ازدست رفته رو برمی گردونه افسوس که بنام اسلام دارید حکومت می کنید

 • مهدی

  خدا نابودتان کند همینطور که گندمکارو نابود کردین

 • ناشناس

  ما کشاورزا خودمان نوکریم نوکر میخوایم چکار بیاجواب طلبکار اعم از دولتی وشخصی رو بده به بانک کشاورزی بگو نوکرتم دیر کرد اقساط نگیر به بذر وکود وسم فروش این حرفا بزن مرد حسابی بعد سرگردانی چندماهه هندوانه میزاری زیر بغل کشاورز وزیر هر کشوری بود خودش خودشو استیضاح میکرد میرفت سر شغل اصلیش

 • ناشناس

  آقای وزیر کشاورزی بفرمایید پس بنابفرمایش جنابعالی گندم نکاریم ویا کم بکاریم
  سئوال دوم جناب برای تامین نیاز گندم مردم کشور مگر از خارج نمیخرید درآن موقع هم سازمان برنامه پس نسیه گندم می‌خرد بعد پولش می‌دهد یانه نقدا میخرد!!! لطعاپاسخ بدهید

 • ناشناس

  خوب از این ارز که بردن گندم وارد کنند میخواستن این ۲ملیون تن که دولت غافلگیر کرد از دلار های وارداتی کم میکردن چون وادارت سودش بیشتر است برای دلال

 • رحیم

  انشاالله حق کشاورز سم بشه برا عزیزاتون

 • شیرزاد

  چه معنی داره دولت پول 8میلیون تن در نظر گرفته، دولت 12میلیون تن نیاز داره در هر سال بودجه همشم تمام وکمال باید در نظر بگیره، حالا تولید داخل 10میلیون تن بوده، هنوز دو میلیون تن دگه هم کمبود داره که باید وارد کند، هر ساله هم همین است، خب دگه چرا شعر میگید کشاورز احمق فرض نکن، یعنی اقایون میفرمایند که دولت هر ساله گندم از خارج رایگان میگرفته، نه جانم با دلار بالاتر وارد میکرد، خب حالا جانم از همان منبع پول مردم را بدید، کمتر دروغ وجفنگ بگید، وکمترم به فکر پر کردن جیبتون باشید، خدا ازتون نمیگذره

 • بیژن فولادوند

  به نام خداوند درودوصدبدرود دولت محترم وزیر محترم جهاد کشاورزی ، وعده و وعید مشکل را حل نمی کند اکنون موعد کشت است نیاز به بذر گندم هست و هیچ کس امروز کشاورز را قبول ندارد که بذر نسیه به او تحویل دهد.در ضمن شما از یک طرف مبلغی به کشاورز به عنوان جایزه و کمک هزینه حمل ونقل که هنوز هم ندادید فرمودید چرا بذر کشت را هرکیلویی پنج هزار و ششصد تومان ناگهانی افزایش دادید وعده یک ریال می دهید پنج ریال از جیب دیگر کشاورز بر می دارید برای قیمت گذاری گندم و پرداخت به کشاورز ۶ ماه با نازلترین قیمت به توافق نرسیدید اما برای قیمت بذر یک ثانیه ای به توافق رسیدید . خواهشمندیم حق کشاورز را که در سرما و گرما شبانه روز در صحراست پرداخت کنید . گرفتاریم صادقانه

 • داریوش محرابی

  همه این حرفها دروغ محض مسولین تنها هدفی که دنبال می‌کنند ضعیف نگه داشتن تولید کنندگان و کشاورزان است و......

 • کشاورز

  اقا یون کشاورز از این مسعو لین ما بق مطا لبات خبری نیست خو دتون از بیشتر کوچک نکنید جایگزین بهتر از گندم پولش هم زیاد نقد مخرنند هندوانه به خدا

 • کشاورز

  این مسعو لین هر چه بگی نمی فهند چون یه مشت بیسوادن اینها حساب کتاب چه میدا نند فقط به فکر جیب خودشن بلد فکر کنه همه حتی یک مهندس پیدا کن از کشاورزی سر در بیاره یا سوا د با مدرک داشته باشه از پول خبری نیست منتظره نمانید

 • فرشادشریفی

  وعدهای.توخالی.دولت

 • کشاورزدرمانده ایران

  آقای محمدعلی بدبخت که وزیرشدن فقط برای وعده دادن وگرنه عمل درکارنیست ونخواهدبودایناازیک طرف میگن ما۱۲میلیون گندم درسال لازم داریم که پیش بینی ۸میلیون تن رادرداخل داشتیم ومابقی ازطریق واردکردن تامین میشه یعنی پولش آماده است برای پرداخت چون خارجی نسیه گندم نمیده حالاکشاوررداخلی ده میلیون تن تولیدکرده پس دومیلیون تن واردکن ...ایناحرفاهمش کشکه ایناتوی بهانه تراشیدن دست آمریکاوشیطان روازپشت بستن

 • ناشناس

  اینا میخوان پول پرداخت نکنن که کشاورز سال آینده کشت نکنه چون میخوان سود ببرن تو واردات دلار ببرن ببرن اینا یک مشت خاعن هستن دوست ندارن کشور خود کفا بشه

 • ناشناس

  خداییش زن وبتون شرمندتم کنه که شرمندم کردین پیش زن وبچمون خداریشتونوخشک کنه چقدرظلم چقدردزدی چقدردروغ خسته شدیم

  • حجت

   هیچ ی نمی توانم بگم

 • کشاورز

  هدف شما نابودی کشاورز است.وگرنه اعتبار بیش تر از آن چیزیست که بخاین مطالبات کشاورزا رو بپردازین.خداوند نابودتان کند انشاال.....

 • عزیز

  دولت امسال اقتدار وقدرت اقتصادی در خرید گندم نشان داد

 • برتش

  مبلغ دیرکرد پرداخت پول گندم چی میشه ؟
  دم از اسلام میزنند و گوشت سگم میخورن
  طبق قانونی که خود مفسدان کشور تصویب کردن اگر تا ۲۴ ساعت از تحویل گندم پولی پرداخت نکنن باید هزینه دیرکردش هم پرداخت کنن ۴ماهه گندم تحویل دادم خبری از اصل و سود پول نیست

 • صاحبعلی شمس از شهرستان هشترود

  من حدود ۴۰ روز گندم به دولت تحویل داده ام هنوز یک ریال پول دریافت نکرده ام این جوری دولت از کشاورزی حمایت می‌کند واقعا متاسفم

 • امیر

  همه وعده دروغ مظلوم تر و بی کس تراز کشاورزا پیدا نکردین خجالت نمیکشید به ابن قشر ظلم میکنید هرکسی میاد یه چیز میگه و میره پشت سرش نگاه نمیکنه همونهای که میگفتن بکارین و تشویق میکردن کجان خوابشون برده یک صدم پولهای که خرج اینور واونور میکنید بدین به کشاور که حقش صدقه سرم نمیخواد پول سودتونم بزنه تو سرتون

 • H

  همین مسئولین سه روز حقوقشون دیر پرداخت باشه کشورو بهم میریزن

 • ناشناس

  سلام چرا پول کشاورزرابه موقع پرداخت نمی کنید همین باعث میشه که کشت گندم نکنن

 • ناشناس

  سلام این بد قوای دولت ما رو هم بد قول کرده چک دادم ب ساحل زمین که اجاره کردم دوماه از تاریخ آن میگذرد اما خبری از پرداخت نیست حالا نمی‌دانیم تکلیف چیست

 • محمد رضا

  بیشرف ها به آن خدای احد واحد ،100میلیون پول گرفتم به امید اینکه پول گندم گیرم بیاد بدم تا الان ماهی 8میلیون پول سود میدم چون نتونستم اصل پول پرداخت کنم ،نمیدونم چه خاکی سر خودم بریزم،پیش کی برم،شخص هم نیست یه اداره هست هر وقت میری میگن قراره وسط برج ،سر برج....لوله گرفتم

 • ناشناس

  ما را شرمنده زن و بچه کردید خداوند نابودتان کنه.چقد باید از جیب مردم بیگناه دزدی کنید.کم میخوردی سیر نشدید؟

 • امیری

  وقتی یه مفت خور که تو عمرش بیل دست نگرفته وزیر میشه چطور ما باید به حقمان برسیم
  من فوق لیسانس دارم. کشاورزی میکنم آبروم پیش طلبکارا رفت
  مرتیکه قرمساق شما ما رو فریب زدید خدا در آتش جهنم گرفتار کنه کسانی که در حق کشاورز ظلم میکنن

 • زیبا

  ما به دولت اعتماد نکنیم پس باید به کی اعتماد کنیم اقا پول گندم ما رو بدین میخوایم گندم بکاریم

 • ناشناس

  نفع شأن داخل واردات بیشتر بخاطر این این کارو کردن که کشاورز گندم نگاره که سال جدید بتونم واردات گندم کنند چون داخل واردات بخور بخور که خوبه اونقدر هست که میتونن ......

 • کشاورز بدبخت

  براتون متاسفم که چند ماه گندم کاشتم انقد کار کردم زحمت کشیدم،شش ماهه ما برداشت کردیم هنوز پول هارو ندادین،این همه خرج کردیم.مردم دوباره میخوان گندم بکارن،براتون متاسفم ‌که پول رو میخورین،بنظر من این پول که مونده پیشتون حلال نیست و ما اصلاً راضی نیستیم.))

 • ناشناس

  ازین دروغها سیر شدیم .
  ایکاش راه چاره ای داشته باشیم .من نمیدونم به کی شکایت مان بدیم فقط خدا