قیمت تخم‌ مرغ امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

در این خبر به توضیحاتی درباره قیمت تخم مرغ امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

قیمت تخم‌ مرغ امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

طبق اعلام ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ امروز ۹ آذر ۱۴۰۲ در بازار ۱۱۳,۰۰۰ تومان تصویب شده است. در حال حاضر هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی تنظیم بازاری در میادین میوه وتره بار با قیمت شانه‌ای ۱۱۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

تخم مرغ ماده غذایی پر ارزش است که یک عدد آن معادل ۳۰ گرم انوع گوشت، یک چهارم انواع مغزها مانند بادام و گردو ارزش غذایی دارد.

قیمت تخم مرغ بسته بندی شدر بسته ۶ عددی ۵۸ هزار تومان است برای خرید بسته ۹ عددی هم باید ۴۴ هزار تومان پرداخت کنید. بر این اساس خرید بسته‌های بزرگ‌تر تخم مرغ به صرفه‌تر خواهد بود.

قیمت هر شانه تخم مرغ ۲۰ عددی هم امروز ۱۱۰ هزار تومان اعلام شده است.

عده‌ای از افراد ترجیح می‌دهند از تخم مرغ‌های محلی استفاده کنند این محصول نسبت به تخم مرغ‌های دیگر کمی گران است بر این اساس هر بسته ۹ عددی تخم مرغ محلی در بازار ۴۴ هزار تومان قیمت دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با افزایش حداقل ۱۰۰ هزارتنی تولید تخم مرغ نسبت به سال قبل پیش بینی می‌شود که تولید به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد. رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ فله در خرده فروشی‌ها را حدود ۴ هزارتومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ‌های بالاتر گرانفروشی است.

خواص تخم مرغ

تخم مرغ ماده غذایی پر ارزش است که یک عدد آن معادل ۳۰ گرم انوع گوشت، یک چهارم انواع مغزها مانند بادام و گردو ارزش غذایی دارد. این محصول غذایی یکی از غذاهای مورد علاقه سفره‌های ایرانی است که در وعده‌های مختلف هم می‌توان استفاده کرد.

تخم مرغ بیشتر در صبحانه‌ها و میان وعده‌ها استفاده می‌شود که می‌تواند با پروتئین سرشار، مواد معدنی و وتیامین‌های فراوان به افزایش سلامتی کمک کند و حتی از برخی بیماری‌ها نیز پیشگیری کند.

سند

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • م-ج

    مرگ بر گرانفرش خدا لعنت کند برشما که شانه ای رااز ۲۰ تومان به ۱۵۰ هزار ای مرغدار رساندیدترا خدا به فکر آنهائی سر سفره شان فقط تخم مرغ بود آن را هم گرفتید وسفره مان خالی شد پولدار هر چقدر باشد می‌خرد و می‌خورد ولی کارمند قرض میدهد

  • ناشناس

    گرانی تخم مرغ اجاره خانه بی کاری استفاده یارانه ارزان همه چیزافغانی است بیرونشون کنید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان