صفحه اقتصاد بررسی می کند:

عباس عبیاوی پور کارآفرین اهوازی کیست؟

عباس عبیاوی پور، با دیپلم ریاضی و 41سال سن از سال 93کار خود را در زمینه پرورش قارچ خوراکی در منطقه عین 2اهواز  آغاز کرد، در ابتدا با هزینه ای در حدود

عباس عبیاوی پور کارآفرین اهوازی کیست؟

صفحه اقتصاد- کارآفرین اهوازی با راه اندازی شغل پرورش قارچ، برکت اشتغال و تولید را هم برای خود و هم برای دیگران به ارمغان آورد.

کارآفرینی پادزهر بیکاری است. به عبارتی کارآفرینان سرمایه‌های باارزش کشور هستند و پرورش آنان می‌تواند علاوه بر ایجاد شغل و مشارکت در اقتصاد کشور، روش و کار در زندگی را نیز معرفی کند.

تسنیم نوشت: محققان بازار کار معتقدند باید منابع بیشتری برای شکل‌گیری فضای کارآفرینی اختصاص یابد و در آموزش عالی می‌توان محیط‌هایی برای ابراز ایده‌ها و نوآوری‌ها فراهم کرد. مهمترین نکته اینجاست که باید دانشجویان را با دانش و مهارت‌های عملی تجهیز کرد.

کارآفرینان، مهارت‌های خاصی دارند، یک شبه نمی‌توان کارآفرین شد و برای دستیابی به آن، نیاز به زمان است.برای هر مسیر شغلی، آموزش نیاز است و کارآفرین شدن هم از این قاعده مستثنی نیست. آموزش کارآفرینی به عنوان بخشی از آموزش عالی می‌تواند برای همه سودمند باشد.

*تولیدی فرای انتظار/ 30تن در یک سال

عباس عبیاوی پور، با دیپلم ریاضی و 41سال سن از سال 93کار خود را در زمینه پرورش قارچ خوراکی در منطقه عین 2اهواز آغاز کرد، در ابتدا با هزینه ای در حدود 200میلیون تومان کار خرید زمین و راه اندازی سالن های پرورش و خرید دستگاه ها را انجام داد. سال گذشته هم با دریافت 80میلیون وام از بسیج سازندگی کار گسترش و تجهیز سالن های پرورش قارچ را انجام داد.

این کارآفرین در کنار همسر خود کار را آغاز کرده است؛ دو سالن پرورش قارچ با زیربنای 100و 70متری دارد که ظرفیت 15تن کمپوست دارد که در هر دوره پرورش قارچ 5تن و نیم برداشت دارد.

عباس عبیاوی با بیان اینکه در طول یک سال پنج دوره کار پرورش و برداشت قارچ داریم می گوید: در طول یک سال در هر دوره برداشت در حدود 26تا 32درصد برداشت داریم 5دوره در طول یک سال که چیزی در حدود 30تن در طول یک سال برداشت قارچ داریم که خداروشکر پر برکت است.

*رکود تولید قارچ در کشور
وی می گوید: سال دوم شروع فعالیت مان با تولید 38درصد چیزی در حدود 33000کیلوگرم قارچ در طول یک دوره برداشت رکورد دار تولید قارچ در کشور شدیم.

عبیاوی با اشاره به سوددهی در پرورش قارچ بیان می کند: در ابتدا و یکی دوسال اول سوددهی کمی داشتیم ولی حالا خداروشکر خیلی بهتر شده و به سود دهی خوبی رسیده ایم که می توانیم علاوه بر تامین هزینه های جاری و نیروها پس انداز هم داشته باشیم.

*از کتابفروشی تا پرورش قارچ/ تجربه ای بیشتر از دانشگاه

این کارآفرین بسیجی با بیان اینکه پیش از کارآفرینی در زمینه قارچ در حدود 6سال کار کتابفروشی داشته است اظهار می کند: سال های اول که شروع به کار داشتم کتابفروشی میکردم که در همان زمان ها بود که کار پرورش قارچ را انتخاب کردم و درحدود یک سال مطالعه و تحقیق کردم دوره آموزشی گذراندم و نحوه تولید برداشت و بازاریابی را بررسی کردم.

وی با اشاره به تجربه ای که کسب کرده می گوید: این 8سال فعالیتم در زمینه اشتغال و کار آفرینی و تجربه های که با آزمون و خطا کسب کردم 8ترم تحصیلی میخواهد تا بیان کنم و در اختیار دیگران بگذارم.

*از برکت سفره او دیگران هم بهره می برند
این کارآفرین جوان در کنار همسرش توانسته برای 10نفر دیگر هم اشتغال ایجاد کند و می گوید: 5نفر خانم که کار برداشت محصول را انجام می دهند و اکثراً سرپرست خانوار هستند و 5نفر آقا که کار تخلیه بار و کارهای سنگین را انجام می دهند از این سفره ای که به برکت و لطف خداوند پهن شده بهره مند می شوند.

عبیاوی پور با بیان اینکه هر دوره پرورش قارچ از زمانی که کمپوست وارد می شود تا پایان دوره در حدود 60تا 70روز زمان می برد گفت: با آماده شدن قارچ ها برای برداشت 35تا 40روز برداشت داریم که در بهترین حالت و شرایط مناسب در هر برداشت با مصرف 9تن کمپوست فقط در یک سالن ، 3200کیلوگرم برداشت داریم.علاوه بر تأمین بازار اهواز، برای سوسنگرد، آبادان، خرمشهر و هم برای گناوه، برازجان و بوشهر ارسال داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد