زمان دقیق اعلام نتیجه ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو و آزاد شدن ۱۰۰ میلیون + جزئیات

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره زمان دقیق اعلام نتیجه ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو و آزاد شدن 100 میلیون پرداخته شده است.

زمان دقیق اعلام نتیجه ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو و آزاد شدن 100 میلیون + جزئیات

صفحه اقتصاد - در این خبر به توضیحاتی درباره زمان دقیق اعلام نتیجه ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو و آزاد شدن 100 میلیون پرداخته شده است.
فرآیند انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه روز 10 خردادماه به اتمام رسیدد و لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت‌نام اولیه، بر اساس برنامه تولید اعلام‌شده از سوی خودروسازان داخلی، زمان تحویل خودروی مدنظر به متقاضی در سامانه اعلام می‌گردد. اعلام زمان‌بندی بر اساس لیست نوبت‌دهی (لیست انتظار هر محصول) در 24 خردادماه 1402 و در سامانه www.esalecar.ir انجام می‌شود.
تبصره: قرار گرفتن متقاضی در لیست انتظار بر اساس زمان‌بندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به‌منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام مرحله سوم و بر اساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و بر اساس مفاد قرارداد منعقده شکل می‌گیرد.

تبصره: در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمان‌بندی متقاضی می‌تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و در صورت تمایلِ متقاضی واجد شرایط برای تحویل خودرو مطابق با زمان‌بندی اعلامی در این مرحله، می‌تواند نسبت به قطعی نمودن ثبت‌نام بر اساس فراخوان خودروساز و با تکمیل وجه در حساب خودروساز و بر اساس قیمت روز، اقدام کند و یا آنکه با اعلام انصراف پس از اعلام نتایج زمان‌بندی، از لیست انتظار خودروی مدنظر خارج گردد. مبلغ 100 میلیون تومانی که متقاضیان در حساب وکالتی بلوکه کرده‌اند از 24 خرداد آزاد می‌شود. در زمان اعلام نتایج اولویت‌بندی‌های خودرو در چهارشنبه 24 خردادماه مبالغ مسدود شده مردم در حساب‌های وکالتی نیز توسط سیستم بانکی آزاد خواهد شد.

مرحله سوم: قطعی‌ کردن ثبت‌نام متقاضیان بر اساس فراخوان خودروساز

در این مرحله و پس از اعلام زمان‌بندی به متقاضیان و شکل‌گیری لیست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است هرگونه فراخوان برای طرح‌های فروش خودرو را منطبق بر زمان‌بندی و نوبت‌دهی انجام‌شده، اعلام نماید، بنابراین خودروسازان به‌مرورزمان و صرفاً بر مبنای لیست اولویت‌بندی مذکور برای هر محصول، نسبت به فراخوان و قطعی نمودن ثبت‌نام و انعقاد قرارداد فروش بر مبنای قیمت روز خودرو، اقدام خواهند نمود.

تبصره: قطعی نمودن ثبت‌نام توسط خودروسازان در این طرح بر اساس لیست نوبت‌دهی شده بر مبنای قیمت روز منطبق بر دستورالعمل تنظیم بازار خودروی شورای رقابت می‌باشد.

تبصره: درصورتی‌که در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل و یا انجام ثبت‌نام قطعی، مشخص گردد که مشتری شرایط طرف تقاضای مندرج در اطلاعیه را نقض نموده است و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری نموده است، ثبت‌نام در این طرح کان‌لم‌یکن تلقی می‌گردد. توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پول‌شویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها