پرسپولیس در فوتبال ایران رکورددار شد/ واکنش‌ها به نهمین قهرمانی پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس که عنوان قهرمانی بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر را به خود اختصاص داد برای دومین بار بود که در دوئل غیرمستقیم با استقلال موفق شد جام را از چنگ رقیب سنتی خود برباید.

پرسپولیس در فوتبال ایران رکورددار شد/ واکنش‌ها به نهمین قهرمانی پرسپولیس
صفحه اقتصاد -

 لیگ برتر فوتبال ایران از سال ۱۳۸۰ و با حضور ۱۴ تیم شکل گرفت که در مجموع این رقابت‌ها تیم پرسپولیس با ۹ عنوان قهرمانی بالاتر از سپاهان و استقلال تهران در رده نخست قرار دارد.

* در نخستین فصل برگزاری مسابقات، تکلیف قهرمانی به هفته پایانی کشیده شد و در پایان تیم پرسپولیس با کسب یک امتیاز بیشتر از استقلال عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

* در دومین فصل، تیم سپاهان با ۵۴ امتیاز و بالاتر از پاس و استقلال موفق شد برای اولین بار بر سکوی نخست فوتبال ایران بایستد. در سال ۸۲- ۱۳۸۱ استقلال تهران عملکرد ضعیفی داشت و در رده نهم جدول قرار گرفت.

* در فصل سوم این رقابت‌ها، نوبت قهرمانی به تیم پاس تهران رسید، در سال ۸۳- ۱۳۸۲ تیم‌های استقلال و فولاد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

پرسپولیس در فوتبال ایران رکورددار شد/ نگاهی به ۲۳ قهرمان لیگ برتر

* در چهارمین دوره از مسابقات لیگ برتر، تیم فولاد خوزستان توانست بالاتر از سایر تیم‌ها به مقام قهرمانی دست یابد و جواز حضور در رقابت‌های آسیایی را کسب کند. در سال ۸۴- ۱۳۸۳ تیم‌های ذوب آهن و استقلال تهران هر دو با ۵۴ امتیاز و بر حسب تفاضل گل در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

* در دوره پنجم مسابقات، امیر قلعه نویی با هدایت استقلال موفق شد این تیم را برای اولین بار قهرمان لیگ برتر کند. در این فصل تیم‌های پاس و سایپا هم در دو رده دوم و سوم ایستادند تا ۳ نماینده از استان تهران در بین تیم‌های برتر لیگ برتر قرار گیرند.

* در فصل ششم، تیم سایپا که در ابتدا کار خود را با «ورنر لورانت» آغاز کرد و در ادامه راه او از سایپا جدا شد و علی دایی به عنوان بازیکن - مربی توانست برای اولین بار سایپا را بر سکوی نخست ایران برساند. پس از سایپا، تیم‌های استقلال اهواز و پرسپولیس در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

* در هفتمین فصل لیگ برتر، تیم پرسپولیس با هدایت افشین قطبی فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و در حالی که ۶ امتیاز از این تیم به دلیل رعایت نکردن مسائل انضباطی از سوی فیفا کسر شده بود اما سرخ‌ها توانستند در بازی آخر و در حالی که با رقیب اصلی خود یعنی سپاهان مصاف داشتند، در دقیقه ۹۶ بازی را دو بر یک به سود خود به اتمام برسانند تا برای دومین بار در لیگ برتر قهرمانی را از آن خود کنند.

* در فصل هشتم، امیر قلعه نویی بار دیگر توانست استقلال را قهرمان لیگ برتر کند و آبی‌ها به دومین عنوان خود در این رقابت‌ها دست یافتند. در سال ۸۸- ۱۳۸۷ پس از استقلال، تیم‌های ذوب آهن و مس کرمان در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

* فصل نهم لیگ برتر شاهد قهرمانی مجدد تیم سپاهان بود تا آغازی بر یکه تازی زردپوشان در فوتبال ایران باشد. در سال ۸۹- ۱۳۸۸ پس از سپاهان تیم‌های ذوب آهن و استقلال تهران در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

پرسپولیس در فوتبال ایران رکورددار شد/ نگاهی به ۲۳ قهرمان لیگ برتر

* فصل دهم، سپاهان برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر ایران برای دومین دوره متوالی بر سکوی نخست ایران ایستاد و استقلال تهران و ذوب آهن نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

* فصل یازدهم باز هم فوتبال ایران شاهد قهرمانی سپاهان بود تا زردپوشان رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برسانند. تراکتور در این فصل برای اولین بار در جمع ۳ تیم برتر قرار گرفت و در رده دوم ایستاد و تیم استقلال هم سوم شد.

* فصل دوازدهم با قهرمانی استقلال تهران به پایان رسید. امیر قلعه نویی با حضور خود روی نیمکت آبی‌ها توانست بار دیگر پیام آور شادی برای هواداران این تیم باشد و پس از استقلال، تراکتور و سپاهان در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

* فصل سیزدهم و قهرمانی فولاد خوزستان همراه با حسین فرکی، تا سرخ و زردپوشان خوزستانی برای دومین بار در تاریخ خود بر سکوی نخست فوتبال ایران بایستند. در این فصل پس از فولاد تیم‌های پرسپولیس و نفت تهران در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

* فصل چهاردهم و کسب پنجمین قهرمانی برای سپاهان در لیگ برتر، حسین فرکی این بار و در قامت سرمربی سپاهان موفق شد برای دومین سال متوالی تیم خود را بر سکوی نخست قرار دهد و سپاهان را قهرمان لیگ برتر کرد.

* فصل پانزدهم با شاهکار استقلال خوزستان با هدایت عبدالله ویسی همراه شد. این تیم که کمتر کسی در ابتدای فصل امید به قهرمانی آن را داشت توانست بالاتر از سایر تیم‌ها، عنوان قهرمانی را از آن خود کند و برای اولین بار بر سکوی نخست قرار گیرد. پس از استقلال خوزستان تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

پرسپولیس در فوتبال ایران رکورددار شد/ نگاهی به ۲۳ قهرمان لیگ برتر

* فصل شانزدهم سرآغازی بر رکوردشکنی پرسپولیس با هدایت «برانکو ایوانکوویچ» بود. سرخ‌ها توانستند در پایان این فصل عنوان قهرمانی را مقتدرانه کسب کنند و در ۴ سال بعدی هم که هدایت سرخ‌ها بر عهده ایوانکوویچ و یحیی گل محمدی بود، پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد تا واژه «گِلات» (پنج قهرمانی متوالی) توسط سرخ‌ها وارد فرهنگ لغات فوتبال ایران شود.

* فصل بیست و یکم، هدایت استقلال تهران بر عهده فرهاد مجیدی بود و این مربی توانست برای اولین بار در فوتبال ایران یک تیم را بدون شکست قهرمان کند. استقلال مجیدی در فاصله ۳ هفته مانده به پایان رقابت‌ها عنوان قهرمانی را به دست آورد. تیم‌های پرسپولیس و سپاهان هم در آن فصل در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

* فصل بیست و دوم و قهرمانی مجدد پرسپولیس در لیگ برتر، سرخ‌ها با هدایت یحیی گل محمدی علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر در جام حذفی و سوپر کاپ هم عنوان قهرمانی را به دست آوردند تا گل محمدی با کسب ۳ جام در یک فصل در ذهن و قلب هواداران پرسپولیس جاودانه شود.

* در فصل بیست و سوم هم تیم پرسپولیس موفق شد با برتری در هفته پایانی برابر مس رفسنجان برای نهمین بار و با کسب ۶۸ امتیاز در ادوار لیگ برتر به مقام قهرمانی دست یابد و تیم‌های استقلال تهران با ۶۷ و سپاهان با ۵۷ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

واکنش هنرمندان و ورزشکاران به قهرمانی پرسپولیس

در پایان هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال ایران، تیم پرسپولیس موفق شد با شکست دادن مس رفسنجان شانزدهمین قهرمانی خودش را در لیگ برتر جشن بگیرد و این قهرمانی در فضای مجازی بازتاب بسیار گسترده‌ای در بین رسانه‌های خارجی، مربیان و بازیکنان سابق این تیم داشته که در این گزارش آنها را دنبال خواهیم کرد.

2029272

ادموند بزیک هم قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفت.

2029273

علیرضا امامی‌فر: پرسپولیس از قدیم به قهرمانی عادت داشته!

 

2029274

حبیب کاشانی همچنان یک پرسپولیسی است!

2029270

واکنش جالب رضا جباری به پیراهنی که اوسمار سرمربی برزیلی پرسپولیس در جشن قهرمانی این تیم به تن کرد.

2029269

حمید درخشان با انتشار این تصویر از اوسمار به تمجید از سرمربی قهرمان لیگ برتر پرداخت.

2029268

واکنش امیرحسین فشنگچی به قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیست سوم.

2029262

محمد نوری دستیار مهدی تارتار در تیم ملوان بندرانزلی که سال‌های سال کاپیتان پرسپولیس بود قهرمانی این تیم را تبریک گفت.

2029260

پورعلی گنجی به دلیل مصدومیت نتوانست در ادامه مسیر قهرمانی سرخ‌ها را همراهی کند اما از حالا برای سال بعد رویاپردازی می‌کند.

2029261

محمد انصاری بازیکن بااخلاق سابق سرخپوشان هم با این تصویر قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفت.

2029256

پیام تبریک پایان رأفت پیشکسوت پرسپولیس در شب قهرمانی این تیم.

2029257

واکنش رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به قهرمانی این تیم در لیگ ۲۳.

2029252

عبدالکریم حسن، نخستین قطری قهرمان در لیگ برتر فوتبال ایران

2029250

اوسمار و نشان دادن شخصیت حرفه‌ای و جنتلمنانه خود با قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

2029251

مهدی مهدی خانی هم قهرمانی تیم سابقش را تبریک گفت.

2029240

احمد نوراللهی و تبریک قهرمانی به تیم سابق و محبوبش

2029234

فرشاد فرجی در کنار اوسمار اما به یاد یحیی گل‌محمدی

2029235

گئورگی و یک افتخار شیرین دیگر؛ او امشب استراحت می‌کند تا در جریان یورو ۲۰۲۴ برای همبازیان گرجی‌تبار خود از قهرمانی با پرسپولیس تعریف کند.

2029230

علیرضا بیرانوند هم با انتشار مجدد استوری مصطفی سلیمانی مدیر برنامه خود به ششمین قهرمانی خود با سرخ‌ها واکنش نشان داد. او اکنون پرافتخارترین گلر تاریخ لیگ برتر است و از بوژیدار رادوشوویچ در این آمار سبقت گرفت.

2029228

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری سابق تلویزیون هم به این قهرمانی با انتشار این طرح، تبریک گفت.

2029229

یاسین سلمانی که در اواسط فصل مصدوم شده بود و شانس همراهی سرخپوشان را از دست داده بود، با انتشار عکسی از مسعود ریگی همبازی خود در سپاهان به قهرمانی با پرسپولیس واکنش نشان داد.

2029226

محسن ربیع خواه هافبک سابق پرسپولیس که در دوران برانکو با این تیم افتخارات زیادی کسب کرد، قهرمانی تیم محبوبش را به هواداران پرسپولیس تبریک گفت.

2029225

یحیی گل محمدی سرمربی سابق پرسپولیس هم قهرمانی شاگردان خود را تبریک گفت.

2029224

صادق محرمی دیگر لژیونری بود که قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفت.

2029211

مدافع ملی پوش پرسپولیس نوشت: #آب_خوش

2029201

این هم پیام تبریک کریم باقری به بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس.

2029202

حمیدرضا علی‌عسگری بازیکن سال‌های نه چندان دور سرخ‌ها با یک استوری به هواداران پرسپولیس بابت قهرمانی در لیگ بیست و سوم تبریک گفت.

2029172

علیرضا نورمحمدی دیگر بازیکن سابق پرسپولیس بود که قهرمانی سرخ‌ها را در صفحه مجازی خود تبریک گفت.

2029165

استوری قابل توجه سیامک نعمتی هافبک سابق پرسپولیس که لیگ را در تراکتور گذراند!

2029166

محمدرضا خانزاده هم امشب را همراه با جواد کاظمیان جشن می‌گیرد.

2029155

فدراسیون فوتبال ایران هم قهرمانی پرسپولیس را در لیگ بیست و سوم تبریک گفت.

2029146

رضا شاهرودی دیگر پیشکسوتی بود که قهرمان سرخ‌ها را تبریک گفت.

2029144

مهران غفوریان مجری و بازیگر تلویزیون نیز که پرسپولیسی‌ است اینگونه قهرمانی سرخپوشان را در صفحه رسمی خود تبریک گفت.

2029117

پوستر باشگاه پرسپولیس بعد از قهرمانی.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد