دوستداران یانگوم بخوانند | فصل دوم سریال جواهری در قصر (یانگوم) ساخته می شود

براساس خبرها، فصل دوم سریال جواهری در قصر ساخته می‌شود.

دوستداران یانگوم بخوانند | فصل دوم سریال جواهری در قصر (یانگوم) ساخته می شود
صفحه اقتصاد -

بیش از بیست سال است که از پخش سریال جواهری در قصر می گذرد. سریالی که محصول کره جنوبی بود و در انتشار فرهنگ این کشور در سطح جهانی بسیار موثر بود. حال با گذشت دو دهه از این سریال سازندگان تصمیم گرفتند که فصل دوم جواهری در قصر را کلید بزنند و داستان زندگی یانگوم را پس از اینکه ازدواج کرد و بچه دار شد، روایت کنند.

جواهری در قصر مجموعه تلویزیونی کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۳ به کارگردانی لی بیونگ هون ساخته شد. این سریال، اولین بار از ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۳ تا ۲۳ مارس ۲۰۰۴ از شبکهٔ ام‌بی‌سی پخش شد و با میانگین ۴۵٫۸٪ بیننده، برترین برنامه در زمان پخش بود که آن را به یکی از پربیننده‌ترین درام‌های تلویزیونی کره تبدیل کرد. جواهری در قصر با بودجه‌ای معادل ۱۵ میلیون دلار تولید شد و بعدها توانست به ۹۱ کشور صادر شده و درآمدی در حدود ۱۰۳٫۴ میلیون دلار کسب کند. از این رو این سریال یکی از نشانه‌های اصلی گسترش موج کره‌ای در دنیا تلقی می‌شود.

این مجموعه با بازی لی یونگ ئه در نقش اصلی، داستان یک آشپز یتیم در آشپزخانه دربار را روایت می‌کند که اولین پزشک زن پادشاه می‌شود. در زمانی که زنان نفوذ کمی در جامعه دارند، او تلاش می‌کند اسرار آشپزی و پزشکی کره‌ای را بیاموزد تا خانواده پادشاه را از بیماری‌های مختلف درمان کند. جواهری در قصر بر اساس داستان واقعی سو یانگوم، اولین پزشک زن خاندان سلطنتی سلسله چوسان است. این مجموعه، پشتکار یانگوم و فرهنگ سنتی کره، از جمله غذاهای دربار کره و طب سنتی را به تصویر می‌کشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان