در رویداد ایران پتروکم با حضور دکتر علی‌عسکری؛

از یک تکنولوژی محدود و خاص در جهان در غرفه پتروشیمی تندگویان رونمایی شد

در این رویداد از دستگاه پایش سلامت وضعیت موتور ،اولین دستگاه بومی با قابلیت مانیتورینگ آنلاین و تحلیل خودکار بر اساس اندازه‌گیری هم‌زمان سیگنال‌های ولتاژ، جریان و ارتعاش در غرفه پتروشیمی تندگویان رونمایی شد.

از یک تکنولوژی محدود و خاص در جهان در غرفه پتروشیمی تندگویان رونمایی شد
صفحه اقتصاد -

در رویداد ایران پتروکم با حضور دکتر علی عسکری؛ از دستگاه پایش سلامت وضعیت موتور مدل KAVOSH MCM1 اولین دستگاه بومی با قابلیت مانیتورینگ آنلاین و تحلیل خودکار بر اساس اندازه‌گیری هم‌زمان سیگنال‌های ولتاژ، جریان و ارتعاش با حضور مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، در غرفه پتروشیمی تندگویان رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری رویداد ایران پتروکم، این دستگاه امکان تشخیص و شناسایی عیوب نهفته در موتور را در شرایط نبود برق فراهم می‌آورد که بدین ترتیب می‌توان عیوب موتور را در مراحل اولیه تشخیص داد و با تعمیر به‌موقع از تخریب ناگهانی موتور جلوگیری کرد.

گفتنی است باتوجه‌به وجود موتورهای متعدد در صنایع پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه‌ها در کشور، استفاده از دستگاه پایش وضعیت MCM1 در زمینه مدیریت دارایی و حفظ سرمایه‌ها کمک فراوانی می‌کند.همچنین این دستگاه امکان پایش موتورها از ظرفیت ۱ کیلووات تا ۴۰ مگاوات را دارد و در صورت اندازه‌گیری مستقیم جریان، می‌توان بنا بر شرایط بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ آمپر را اندازه‌گیری می‌کند.

لازم به ذکر است که هم اکنون کشورهای محدودی در دنیا به تکنولوژی ساخت این دستگاه رسیده‌اند که اکنون به همت شرکت دانش‌بنیان الکترونیک سازان فن آریا و پتروشیمی شهید تندگویان، این تکنولوژی در کشور استحصال و بومی‌سازی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان