وضعیت آب و هوا اردبیل در ۵۰ روز اخیر چند درجه گرمتر از نرمال شد؟

در این خبر به توضیحاتی درباره وضعیت آب و هوا اردبیل در ۵۰ روز اخیر چند درجه گرمتر از نرمال شد؟ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا اردبیل در ۵۰ روز اخیر چند درجه گرمتر از نرمال شد؟
صفحه اقتصاد -

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: میانگین دمای استان اردبیل در ۵۰ روز منتهی به ۲۰ آبان ۱۴۰۲ حدود ۲ درجه سلسیوس گرمتر از نرمال بوده است.

مجید کوهی روز چهارشنبه اظهار کرد: مطابق با آخرین داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، میانگین دمای استان اردبیل در ۵۰ روز منتهی به ۲۰ آبان ماه جاری گرمتر از نرمال بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اضافه کرد: در این مدت بیشترین افزایش دما نسبت به نرمال با میزان ۲.۷ درجه سلسیوس در شهرستان های اصلاندوز و سرعین ثبت شده و کمترین افزایش نسبت به نرمال با مقدار ۱.۴ درجه در شهرستان کوثر روی داده است.

وی خاطرنشان کرد: در بین استان‌های کشور نیز پس از استان گیلان که در ۵۰ روز گذشته ۲.۳ درجه نسبت به نرمال افزایش دما داشته است، استان‌های اردبیل و بوشهر با ۲ درجه سلسیوس بیشترین افزایش را در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

تغییر اقلیم طی دهه‌های اخیر تغییرات مهمی در شاخص‌های آب و هوا از جمله افزایش دمای هوا، کاهش محسوس بارش‌ها، بی‌نظمی در بارندگی‌ها، و افزایش دمای هوای استان اردبیل داشته است.

این امر که به اعتقاد کارشناسان ناشی از دستکاری انسان در طبیعت است، در صورت تداوم می تواند اثرات اقتصادی، اجتماعی به همراه داشته و منجر به شکل‌گیری مهاجرتهای گسترده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما