وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانید

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانید
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم گفت: طبق بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی سامانه بارشی جدید از فردا (پنجشنبه) وارد استان هرمزگان می‌شود.

محمد کاملی دیرستانی روز چهارشنبه در با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: در روز جاری افزایش بادهای جنوب شرقی برروی دریا پیش بینی می شود و دریا متلاطم خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق تحلیل نقشه ها و مُدل های هواشناسی برای روزهای پنجشنبه تا ظهر شنبه( ۲۵ تا ۲۷ آبان) فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان پیش بینی می شود که سبب ابرناکی، رگبار باران و رعد و برق گاه تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی، افزایش باد با احتمال گرد و غبار خواهد شد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم با بیان اینکه در این مدت سیلابی شدن مسیل ها نیز دور از انتظار نیست، توضیح داد: توصیه می شود شهروندان از قرارگیری در حریم و بستر رودخانه های فصلی خودداری کرده و از صعود به بلندی ها اجتناب شود.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: عمده بارش های این سامانه در مناطق دریایی استان هرمزگان به ویژه تنگه هرمز، جزایر، سواحل و مناطق مرکزی و شرقی استان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در روز جاری نیز افزایش بادهای جنوب شرقی بر روی دریا پیش بینی می شود و دریا متلاطم خواهد شد، گفت: توصیه می شود رفت و آمد شناورها به ویژه سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: در ساعت های بعدازظهر نیز افزایش و گذر ابر برروی آسمان استان پیش بینی می شود.

وی اظهار کرد: به لحاظ دمایی در روز جاری، نوسانات یک تا ۲ درجه ای دما مورد انتظار است و روزهای پایانی هفته جاری، افزایش نسبی دمای کمینه و کاهش دمای بیشینه ( ۲ تا چهار درجه سلسیوس) پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۱۹ درجه و ۸۷ درصد و شهر قشم را ۲۴ و ۷۶ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.​

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما