آیا آلاینده‌ های جوی در تهران تا آخر هفته ادامه دارد؟ | هشدار به پایتخت نشینان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد هشدار نارنجی و تداوم انباشت آلاینده‌های جوی در پایتخت همچنان ادامه دارد.

آیا آلاینده‌ های جوی در تهران تا آخر هفته ادامه دارد؟  | هشدار به پایتخت نشینان
صفحه اقتصاد -

حامد یزدی مهر ظهر سه شنبه از صدور هشدار نارنجی تداوم انباشت آلاینده‌های جوی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از عصر امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه تا روز پنج شنبه ۲۵ آبان ماه تداوم و پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها پیش بینی شده است.

وی با اشاره به افزایش شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا گفت: بیشترین تأثیر آلودگی هوای پیش بینی شده در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی استان به ویژه تهران، ری، ورامین، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، شهریار، رباط کریم، قرچک و ملارد است و زمانی که شاخص آلاینده‌ها به مرز هشدار می‌رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای تمامی گروه‌های سنی و افراد، خطرناک خواهد بود.

یزدی مهر با بیان اینکه به همه مردم توصیه می‌کنیم از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند افزود: با توجه به اینکه کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است و در صورت مهار نشدن منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، در بعضی ساعت‌ها کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش بینی شده است.

وی با اشاره به احتمال بروز علایم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی گفت: توصیه می‌شود مادران باردار، سالمندان، بیماران با مشکلات تنفسی، ریوی در معرض هوای آلوده قرار نگیرند و افراد حتماً در منازل خود بمانند و از قرار گرفتن در محیط باز حتی‌الامکان خودداری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با تاکید بر اینکه مایعات به ویژه مصرف شیر کمک می‌کند آلاینده‌ها آسیب کمتری به بدن بزنند عنوان داشت: به ورزشکاران توصیه می‌شود از انجام فعالیت شدید ورزشی خودداری کنند و همچنین استفاده از ماسک برای کسانی که باید در محیط بیرون تردد داشته باشند ضروری است.

وی گفت: با توجه به صدور هشدار نارنجی، مدیریت بحران در استان تهران به حالت آماده باش کامل در آمده و هماهنگی‌های لازم برای استقرار اورژانس و آماده‌باش به مراکز درمانی نیز انجام شده و در صورت لزوم این اقدامات صورت می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما