وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴٠۲ | زنجان نشینان یخ می زنند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا زنجان فردا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۴٠۲ | زنجان نشینان یخ می زنند
صفحه اقتصاد -

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: همچنان هوای سردی در مناطق مختلف این استان حاکم است و دمای هوای شبها تا صبح طی روزهای آینده به زیر صفر نیز خواهد رسید.

حسین سلطانی افزود:‌ بر اساس نقشه های هواشناسی هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف است که از بعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد همراه خواهد شد.

وی یادآورشد:‌ سامانه بارشی که از روز چهارشنبه وارد استان می شود فعالیت خود را با بارش های پراکنده باران آغاز می کند که این شرایط تا صبح پنجشنبه هفته جاری ادامه می یابد.

سلطانی با بیان اینکه وزش باد نیز تا صح جمعه تداوم خواهد یافت اظهار داشت:‌ روز جمعه شدت وزش باد به حد نسبتا شدید خواهد رسید.

وی گفت:‌ دمای هوای فعلی شهر زنجان پنج درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان هفت و ۲۱ درجه، ابهر سه و ۲۳، خرمدره پنج و ۲۰ درجه، آببر ۱۳ و ۲۵ درجه، سلطانیه یک و ۱۸ درجه، قیدار پنج و ۱۸ درجه و ماهنشان سه و ۲۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما