مدارس اهواز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه مدارس اهواز دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ پرداخته شده است.

مدارس اهواز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟
صفحه اقتصاد -

گفتنی است با توجه به آلودگی هوای اهواز و تعطیلی امروز مدارس این شهر احتمال تعطیلی مدارس در روز دوشنبه وجود دارد. اما تاکنون خبری مبنی بر تعطیلی فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده است. 

مدارس برخی شهرهای خوزستان به دلیل تداوم آلودگی هوا امروز دوشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل شد و به صورت مجازی دایر خواهد بود.

با اعلام کار گروه اضطرار آلودگی هوای استان، فردا یکشنبه مدارس نوبت صبح و عصر در شهرهای اهواز، کارون، باوی و شهر الهایی در بستر سامانه شاد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فعالیت ادارات و سازمان‌ها طبق روال عادی برقرار خواهد بود.

دکتر میثم معزی بیان کرد: بیشتر مراجعه‌کنندگان به صورت سرپایی درمان شدند و حدود ۱۰ درصد بستری هستند.

وی با تاکید بر آماده‌باش کامل بیمارستان‌های خوزستان افزود: روز ۱۹ آبان ماه آمار مراجعه‌کنندگان تنفسی بر اثر آلودگی هوا ۴۰ درصد نسبت به روزهای قبل از آن افزایش یافت.

معزی ادامه داد: افراد مراجعه کننده شامل بزرگسالان و کودکان به ویژه بیماران قلبی، ریوی، سالمندان و افراد مصرف کننده داروهای تنفسی بودند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توصیه کرد: مردم و به ویژه گروه‌های حساس تا حد امکان در روزهای آلوده از منزل خارج نشوند.

بر اساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در روزهای اخیر تعداد زیادی از شهرهای خوزستان در وضعیت ناسالم و یا بسیار ناسالم قرار گرفتند و عامل اصلی آن سوزاندن نیشکر و شلتوک اعلام شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش‌بینی کرد افزایش غلظت آلاینده‌ها با توجه به پایداری هوا، در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان تا روز سه‌شنبه مورد انتظار است.

با توجه به تداوم آلودگی هوا استاندار خوزستان با اشاره به مصوبه نشست کمیته اضطراری آلودگی هوای استان، کلاس های درس شهرهای اهواز، کاورن، باوی و الهایی در همه مقاطع روز یکشنبه را غیرحضوری اعلام کرد.

طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته نشان می‌دهد در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • ..

    اصفهان با شاخص الودگی 164 تعطیل ارام شده و اهواز با 169 مدارس باز هست ، گناه ما اهوازی بودنه؟ ریه های ما با ریه های یک اصفهانی چه تفاوتی داره؟ تاسف برای این همه تبعیض

  • ناشناس

    وقتی اعلام میشود پنج شهر خوزستان از نظر کیفیت هوا در وضعیت قرمز و هفت شهر در وضعیت نارنجی است حداقل حضرات باید در این شهر ها مدارس را غیر حضوری اعلام کنند