آخرین اخبار

وعده رئیس جمهور قبل از سفر به نیویورک

ابراهیم رئیسی به مردم ایران پیش از سفر به آمریکا چه وعده ای داد؟

در این خبر به توضیحاتی درباره وعده ابراهیم رئیسی به مردم ایران پیش از سفر به آمریکا پرداخته شده است.

ابراهیم رئیسی به مردم ایران پیش از سفر به آمریکا چه وعده ای داد؟
صفحه اقتصاد -

سید ابراهیم رئیسی پیش از سفر به آمریکا گفت: ایران عضو سازمان ملل است و انتظار دارد که این سازمان نقش تعیین کننده در توسعه و امنیت و صلح و عدالت جهانی ایفا کند. 

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: یکی از ارکان سیاست جمهوری اسلامی تعامل با کشورهای جهان و سازمان های منطقه ای و فرامنطقه ای و بین المللی است.

رئیس‌جمهور افزود: ایران عضو سازمان ملل است و انتظار دارد که این سازمان نقش تعیین کننده در توسعه و امنیت و صلح و عدالت جهانی ایفا کند. تصمیمات سازمان ملل به دور از هرگونه تبعیض و بی عدالتی و بدون تاثیر پذیری از قدرت های بزرگ باشد.

رئیسی با بیان اینکه زبان گویای مردم ایران برای بیان حقایق به دولت‌ها و ملت‌ها خواهم بود، گفت: روابط دوجانبه در این سفر تقویت خواهد شد و با روسای کشورهایی که برای حضور در مجمع عمومی شرکت کرده‌اند دیدار و نشست های دو جانبه خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این سفر نشستی با اصحاب رسانه برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی خواهیم داشت تا پاسخگوی سوالات احتمالی خبرنگاران باشیم و نشستی هم با سیاستمداران برگزار خواهیم کرد.

رئیسی تاکید کرد: امیدوارم این سفر در جهت انجام ماموریتی که مردم به عده دولت گذاشته اثر بخش باشد و دیدگاه ها و منویات رهبرمعطم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم و نظرات جمهوری اسلامی ایران را تبیین کنیم.

رئیس‌جمهور به‌ منظور شرکت در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بامداد دوشنبه در صدر هیاتی سیاسی عازم نیویورک خواهد شد.

سخنرانی در مجمع عمومی، دیدار با سران کشورها و سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم، از جمله برنامه‌های آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این سفر سه روزه خواهد بود.

آیت الله رئیسی همچنین در نشست‌هایی با گروه‌ها و افراد مرجع سیاسی، اجتماعی، مذهبی و رسانه‌ای در آمریکا به تشریح مواضع کشورمان و نیز پاسخ به سوالات آنان خواهد پرداخت.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما