آخرین اخبار

وضعیت آب و هوا البرز فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲

وضعیت آب و هوا استان البرز فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ | البرزنشینان حتما بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا استان البرز فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا استان البرز فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲  | البرزنشینان حتما بخوانند
صفحه اقتصاد -

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی این استان خبر از کاهش کیفیت هوا داد و گفت: افراد آسیب پذیر از تردد غیر ضروری در شهرهای این استان خودداری کنند .

مهدی مهرور افزود: بر اساس هشدار هواشناسی از روز دوشنبه ۲۷ تا سه شنبه ۲۸ شهریور وزش باد شدید ،گرد و خاک ، افزایش غبار محلی و کاهش کیفیت هوا رو به رو خواهیم بود.

وی بیان کرد: بنابر پیش بینی های صورت گرفته این کاهش کیفیت هوا در منطقه البرز مرکزی پدیدار خواهد شد که باید افراد آسیب پذیر شامل سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضای باز و غبار آلود خودداری و شهروندان از تردد های شهری و بین شهری در فعالیت های کوهنوردی احتیاط کنند.

مهرور، همچنین نسبت به خیزش و نفوذ گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا، آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال شکسته شدن درختان کهنسال، اختلال در تردد های شهری و بین شهری هشدار داد.

آب و هوای البرزفردا چگونه خواهد بود؟ 

مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد: وزش تندباد،گرد و خاک و افزایش آلودگی هوا برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری در این استان پیش بینی می شود.

آرش بهاروند احمدی گفت : تحلیل آخرین الگوهای پیشیابی حاکی از نفوذ پرفشار و چینش مناسب فشار سطح زمین در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن از فردا دوشنبه تا سه شنبه در بعضی ساعات وزش باد لحظه ای و شدید، گردوخاک، افزایش غبار محلی و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم شود.

وی ادامه داد: خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا، آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال شکسته شدن درختان کهنسال و اختلال در ترددهای شهری و بین شهری از خطرات این وضعیت جوی است .

مدیرکل هواشناسی استان البرز افزود: پرهیز افراد آسیب پذیر شامل سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضای باز و غبارآلود، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست ، رعایت نکات ایمنی در فعالیت های عمرانی و احتیاط در قعالیت های کوهنوردی از مهمترین توصیه ها است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما