وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا یکشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۴٠۲

وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا یکشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا یکشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا استان هرمزگان فردا یکشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم گفت: طبق تحلیل نقشه های هواشناسی نوسانات دمای هوا در هرمزگان برای امروز(شنبه) بین یک تا ۲ درجه سلسیوس مورد انتظار است و از فردا(یکشنبه) افزایش یک تا سه درجه ای دما در این استان پیش بینی می شود.

محمد کاملی دیرستانی با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: در روز جاری، کماکان با تداوم فعالیت سامانه فصلی ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در استان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در ساعت های ابتدایی صبح در سواحل و جزایر خلیج فارس ابرناکی و مه صبحگاهی و کاهش موقتی دید افقی پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: دیده شاخص در مناطق دریایی عمان و تنگه هرمز و با شدت کمتر در شرق خلیج فارس وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی و مواج بودن دریا خواهد بود و سرعت وزش باد در مناطقی از دریای عمان و تنگه هرمز در محدوده ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا تا ۱۸۰ سانتی متر خواهید رسید.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: تداوم وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی با شدت کمتر تا بعد از ظهر (یکشنبه ۲۶ شهریور) پیش بینی می شود.

وی گفت: بنابراین با توجه به مواج بودن دریا در این مدت توصیه می شود شناورهای سبک، صیادی و قایق های تفریحی از رفت و آمد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان هرمزگان صورت پذیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: همچنین مناطق غربی خلیج فارس(محدوده خوزستان و بوشهر) تا روز یکشنبه ۲۶ شهریور با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی، مواج خواهد بود، از این رو توصیه می شود کشتی های تجاری تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

وی اظهار کرد: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان هرمزگان، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق گاه تگرگ و احتمال تُندباد لحظه ای و گرد و غبار پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی بیان کرد: توصیه می شود از رفتن به مناطق مرتفع و آمد و شد در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری شود.

وی تصریح کرد: در پاره ای نقاط غربی و مرکزی استان هرمزگان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش لحظه ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود. 

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۳۱ درجه و ۸۹ درصد و شهر قشم را ۳۱ و ۸۲ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها