وضعیت آب و هوا استان هرمزگان شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲

وضعیت آب و هوا هرمزگان شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا هرمزگان شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا هرمزگان شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۴٠۲
صفحه اقتصاد -

کارشناس هواشناسی استان هرمزگان گفت: امروز با توجه به فعالیت سامانه فصلی ناپایداری هایی در وضعیت جوی و دریایی استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: در ساعات ابتدایی صبح امروز در جزایر خلیج فارس مه صبحگاهی و کاهش موقتی دید افقی پیش بینی شده بود.

مجتبی حمزه‌نژاد بیان کرد: امروز و فردا (شنبه ۲۵ شهریور) وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی در دریای عمان و تنگه هرمز و با شدت کمتر در شرق خلیج فارس سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

وی ادامه داد: سرعت وزش باد در مناطقی از دریای عمان و تنگه هرمز در محدوده ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید.

حمزه نژاد خاطرنشان کرد: وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی، اما با شدت کمتر تا روز یکشنبه ۲۶ شهریور تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به مواج بودن دریا طی این مدت توصیه می‌شود شناورهای سبک، صیادی و قایق‌های تفریحی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله‌های استان صورت پذیرد.

حمزه نژاد اضافه کرد: هم چنین در این مدت با وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی، مناطق غربی خلیج فارس (محدوده خوزستان و بوشهر) نیز مواج پیش بینی می‌گردد؛ بنابراین توصیه می‌شود کشتی‌های تجاری تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

وی تصریح کرد: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق گاه تگرگ و احتمال تندباد لحظه‌ای و گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

حمزه نژاد توصیه کرد، از رفتن به مناطق مرتفع و تردد درحاشیه و بستر رودخانه‌های فصلی خودداری شود. در پاره‌ای نقاط غربی و مرکزی استان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش لحظه‌ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: در این مدت، نوسانات دمایی بین ۱ تا ۲ درجه سلسیوس مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها