آخرین اخبار

وضعیت آب و هوا هرمزگان جمعه ۲۴ شهریور ماه ۱۴٠۲ | هوای هرمزگان هفته آینده چگونه خواهد بود؟

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا هرمزگان جمعه ۲۴ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا هرمزگان جمعه ۲۴ شهریور ماه ۱۴٠۲ | هوای هرمزگان هفته آینده چگونه خواهد بود؟
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: وزش تُندباد لحظه ای و گردوغبار، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق، گاهی تگرگ در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب (پنجشنبه) در ارتفاعات استان هرمزگان پیش بینی می شود.

محمد کاملی دیرستانی روز پنجشنبه در با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: در ساعت های ابتدایی صبح امروز در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز مه صبحگاهی و کاهش موقتی دید افقی پدیده غالب و در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب نیز وقوع ناپایداری های جوی در ارتفاعات استان هرمزگان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: از ساعت های صبح امروز تا اوایل هفته آینده، با افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی، آب های دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم خواهد شد و وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی فردا (جمعه ۲۴ شهریور) و پس فردا (شنبه ۲۵ شهریور) با شدت بیشتری تداوم خواهد داشت و علاوه بر دریای عمان و تنگه هرمز، شرق خلیج فارس هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: سرعت وزش باد در مناطقی از دریای عمان و تنگه هرمز در محدوده ۴۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا تا ۱۵۰ سانتی متر خواهید رسید.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: بنابراین با توجه به مواج بودن دریا در این مدت توصیه می شود شناورهای سبک، صیادی و قایق های تفریحی از رفت و آمد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان هرمزگان صورت پذیرد.

وی گفت: در این مدت با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی، مناطق غربی خلیج فارس(محدوده خوزستان و بوشهر) نیز مواج پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: همچنین توصیه می شود شهروندان از رفتن به مناطق مرتفع و رفت و آمد در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری کنند.

وی اظهار کرد: در پاره ای از نقاط غربی و مرکزی استان هرمزگان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش لحظه ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

کاملی دیرستانی ادامه داد: از نظر دمایی، نوسانات دما بین یک تا ۲ درجه سلسیوس خواهد بود.

وی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۳۰ درجه و ۹۷ درصد و شهر قشم را ۳۱ و ۸۸ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها