وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ | فردا آب و هوا قشم چگونه خواهد بود؟

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ | فردا آب و هوا قشم چگونه خواهد بود؟
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم گفت:‌ کاهش افق دید و مه صبحگاهی پدیده غالب جوی ساعت های ابتدای صبح (چهارشنبه) در جزایر خلیج فارس است.

محمد کاملی دیرستانی روز چهارشنبه در با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: امروز به طور کلی شرایط دریا با احتیاط شناورهای سبک برای رفت و آمدهای دریایی مساعد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب وقوع ناپایداری های جوی در ارتفاعات استان هرمزگان پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: از صبح فردا پنجشنبه تا اوایل هفته آینده، با افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی، آب های دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم خواهد شد.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: همچنین در این مدت با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی، مناطق غربی خلیج فارس(محدوده خوزستان و بوشهر) نیز مواج پیش بینی می شود.

وی گفت: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان هرمزگان، رشد ابرهای همرفتی با احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق گاه تگرگ، تُندباد لحظه ای و گرد و غبار پیش بینی می شود از این رو توصیه می شود از رفتن به مناطق مرتفع و رفت و آمد در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: در پاره ای از نقاط غربی و مرکزی استان هرمزگان نیز که شرایط بارشی مهیا نیست، افزایش لحظه ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

وی اظهار کرد: از نظر دمایی، نوسانات دما بین یک تا ۲ درجه سلسیوس خواهد بود.

کاملی دیرستانی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۳۰ درجه و ۹۵ درصد و شهر قشم را ۳۱ و ۸۸ درصد اعلام کرد.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

جزایر ایرانی موجود در خلیج فارس را به ۲ دسته «جزایر مسکونی» و «جزایر غیر مسکونی» می توان تقسیم بندی کرد.

جزایر مسکونی خلیج فارس شامل جزایر قشم، هنگام، لارک، هرمز، کیش، لاوان، ابوموسی، هندرابی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فرور بزرگ، جزیره فارسی، خارک و خارکو است.

جزایر غیر مسکونی خلیج فارس نیز شامل جزایر فرورگان، شیدور، عباسک، شیف، ام الکرم، نخیلو، جبرین، ام سیله - گرم، بونه، دارا، قبر ناخدا، خرو، مولیات، سه دندون، مُطاف، مُرغی، جزیره میر مُهَنّا و چراغی است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها