وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ | زنجانی‌ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا زنجان فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ | زنجانی‌ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: مردم این استان روزهای پایانی هفته جاری هوای خنکی را تجربه خواهند کرد و این وضعیت جوی، هفته آینده نیز تداوم خواهد داشت.

حسین سلطانی افزود: هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان زنجان صاف تا قسمتی ابری و با وزش باد همراه است و از بعدازظهر سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: با افزایش سرعت وزش باد، شاهد خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

سلطانی اظهار داشت: به سبب نفوذ امواج پرفشار، آسمان طارم ابری است و برای ساعات آینده بارش های محلی در این شهرستان پیش بینی می شود.

وی دمای فعلی هوای زنجان را ۱۷ درجه سانتیگراد ذکر کرد و گفت: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای مختلف استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان ۱۰ و ۲۳ درجه، ابهر ۱۳ و ۳۳ درجه، خرمدره ۱۵ و ۲۲ درجه، آببر ۱۸ و ۳۱ درجه، سلطانیه ۱۲ و ۲۰ درجه، قیدار ۱۴ و ۲۰ درجه و ماهنشان ۱۵ و ۳۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها