آخرین اخبار

فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ وضعیت آب و هوای بوشهر | بوشهری ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ وضعیت آب و هوای بوشهر چگونه خواهد بود، پرداخته شده است.

فردا پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴٠۲ وضعیت آب و هوای بوشهر | بوشهری ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر پنجشنبه جاری تا یکشنبه هفته آینده نسبت به مواجی خلیج فارس هشدار سطح نارنجی (اقدام ضروری) داده می‎شود.

پیام مساعدی اظهار کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا به ۱۲۰ تا ۲۱۰ و دور از ساحل گاهی تا ۲۷۰ سانتی‌متر و سرعت جهت وزش باد در برخی از ساعت‌ها به بیش از ۶۰ کیلومتر می‌رسد.

وی بیان کرد: منطقه اثر این مواجی و تلاطم در روز پنجشنبه سواحل و فراساحل شمالی و فراساحل مرکزی، روز جمعه سواحل و فراساحل شمالی و مرکزی و از عصر به‌تدریج سواحل و فراساحل جنوبی، روز شنبه سواحل و فراساحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی و روز یکشنبه به‌تناوب سواحل و فراساحل استان بوشهر خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: در در مدت یاد شده نسبت به اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی خلیج فارس، خطر غرق‌شدن شناورها به‌ویژه شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، پاره‌شدن تورهای صیادی، خطر غرق‌شدن شناگران و خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی هشدار داده می‌شود.

مساعدی ادامه داد: انتظار می رود در چهار روز آینده علاوه بر اجتناب از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی و همچنین ممنوعیت شنا، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی اندیشیده شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

مساعدی افزود: در مدت یاد شده جهت وزش باد شمالی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا در سواحل استان نیز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از بعد از ظهر امروز تا ۱۵۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: با توجه به تغییر جهت وزش بادها به شمالی رطوب وشرجی هوا در این استان از امروز به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

مساعدی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان و خورموج با ۴۴ درجه سانتیگراد بیشترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما