فوری | هواشناسی اطلاعیه جدید صادر کرد + جزئیات

مدیرکل هواشناسی استان تهران، نسبت به وزش توفان و گرد و غبار در تهران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هشدار داد.

فوری | هواشناسی اطلاعیه جدید صادر کرد + جزئیات
صفحه اقتصاد -

 مازیار غلامی، درباره هشدار وزش باد شدید و گرد و خاک در تهران گفت: ما هشدار سطح نارنجی را با توجه به تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی صادر کردیم به این دلیل که انتظار داریم از امروز سرعت وزش باد در نواحی غربی، جنوب غربی و مرکزی استان تهران افزایش پیدا کند و منجر به خیزش گرد و خاک شود.

وی ادامه داد: افزایش سرعت وزش باد می‌تواند در استان‌های اطراف هم احساس شود و گرد خاک این استان‌ها را هم به تهران منتقل کند. برای امروز انتظار داریم در بیشتر ساعات افزایش شدت وزش باد را داشته باشیم.

غلامی افزود: در برخی از ساعات که بیشتر اواخر وقت است، سرعت وزش باد به شکل توفان لحظه‌ای خواهد بود. برای فردا سرعت وزش باد در تمام ساعات شدید و یا خیلی شدید است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: این شرایط تا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر در کشور عراق توده گرد و خاک شکل گرفته که اگر به کشور وارد شود می‌تواند گرد و خاک کشور غلظت بیشتری داشته باشد.

وی گفت: به کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود از تردد غیر ضرور خودداری کنند و اگر بنا به ضرورت در فضای باز هستند حتماً از ماسک استفاده کنند. مردم از پارک کردن خودروها در کنار درختان فرسوده اجتناب کنند. احتمال سقوط اجسام وجود دارد، از قرار گرفتن در نواحی مرتفع خودداری کنند، روی داربست‌ها و پشت بام‌ها نباشند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها