آخرین وضعیت گرد و خاک استان ها امروز | کدام استان امروز درگیر خیزش گرد و خاک می‌شوند؟

در این خبر به توضیحاتی درباره آخرین وضعیت گرد و خاک استان ها امروز پرداخته شده است.

آخرین وضعیت گرد و خاک استان ها امروز |  کدام استان امروز درگیر خیزش گرد و خاک می‌شوند؟
صفحه اقتصاد -

 

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی، اعلام کرد: وزش باد شدید و گردوخاک در روز جاری (یکشنبه)، تهران، البرز، قم و ۱۵ استان دیگر را در بر می گیرد.

سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی اعلام‌کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل های جوی با تغییر توده هوا و افزایش گرادیان فشاری، وزش باد شدید و گردوخاک با سطح هشدار نارنجی ۱۸ استان را فرا می گیرد.

این شرایط امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، اردبیل، همدان، مرکزی، کرمانشاه، قم، تهران، البز، قزوین، ایلام، خوزستان، شمال اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی شده است.

وزش باد شدید سبب وقوع طوفان گردوخاک در مناطق مستعد، کاهش شدید دید و کیفیت هوا و اختلال در تردد ناوگان حمل‌و نقل و همچنین خسارت به تجهیزات می‌شود.

هواشناسی توصیه کرد افراد به ویژه سالمندان و بیماران تنفسی در زمان وزش باد و گردوخاک از رفت و آمدهای غیر ضروری اجتناب کنند و از فعالیت های کوهنوردی و کویرنوردی نیز پرهیز شود.

روز گذشته معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در حاشیه اجلاس بین‌المللی مقابله با طوفان‌های ماسه و گرد و غبار در جمع خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی با بیان این که ۲۲ استان ایران تحت تاثیر پدیده گرد و غبار قرار دارند، گفت: در این شرایط لازم است همکاری‌های خود را با کشورهای همسایه در زمینه مقابله با گرد و غبار افزایش دهیم و نشست منطقه‌ای سال گذشته باعث ایجاد همگرایی خوبی بین کشورهای منطقه شد و در اجلاس امسال هم شاهد حضور مجدد این کشورها هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها