آخرین اخبار

وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴٠۲

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۴٠۲
صفحه اقتصاد -

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده بارش‌های رگباری از روز شنبه استان را فرا می‌گیرد.

مهدی صابری افزود: براساس بررسی آخرین الگوی پیش بینی و پیش یابی و با فعالیت امواج تراز میانی جو، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی از روز شنبه در منطقه پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: همچنین افزایش سرعت وزش باد از روز جمعه را پیش بینی می‌ کنیم و احتمال گرد و خاک در نیمه جنوبی استان بالاست.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: با بارش باران و رگبار که اغلب مرکز و نیمه شمالی استان را در بر می‌گیرد، انتظار کاهش دما از روز جمعه وجود دارد.

وی درخصوص دمای ۲۴ ساعت گذشته آذربایجان غربی بیان کرد: در این مدت شهرستان پلدشت با دمای مثبت ۴۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرستان تکاب با مثبت ۱۰ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر استان بود.

آذربایجان غربی استانی کوهستانی با بارشهای رگباری باران در تمام ایام سال است.

سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر باران در این منطقه ثبت می‌شود که بیشترین میزان مربوط به شهرستان سردشت در جنوب این استان با یکهزار میلیمتر است.

بارندگی های خوب و مستمر در جنوب استان باعث شده تا کشاورزی به عنوان یکی از پر رونق ترین شغلها در بین مردم این مناطق که اغلب کوهستانی است جریان داشته باشد و محصولات کشاورزی و دامداری بسیار با کیفیتی در این مناطق تولید شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما