پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 1402 پرداخته شده است.

پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 1402

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا خراسان رضوی فردا یکشنبه 31 اردیبهشت ماه 1402 پرداخته شده است.

یک کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به اینکه طی امروز و فردا برای مناطقی از استان خصوصا نیمه غربی علاوه بر وزش باد، رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود، گفت: همچنین هوای گرم در سطح استان تا اواسط هفته ماندگار است.

زهرا آهنگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی خراسان رضوی اظهار کرد: امروز، ۳۰ اردیبهشت‌ ماه، به تدریج از مرزهای غربی استان شاهد افزایش سرعت باد خواهیم بود. این شرایط تا اواسط هفته جاری به تناوب ادامه خواهد داشت؛ گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک در سطح استان پیش بینی می‌شود که به ویژه در نواحی بادخیز با احتمال خسارت و همچنین کاهش کیفیت هوا همراه است.

وی افزود: انتظار می‌رود از دوشنبه، اول خرداد، بر گستردگی و میزان بارش‌ها در مناطقی از استان افزوده شود و در این مدت احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان‌آب هم وجود خواهد داشت.

آهنگرزاده بیان کرد: از نظر دمایی تغییرات دمای قابل ملاحظه‌ای در استان نخواهیم داشت؛ همچنان هوای گرم در استان تا اواسط هفته ماندگار است. دمای فعلی مشهد ۳۱ درجه بالای صفر است و برای ۲۴ساعت آینده نیز دمای بین ۱۹ الی ۳۱ درجه پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته قوچان با حداقل دمای ۹ درجه و تایباد با حداکثر دمای ۳۷ درجه به ترتیب خنکترین و گرمترین شهرهای استان گزارش شده‌اند. نوسانات دمای هوای مشهد در این مدت بین ۱۷ و ۳۱ درجه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین بازه زمانی حداکثر سرعت وزش باد از سبزوار و داورزن با ۳۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان