در جلسه دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با فعالان حوزه فرهنگی و اجتماعی جزیره قشم عنوان شد؛

مناطق آزاد نمادی از تجلی عینی اقتصاد مقاومتی

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الله عبدالملکی در جلسه‌ای که با حضور افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و

مناطق آزاد نمادی از تجلی عینی اقتصاد مقاومتی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، رویکرد مناطق آزاد را به‌عنوان نمادی از تجلی عینی اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الله عبدالملکی در جلسه‌ای که با حضور افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام‌جمعه شهرستان قشم، مجتبی معین وزیری، مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان به همراه جمعی از معاونان و مدیران سازمان با فعالان حوزه فرهنگی و اجتماعی جزیره قشم برگزار شد، بیان داشت: مهم‌ترین سرمایه این منطقه، صفا و صمیمت، تدین و تقوایی است که در میان مردم جزیره موج می‌زند. وی ادامه داد: مناطق آزاد نمادی از تجلی عینی اقتصاد مقاومتی است که ۵۰ درصد آن مسئله فرهنگ جامعه و ۵۰ درصد دیگر نیز متأثر از این مقوله است. عبدالملکی با اشاره به سفرهایی که به مناطق آزاد دیگر داشته است، افزود: نخستین جلسه در تمامی این سفرها با فعالان حوزه فرهنگی و اجتماعی هر منطقه باهدف در صدر قرار دادن موضوعات این حوزه با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب است. دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور منظور از فرهنگ را فرهنگ اصیل ایرانی، اسلامی، انقلابی بیان کرد و گفت: مناطق آزاد تنها مختص فعالیت‌های اقتصادی نیستند بلکه به موازات این کارکرد باید به بُعد فرهنگی و اجتماعی هر منطقه توجه ویژه شده و شاهد پیشرفت در این حوزه‌ها باشیم. *قشم الگوی موفق وحدت و همدلی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های مشترک فرهنگی ساکنان اهل سنت و شیعه جزیره اظهار داشت: قشم الگوی موفق وحدت و همدلی در جهان اسلام است. فتح الهی ضمن تقدیر از فعالان فرهنگی و اجتماعی جزیره گفت: این همدلی و یکرنگی مرهون تلاش همه فعالان این عرصه در منطقه آزاد قشم است. امام‌جمعه شهرستان قشم نیز از بیانیه گام دوم به‌عنوان چراغ راه‌کارها در چله دوم انقلاب یادکرد و افزود: نتیجه تبیین معارف اسلامی و امامین انقلاب، امیدآفرینی در جامعه است که جوانان ما به آن نیاز دارند. وی فعالان فرهنگی و اجتماعی، هیات های مذهبی، خانواده‌های شهدا و جانبازان را سرمایه‌های بزرگ اجتماعی قشم خواند و تأکید کرد: اینان سرمایه‌های جزیره در مقابل آسیب‌های اجتماعی هستند. در ادامه این جلسه، فعالان فرهنگی و اجتماعی جزیره به ایراد نقطه نظرات و خواسته‌های خود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان