معاون اول رئیس جمهور:

یکی از فرصت ها برای تحقق شعار سال، مناطق ازاد و ویژه اقتصادی هستند

معاون اول رئیس جمهور گفت: یکی از فرصتهایی که برای تحقق شعار سال محیا شده، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستند.

 یکی از فرصت ها برای تحقق شعار سال، مناطق ازاد و ویژه اقتصادی هستند
صفحه اقتصاد -

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در آئین اختتامیه نخستین همایش ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مشهد مقدس در سخنرانی ویدئو کنفرانسی افزود:‌ راهبرد دولت مردمی، تبدیل مناطق آزاد و ویژه به موتور پیشران توسعه کشور است و برای توسعه این مناطق هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته در وضعیت رشد و درآمد و کسری های بودجه تحول خوبی ایجاد شد افزود:‌ ریشه اقتدار جمهوری اسلامی مردم هستند و اتکای مسئولین جمهوری اسلامی به مردم می باشد.

مخبر یکی از اصلی ترین محورهای توسعه کشور را سرمایه گذاری داخلی و خارجی عنوان کرد و ادامه داد:‌ متوسط رشد تولید در کشور باید در پایان برنامه هفتم توسعه به ۸ درصد برسد.

وی با بیان اینکه کشورهای همسایه فرصت بی نظیر برای رشد اقتصادی را فراهم کرده اند بیان داشت: دیپلماسی جمهوری اسلامی توسعه مراودات اقتصادی با کشورهای  همسو بوده و در این راستا نیز توانستیم تفاهم نامه و همکاری هایی با این کشورها امضا کنیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت:‌مناطق آزاد مهمترین نقش را در توسعه مراودات به کشورهای همسایه دارند.

وی به بهره مندی از مشارکت  نیروهای جوان بخصوص دربخش شرکت دانش بنیان اشاره کرد و افزود: همه مشکلات کشور با تکیه بر مردم تاکنون حل شده است و مشکلات اقتصادی نیز باید با بهره گیری از ظرفیت مردم برطرف شوند.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: سرمایه گذاری ها و تولید به سمت صادرات سوق پیدا کنند.

مخبر اظهار داشت: به برکت مدیریت رئیس جمهور و اعضای هیات دولت امروز به نقطه ای رسیده ایم که وقتی که در همه دنیا نماد سلطه را در دنیا مورد تهاجم قرار می دهیم هیچ مشکل و بحرانی را در کشور شاهد نیستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان