برگزاری اولین جلسه هماهنگی و شروع مطالعات بازنگری طرح تفصیلی یکپارچه منطقه آزاد اروند

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری جلسه معارفه مشاور تدوین بازنگری طرح تفصیلی یکپارچه بافت شهری و پیرامونی آبادان، خرمشهر و مینوشهر در محدوده منطقه آزاد اروند خبر داد.

برگزاری اولین جلسه هماهنگی و شروع مطالعات بازنگری طرح تفصیلی یکپارچه منطقه آزاد اروند
صفحه اقتصاد -

قاسم شریف باوی ضمن بیان اینکه بازنگری طرح تفصیلی آبادان و خرمشهر در راستای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان، حل معضلات و گرفتاری مردم ناشی از ایرادات طرح‌های قبلی، ارتقاء کیفیت محیط و ساماندهی مشکلات شهری انجام خواهد گرفت، گفت: در این نشست که با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط برگزار شد، نسبت به بررسی محدوده اصلاحی طرح، مسائل پیش روی توسعه شهری و وضع موجود، بحث و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، وی با معرفی شرکت«مهندسان مشاور معمار و شهرسازی پارت» بعنوان مشاور طرح مزبور، تصریح کرد: در این نشست مقرر شد جلسات هماهنگی و بررسی پروژه به صورت منظم و در کارگروه فنی برگزار و دستگاه های ذیربط؛ بویژه شهرداری ها و ادارات راه و شهرسازی ضمن همکاری کامل در روند تهیه طرح، اطلاعات کامل و مستندات لازم را در اختیار مشاور قرار دهند.

شریف باوی، اظهار داشت: پیش بینی می شود طرح مذکور طی مدت دو سال به نتیجه رسیده و شهروندان از نتایج آن بهره مند گردند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند، طرح تفصیلی را به منظور انجام برنامه های اجرائی تصویب شده در طرح جامع عنوان کرد و افزود: با عنایت به لزوم بازنگری طرح های تفصیلی شهرستان های آبادان، خرمشهر و مینوشهر بنا به دلایلی از جمله وجود مغایرت های متعدد نسبت به وضع موجود اراضی، لزوم تهیه و اجرای این پروژه برای مناطق فاقد طرح تفصیلی و رفع مشکلات و دغدغه های دستگاه های خدمات رسان ازجمله شهرداری ها و ادرات راه و شهر سازی؛ سازمان منطقه آزاد اروند اقدام به عقد قرارداد بازنگری و تهیه طرح تفصیلی یکپارچه بافت شهری منطقه آزاد اروند نموده است.

براساس این گزارش، تصمیم بر آن شد با توجه به سیاست سازمان منطقه آزاد اروند مبنی بر مشارکت جامعه محلی به عنوان صاحبان اصلی طرح و ذینفع پروژه، جلسات مجزایی نیز با گروه‌های متنوع شهروندان از جمله متخصصین، جامعه دانشگاهی، نظام مهندسی و صنوف مرتبط جهت دریافت اطلاعات و پیشبرد بهینه طرح نیز مد نظر قرار گیرد.

شایان ذکر است این نشست با حضور نمایندگانی از فرمانداری ها، اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، ادارات راه و شهرسازی و شهرداری های آبادان، خرمشهر و مینوشهر در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد