تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری با تفویض کامل اختیارات به مناطق آزاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تفویض اختیار به مناطق آزاد کشور را امری مهم و ضروری در تسهیل فرآیندها و پیشبرد اهداف این مناطق عنوان کرد.

تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری با تفویض کامل اختیارات به مناطق آزاد
صفحه اقتصاد -

رحیم سرهنگی در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد روز سه شنبه 14 فروردین و در راستای هم اندیشی در خصوص تعیین محورهای مصوبات پیشنهادی در ستاد اقتصادی دولت با هدف تسهیل سرمایه گذاری در این مناطق برگزار شد با اشاره به لزوم اجرای کامل ماده 65 احکام دائمی و تفویض کامل اختیارات دستگاه های دولتی به مناطق آزاد گفت: برخی سازمان ها مانند محیط زیست، استاندارد و ... اختیارات خود را به طور کامل واگذار نکرده اند که این امر در طولانی شدن برخی فرایندها مانند واردات خودرو، تفویض اختیار پلاک و... نقش مهمی دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سرهنگی در ادامه با بیان این موضوع که موارد مربوط به مناطق آزاد در سامانه های ملی از جمله توسعه تجارت، سامانه صدف برای پلاک خودروها و ... لحاظ نشده است افزود: این امر نه تنها در تسهیل فرآیندها نقشی نداشته بلکه باعث بروز برخی مشکلات در روند اجرای فعالیت های مناطق آزاد نیز شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: حضور نمایندگان بخش خصوصی مناطق آزاد در جلسات تصمیم گیری کمیسیون های هیئت دولت و شوراهای گفتگو در راستای دفاع از حقوق خود در مبادی تصمیم ضروری و مهم است.

وی با اشاره به لایحه معافیت مالیاتی شرکت های فعال در منطقه آزاد به بیست سال از سال تاسیس منطقه گفت: عدم حضور دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در زمان تقدیم این لایحه از سوی دولت به مجلس در طرح این لایحه ها و مطالعه نادرست از قوانین این مناطق به وضوح مشاهده می شود که اثبات برخی موارد برای جلب اعتماد سرمایه گذار موجود و سرمایه گذار جدید نیاز به طولانی مدت دارد.

رحیم سرهنگی در پایان با بیان این موضوع مناطق آزاد باید دارای تفویض اختیار کامل باشد تا بتوانند تصمیم گیری های مناسب در خصوص مسائل منطقه را انجام دهند تصریح کرد: تفویض اختیار به مناطق آزاد باعث ایجاد تشکل های منسجم در منطقه برای تصمیم گیری های سریع و تسهیل در امور مناطق از جمله کسب و کار، رضایت سرمایه گذار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان