۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر دریایی در بنادر قشم ایمن جابجا شدند

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم از حمل و نقل و انتقال ایمن ۲ میلیون و ۵۶۹ هزار ۲۴ نفر مسافر و گردشگر نوروزی از طریق راه دریایی، بنادر مسافری و گردشگری این جزیره خبر داد.

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر دریایی در بنادر قشم ایمن جابجا شدند
صفحه اقتصاد -

۲علی اشتری افزود: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۰ فروردین امسال در مجموع ۷۲۲ هزار و ۸۷۳ مسافر و گردشگر نوروزی از طریق مسیر دریایی وارد این جزیره شدند و ۶۹۶ هزار و ۲۷۳ هم از آن خارج شدند.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان ادامه داد: در این مدت همچنین ۵۶۱ هزار و ۵۴۶ دستگاه خودروی مربوط به مسافران توسط شناورهای لندینگ کرافت (شناورهای ویژه حمل خودرو) از بنادر لافت و پل به صورت ایمن جابجا شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم توضیح داد: در این مدت نزدیک ۲۰ هزار رفت و آمد (تردد) دریایی از سوی شناورهای مسافری و خودرویی در بنادر این جزیره به صورت ایمن انجام شده است.

اشتری اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۴۲ هزار دستگاه خودرو از طریق مسیر دریایی وارد این جزیره شده اند و در اسکله های گردشگری سرزمین آب و آفتاب به بیش از ۲۴۲ هزار نفر از هموطنان خدمات گردشگری دریایی به صورت ایمن ارایه شده است.

همه ساله با آغاز تعطیلات نوروزی، جزیره قشم مملو از جمعیت گردشگری است که از نقاط مختلف میهن اسلامی با هدف استفاده از هوای کاملا بهاری، سایت های منحصر بفرد گردشگری، سواحل زیبا و بازار مناسب خرید آن، راهی این منطقه در جنوبی ترین نقطه کشور می شوند.

قشم این روزها میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران و مسافران خارجی است. مردم ایران زمین همه ساله در ایام مختلف با سفر به جزیره قشم به عنوان سرزمین زیبایی‌ها از شگفتی‌های عالم خلقت در قالب سایت‌های مهم گردشگری قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، دره و تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک، چاه‌های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت، جزایر ناز، سواحل زیبا، سایت تخم‌گذاری لاک پشت‌های پوزه عقابی، جنگل‌های دریایی حرا، خلیج دلفین‌های هنگام، غارهای خوربس، بام قشم و دهها پدیده دیگر زمین شناختی دیدن می‌کنند.

ارتباط با مردمان شریف و میهمان دوست جزیره قشم، استفاده از خانه‌ های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، بازدید از موزه لنج سازی گوران، استفاده از سواحل زیبا، خرید از بازارها و مجتمع‌ های تجاری، استفاده از مدارس غواصی برای تماشای شگفتی‌ های زیبای زیر آب، شنا در سواحل و بهره بردن از ورزش‌ های مختلف آبی به همراه خرید صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره هم از دیگر امتیازات سفر به این جزیره شگفتی‌ ها است.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پل بندر خمیر به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

جزیره زیبای قشم با فرصت های عالی تجاری، دارای مساحتی ۲.۵ برابر بزرگتر از سنگاپور و بحرین است. این جزیره با سواحل آرام و پوشیده از شن های طلایی و نقره ای و غروب منحصر به فرد به عنوان نگین خلیج فارس شناخته می شود.

قشم با وسعت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است. ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان