افزون بر ۴۵۷ هزار نفر از ظرفیت‌های گردشگری قشم دیدن کردند

رئیس کمیته گردشگری و اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: از آغاز تعطیلات پایان سال (25 اسفند 1402) تا پایان وقت پنجمین روز فروردین، 457 هزار و 626 نفر از ظرفیت‌های گردشگری قشم بازدید کردند.

افزون بر 457 هزار نفر از ظرفیت‌های گردشگری قشم دیدن کردند
صفحه اقتصاد -

ابراهیم رستم گورانی با اعلام این مطلب، اظهار کرد: بیشترین سهم بازدیدها به سایت‌های گردشگری جنگل دریایی حرا، خلیج دلفین‌ها، زیستگاه لاک‌پشت‌ها و جزایر ناز، هرمز و لارک با 201 هزار و 543 بازدیدکننده مربوط می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، وی ادامه داد: در این بازه زمانی 140 هزار و 539 میهمان جزیره هم از اسکله‌های گردشگری طبل، سهیلی، کندآلو، گورزین، لافت، شیب‌دراز، گوران، دهخدا و اسکله ابرکاوان (فاز 2 بهمن) دیدن کردند.

به گفته رئیس کمیته گردشگری و اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، ژئوسایت‌های تنها ژئوپارک خاورمیانه در قشم شامل دره ستاره‌ها، غارنمکدان، تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک و موزه گوران هم مورد توجه 72 هزار و 864 نفر قرار گرفت.

وی یادآور شد: 25 هزار و 485 نفر از مسافران جزیره قشم هم موفق شدند با حضور در سایت‌های تفریحات هوایی، دریایی، ساحلی، کشتی تفریحی و سایر مراکز تفریحی بخشی از زمان سفر خود را در این سایت‌ها سپری کنند.

رستم گورانی گفت: میراث فرهنگی جزیره شامل قلعه تاریخی شهر قشم، قلعه نادری لافت، قبرستان و پاسگاه انگلیسی‌ها، چاه‌های طلا در لافت، خانه صنایع دستی لافت، موزه‌های شخصی و غارهای خوربس هم در این مدت با اقبال 17 هزار و 195 گردشگر همراه بود.

جزیره قشم در جنوب ایران با مردمانی میهمان نواز این روزها میزبان انبوه میهمانانی است که از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی با هدف بازدید از ظرفیت‌های مهم گردشگری، راهی این جزیره زیبا شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان