۱۹ کانون فرهنگی هنری مساجد جزیره قشم تجلیل شدند

در آستانه سی و یکمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد طی مراسمی با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان کانون های فرهنگی هنری مساجد جزیره جهانی قشم تجلیل شدند.

19 کانون فرهنگی هنری مساجد جزیره قشم تجلیل شدند
صفحه اقتصاد -

ادریس راموز در این جلسه بیان داشت: احیای نقش واقعی فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد و تربیت و رشد نیروهای متعهد، انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر از جمله مهمترین کارکردهای کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، وی ادامه داد: مساجد جزو مهمترین ارکان ها برای توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاهای کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان به شمار می روند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تلاش می کنیم با برنامه ریزی و تقویت امور کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و ساماندهی و کمک به راه اندازی و تجهیز این کانون ها زمینه را برای ایفای نقش موثر مساجد در توسعه فرهنگی فراهم نماییم.

راموز تاکید کرد: همچنین دقت داریم تا در حمایت از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، هویت مستقل آنها به عنوان میعادگاهی برای دورهم آمدن فرهنگ دوستان و هنرمندان انقلابی حفظ گردد.

براساس این گزارش، هم اکنون 19 کانون فرهنگی و هنری مساجد در منطقه آزاد قشم در حال فعالیت است و 10 کانون نیز در حال سپری ساختن مراحل ثبت می باشد.

حدود 2600 تن از اهالی شهرها و روستاهای جزیره عضو کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند که 60 درصد این رقم جمعیت شهرنشین و 40 درصد جمعیت روستانشین می باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان