بسته‌های سرمایه‌گذاری جذاب منطقه آزاد چابهار در حوزه گردشگری

منطقه آزاد چابهار با برپایی غرفه در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌‌های ویژه‌ برای علاقمندان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران حضور پیدا کرده است.

بسته‌های سرمایه‌گذاری جذاب منطقه آزاد چابهار در حوزه گردشگری
صفحه اقتصاد -

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است و مناطق آزاد هم به معرفی جاذبه‌های گردشگری، توانمندی‌های صنایع دستی و ارائه بسته های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، طبق اعلام، مناطق آزاد چابهار، ارس، اروند، انزلی، قشم، کیش و ماکو در این دوره با 150 بسته سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با مبلغی بالغ بر 1 میلیارد دلار حضور پیدا کردند.

امیر مقدم، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای برگزاری این نمایشگاه ضمن اعلام آمادگی این منطقه برای ساماندهی جاذبه‌های گردشگری منطقه و همچنین برنامه‌ها و اقدامات لازم برای پذیرایی از گردشگران نوروزی خبر داد.

وی اعلام کرد منطقه آزاد چابهار با ۱۲ بسته سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ارزش ۱۶۴۹۰ میلیارد ریال در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضور دارد.

سازمان منطقه آزاد چابهار، عزم جدی برای توسعه و رونق گردشگری و تامین زیرساخت‌های مناطق گردشگری حوزه سواحل مَکُران از گواتر تا زرآباد را به کار گرفته است. طبق اعلام مدیرعامل منطقه آزاد چابهار این سازمان درنظر دارد تا موارد مختلف برای سفری ایمن و ارزان را شناسایی کرده و با جذب سرمایه گذاران در مسیر توسعه بوم گردی‌ها، و تجهیز مناطق بوم گردی گام بردارد.

گفتنی است؛ با توجه به ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار که به عنوان راهبردی‌ترین منطقه آزاد کشور شناخته می‌شود، این سازمان بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در رویدادهای بین‌المللی برای معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌دهد تا بتواند مسیر توسعه و عمران این بخش مهم اقتصادی در جنوب شرق کشور را تسریع کند.

منطقه آزاد چابهار به عنوان بهشت سرمایه گذاری شرق ایران اسلامی در زمینه تجارت، بازرگانی، ترانزیت، کشاورزی و گردشگری با هزاران فرصت، معافیت و مزیت و آینده‌ای درخشان و نزدیک به بازار چندین صد میلیونی و فراهم بودن زیرساخت‌ها آماده پذیرایی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

چابهار با موقعیت جغرافیایی و راهبردی در کنار آبراه‌های بین المللی و نزدیک به خطوط بین الملل کشتیرانی واقع شده و بزرگترین بندر اقیانوسی ایران در خارج از تنگه هرمز است که به سبب نزدیکی با کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و حاشیه اقیانوس هند(آیورا) به عنوان بزرگترین منابع انرژی جهان و دسترسی آسان به سرزمین اصلی ایران از بزرگترین فرصت ها و مزیت ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردار است.

ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، واقع شدن در امن ترین و نزدیکترین مسیر به بازارهای جهانی بخش دیگری از مزیت های منطقه آزاد چابهار است.

تسهیلات و مزیت های قانونی زیادی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده که از آن جمله ضمانت سرمایه گذاری ها بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در ایران و امکان انتقال ۱۰۰ درصد سرمایه و سود حاصل از فعالیت اشخاص ثبت شده خارجی به خارج از کشور است.

معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال، معافیت ورود ماشین آلات و مواد اولیه مصرفی واحدهای تولیدی از عوارض ورودی گمرکی، آزاد بودن صادرات محصولات تولیدی هر منطقه از مقررات عمومی صادرات و واردات و معافیت گمرکی محصولات تولیدی واحدهای صنعتی منطقه برای صدور به سرزمین اصلی به میزان ارزش افزوده در استفاده از مواد اولیه داخلی از دیگر مزایای در نظر گرفته شده است.

منطقه آزاد

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان