ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

به منظور گسترش همکاری های جزیره قشم و قزاقستان انجام شد؛

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سفیر ایران در قزاقستان

پس از دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اَسخَت اورازبای سفیر قزاقستان، جلسه ای بین دکتر افشار فتح الهی مدیرعامل سازمان و علی اکبر جوکار سفیر جمهوری

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سفیر ایران در قزاقستان

پس از دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اَسخَت اورازبای سفیر قزاقستان، جلسه ای بین دکتر افشار فتح الهی مدیرعامل سازمان و علی اکبر جوکار سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به منظور پیگیری رایزنی های انجام شده و گسترش همکاری ها برگزار شد.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در این دیدار در تشریح ویژگی های جزیره قشم گفت: موقعیت استراتژیک قشم در خلیج فارس و قرار گرفتن در یکی از مهمترین آبراهه های بین المللی و کریدور شمال به جنوب این جزیره را به یکی از نقاط جذاب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه مسیر ترانزیت کالا و اقتصاد دریامحور تبدیل کرده است.
فتح الهی با اشاره به به موقعیت ویژه قشم در مسیر ترانزیت کالا، اضافه کرد: بندر بین المللی کاوه یکی از زیرساخت های مهم موجود کشور در توسعه تجارت دریایی است و با احداث پل خلیج فارس در آینده نزدیک اقتصاد جزیره دچار تحول فراوانی خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین وجود ژئوپارک جهانی قشم، نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی به ویژه گردشگران قزاق دارد و این جزیره زیبا از جاذبه های بی نظیری به منظور افزایش گردشگری خارجی برخوردار است.
به گفته فتح الهی در نشست با سفیر قزاقستان رایزنی های خوبی برای توسعه همکاری ها انجام شده و برای عملی کردن نتیجه این مذاکرات در حال برنامه ریزی هستیم.
علی اکبر جوکار سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان نیز در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: قشم از موقعیت ویژه اقتصادی و گردشگری برخوردار است و در صورت اطلاع رسانی دقیق از مزایای این جزیره، یکی از نقاط جذاب برای سرمایه گذاران قزاقستانی محسوب می شود.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم در تابستان سال آینده رویدادی به عنوان هفته قشم در شهرهای بزرگ قزاقستان برگزار کنیم تا گردشگران این کشور با جاذبه های این جزیره بیشتر آشنا شوند.
جوکار اضافه کرد: قشم سرزمین مواهب بی شمار است و انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک بین ایران و قزاقستان و در حوزه نفت و شبکه ریلی و حمل‌ونقل جنوب کشور، سرمایه گذاری مشترک در توسعه بندری را پیگیری خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان