ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست با اعضای کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس مطرح کرد؛

نفت و انرژی، شیلات و گردشگری مزیت های بی مانند برای توسعه قشم هستند

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، نبود زیرساخت ها در زمان تاسیس و آغاز بکار مناطق، تغییر برخی قوانین و ابلاغ دستورالعمل های متعدد، شیوه مدیریت

نفت و انرژی، شیلات و گردشگری مزیت های بی مانند برای توسعه قشم هستند

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، نبود زیرساخت ها در زمان تاسیس و آغاز بکار مناطق، تغییر برخی قوانین و ابلاغ دستورالعمل های متعدد، شیوه مدیریت مناطق در دولت های قبل و مدیریت چندگانه را مهمترین عوامل پیش روی عدم توسعه در مناطق آزاد کشور دانست.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در نشستی با اعضای اعضای کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس یازدهم، اظهار داشت: عملکرد مناطق آزاد در دوره های گذشته و نگاه حیاط خلوتی دولت های قبل به این مناطق موجب کاهش اعتماد عمومی و عدم موفقیت مناطق آزاد در انجام ماموریت های خود بوده است.
وی ادامه داد: نبود زیرساخت های اساسی از قبیل جاده، آب، برق و سایر ملزومات توسعه اقتصادی و اجتماعی و مدیریت چندگانه نیز از مهمترین موانع در مسیر پیشرفت مناطق آزاد می باشند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: تغییر قوانین و ابلاغ برخی ضوابط و دستورالعمل های متعدد و کاهش مزیت های اقتصادی ویژه مناطق آزاد در سال های گذشته نیز موجب سر درگمی سرمایه گذاران، فرار سرمایه و کاهش انگیزه فعالان اقتصادی در این مناطق شده است.
به گفته فتح الهی؛ منطقه آزاد قشم با برنامه ریزی صورت گرفته در دولت مردمی آیت الله رییسی، اقداماتی را جهت بازسازی اعتماد عمومی جامعه انجام داده و همچنین با حمایت از فعالان اقتصادی و تجاری، برای نخستین بار، موفق به کسب تراز تجاری مثبت شده است.
وی با اشاره به مزیت های ویژه جزیره قشم، تصریح کرد: قشم دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه نفت و انرژی، تولید، شیلات و صنایع دریامحور می باشد و با وجود تنها ژئوپارک جهانی منطقه خاورمیانه یکی از مهمترین قطب های گردشگری کشور است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: قشم به لحاظ وسعت بزرگترین جزیره مسکونی غیرمستقل جهان است و با جمعیت حدود ۱۷۰ هزار نفر، یکی از الگوهای موفق همدلی، همزیستی و وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف به شمار می رود.
براساس این گزارش، عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه، گفت: در بحث مناطق آزاد، تصمیم گیران و تصمیم سازان تصور می کنند که با یک موجودیت همگن در ارتباط هستند و برای اصلاح برخی نواقص در موضوع مدیریت مناطق آزاد نیازمند کنار گذاشتن این نگاه هستیم.
عادل پیغامی اظهار داشت: منطقه آزاد قشم به واسطه وسعت، جمعیت و وجود مسائل مختلف اجتماعی، مذهبی و سیاسی دارای شرایط ویژه ای که با هیچ یک از مناطق آزاد دیگر کشور قابل قیاس نیست.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: ظرفیت های بسیار خوبی برای جذب سرمایه متعلق به ایرانیان و قشمی های خارج از کشور در جزیره وجود دارد که برای این مهم نیازمند، بسترسازی مناسب و ایجاد انگیزه ویژه است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان