عسل از این مالیات معاف شد

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از تصویب طرح استفساریه با هدف معافیت محصولات زنبور عسل از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

عسل از این مالیات معاف شد
صفحه اقتصاد -

 «حسین اکبرپور» افزود: طرح استفساریه جز ۱ بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده به محصولات زنبورعسل، با ۱۹۱ رای موافق و یک رای مخالف، در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

​مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اظهار داشت: براساس قانون همه محصولات خام کشاورزی از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده معاف هستند، اما به دلیل تفسیر اشتباه از قانون، محصولات زنبورعسل از این معافیت مستثنا انگاشته شده بودند که به‌موجب این طرح، همه محصولات زنبور عسل نیز به ‌عنوان فرآورده خام دامی شناخته ‌شده و از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده معاف شدند.

​اکبرپور ادامه‌داد: این طرح از طریق معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دفتر توسعه زنبورداری کشور در این معاونت، در قالب طرح استفساریه به کمیسیون کشاورزی و آب و محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از پیگیری‌های شخص معاون وزیر و دفتر توسعه زنبورداری در دفاع از این طرح در کمیسیون کشاورزی، در نهایت هم‌زمان با روز جهانی زنبور و در آخرین روز کاری مجلس یازدهم به تصویب رسید.

وی با قدردانی از جامعه تلاشگر در حوزه زنبور عسل که افزون بر ۱۰۰ هزار بهره‌بردار را شامل می‌شود، گفت: این خبر خوشحال‌ کننده‌ای است که در نتیجه پیگیری‌ها و تلاش‌های معاونت امور تولیدات دامی، قائم‌مقام امور مجلس وزارت جهاد کشاورزی، تشکل‌های ملی و استانی از سال ۱۴۰۰، حمایت و مکاتبه شخص وزیر اقتصاد و دارایی، رایزنی‌های مختلف با معاونت تقنینی مجلس شورای اسلامی و مذاکرات با نمایندگان مجلس و نیز مجمع نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، مازندران و غیره محقق شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد