ماجرای تعرض به کتایون ریاحی چه بود؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد،  به توضیحاتی درباره ماجرای تعرض به کتایون ریاحی چه بود؟ پرداخته ایم، با ما همراه باشید. 

ماجرای تعرض به کتایون ریاحی چه بود؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد، به توضیحاتی درباره ماجرای تعرض به کتایون ریاحی چه بود؟ پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

کتایون ریاحی تصویری از خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و درباره یکی از بازیگران متجاوز سینما نوشت.

کتایون ریاحی در پست اینستاگرامی خود با انتشار تصویری از خود، یکی از بازیگران مرد را که این روزها در جشنواره کن حضور دارد را در دسته سینماگران متجاوز قرار داد و نوشت:

«این عکس مربوط به بیست و پنج سال پیش است.

من توسط همکاران خودم و در خانه سینما به اتهامات واهی بازجویی و مواخذه شدم. آقای …….. که در نقش بازجو وارد شده بود با سوء استفاده از موقعیت خود به من تعرض کرد. روزگار سختی بود و من هیچ نگفتم. هنوز پس از ۲۵ سال روح و روانم از این حادثه تلخ التیام نیافته و آزرده است.

به یاد داشته باشیم اگر ثروت، شهرت و قدرت مهار نشود، اگر اخلاق و قانون اقتدار نداشته باشند، این فساد است که همه جا با قلدری حکومت می کند.»

لادن طباطبایی، آن‌چه را کتایون ریاحی در مورد «تعرض» گفت تایید کرد

لادن طباطبایی، بازیگر سینما و تلویزیون آن‌چه را کتایون ریاحی درخصوص مورد تعرض قرار گرفتن در سینمای ایران مطرح کرد، تایید کرد.

به گفته خبرآنلاین، پس از آن که کتایون ریاحی، بازیگر سینما و تلویزیون در پستی اینستاگرامی از مورد تعرض قرار گرفتن در سینمای ایران، نوشت، لادن طباطبایی نیز در یک استوری اینستاگرامی این اتفاق را تایید کرد و نوشت: «ظاهرا این سیستم آن سال‌ها بوده! عینا برای من هم اتفاق افتاد.»

کتایون ریاحی پیش‌تر چنین نوشت بود:

««این عکس مربوط به بیست‌وپنج سال پیش است.
آن سال‌ها آقای داوود رشیدی ریاست هیئت‌مدیره خانه سینما و آقای ….. دستیار یا معاون بودند.
من توسط همکاران خودم و در خانه سینما به اتهامات واهی بازجویی و مواخذه شدم. آقای ……. که در نقش بازجو وارد شده بود با سوء‌استفاده از موقعیت خود به من تعرض کرد. روزگار سختی بود و من هیچ نگفتم. هنوز پس از ۲۵ سال روح و روانم از این حادثه تلخ التیام نیافته و آزرده است.
به یاد داشته باشیم اگر ثروت، شهرت و قدرت مهار نشود، اگر اخلاق و قانون اقتدار نداشته باشند، این فساد است که همه جا با قلدری حکومت می‌کند.»

در ماه‌های گذشته زنان سینماگر ایران نام‌های بزرگی را با اتهامات سوء استفاده یا آزار جنسی گره زده‌‌اند. در تازه‌ترین افشاگری در این راستا، کتایون ریاحی عکسی از سعید پورصمیمی را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد که روی آن ضربدر بزرگ قرمز رنگی کشیده بود و صفحه ۸۰۰ زن را رویش تگ کرده بود. این صفحه اینستاگرامی به فعالیت‌های ۸۰۰ زن امضاکننده بیانیه اعتراض به خشونت جنسی و جنسیتی در سینما و تئاتر ایران می‌پردازد.

این تصویر بدون هیچ توضیحی در صفحه خانم ریاحی منتشر شد و بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. این در حالی است که سعید پورصمیمی این روزها در کنار ترانه علیدوستی، یکی از پنج زن سینماگری که نمایندگی جنبش زنان علیه تجاوز و آزار در سینمای ایران را بر عهده گرفته است، برای بازی در فیلم برادران لیلا در جشنواره کن حضور دارند. از طرفی فرهاد اصلانی، یکی دیگر از بازیگران این فیلم نیز از متهمان به آزار جنسی است.

سعید پورصمیمی که همواره در نقش های مکمل سینمایی خوش می‌درخشد، برای بازی در فیلم «برادران لیلا» آخرین ساخته سعید روستایی، در جشنواره کن حاضر شده و هنوز واکنشی به این اتهام نشان نداده است.

ماجرای استوری ترانه علیدوستی با فرهاد اصلانی

یکی دو روز پیش ترانه علیدوستی در جریان اکران فیلم برادران لیلا در جشنواره کن تصویری از صفحه فرهاد اصلانی را در استوری اینستاگرامش بازنشر کرد که با واکنش‌های منفی از سوی کاربران مواجه شد. علیدوستی سپس پستی در صفحه‌اش منتشر کرد و به خاطر این عکس از راویان، فعالان و مخاطبین این جنبش عذرخواهی کرد.

ترانه علیدوستی در پست عذرخواهی خود نوشت:

می‌دانم بازنشر این استوری که در واقع «تصویر بلیط و اعلان‌ روزانه فیلم برادران لیلا» است و صرفا روایت تصویری از فستیوال کن بوده است، موجب آزردگی برای راویان، امضاکنندگان بیانیه و بسیاری از دغدغه‌مندان برابری جنسیتی شده است.

ضمن پایبندی بر اصول مندرج در بیانیه و درک وظیفه سنگینی که بر دوش من نهاده شده است امیدوارم عذرخواهی من را پذیرا باشید. من با مسئولیت پذیری تمام آماد‌ه‌ام که هر خسارت روحی که به راویان وارد شده را جبران کنم.

بیوگرافی سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی متولد اسفند ۱۳۲۲ در تهران، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر است. او در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل کرده و از سال ۱۳۴۰ وارد عرصه بازیگری شد. پورصمیمی به استاد بازی در نقش دوم معروف است و به باور بسیاری از منتقدان بازی او در این نقش‌ها چنان درخشان است که گاها بازی نقش اول فیلم را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. او همچنین به عنوان پیشکسوت سینمای کمدی شناخته می‌شود.

سعید پورصمیمی تاکنون برای بازی در فیلم‌ های ناخدا خورشید، پرده آخر و تحفه ها موفق به کسب سه سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان