ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

اسامی سریال‌های جدید تلویزیون که قرار است ساخته شود؟ | جزئیات الف ویژه 

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره اسامی سریال‌های جدید تلویزیون که قرار است ساخته شود؟ پرداخته شده است. 

اسامی سریال‌های جدید تلویزیون که قرار است ساخته شود؟ | جزئیات الف ویژه 

صفحه اقتصاد - در این خبر به توضیحاتی درباره اسامی سریال‌های جدید تلویزیون که قرار است ساخته شود؟ پرداخته شده است.

مهدی نقویان در جریان نشست خبری مرکز سیمافیلم، به آمار سریال‌های آماده، در حال تولید و پیش‌تولید رسانه ملی اشاره کرد و گفت: ۴۶ سریال درحال تولید، پیش‌تولید و ۹ سریال هم در صف پخش داریم.

مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم امروز در نشست خبری به سریال‌های در حال ساخت، آماده و در مرحله پیش‌تولید پرداخت.

او به تنوع ژانر اشاره کرد که با نگاهی به محتوای فیلمنامه و ژانر این آثار می‌توان به این نکته رسید که 6 سریال در فضای دفاع مقدس، 7 سریال تاریخ معاصر و انقلاب، 9 سریال اجتماعی و سبک زندگی، 3 سریال امنیتی، 3 سریال با موضوع مبارزه با فساد، 8 سریال تاریخی، 2 سریال با موضوع مدافع حرم، 5 سریال طنز و 3 سریال علمی، انتخاب و تدارک دیده شده است.

نقویان با اشاره به «سرزمین کهن» با نام جدید «سرزمین مادری»، گفت: سریال‌ سرزمین مادری که قبلاً نام آن «سرزمین کهن» بود با اصلاحاتی به زودی روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

وی با اشاره به نام دیگر سریال‌های آماده تلویزیون افزود: علاوه بر «سرزمین مادری» کمال تبریزی، سریال‌هایی همچون طلاق، عاشورا، نیکان، ضد، مستوران2، سوران، نائله و سنجرخان تولید شده و به مرور روی آنتن خواهند رفت.

نقویان با اشاره به سریال‌هایی که در مرحله تولید قرار دارند، خاطرنشان کرد: سریال‌هایی همچون سلمان فارسی، محرمانه، بازپرس، مهیارعیار، رخنه، رهیل، بچه محل و هادی جلوی دوربین‌اند‌.

رئیس مرکز سیمافیلم به سریال‌های پیش‌تولید از جمله سریال حضرت موسی(ع) اشاره کرد و گفت: سریال حضرت موسی(ع) مراحل آماده‌سازی را دنبال می‌کند. سریال‌های دیگر «ترور» با موضوع حاج قاسم سلیمانی است. سریال غریبه، تانک‌خورها، 20 کوئید (طنز)، پردیسان، دروازه بهشت، رویان، عفیف، طوبی، گاندو3، رستگاری، مسیر اصلی و آقای گرفتار3 در پیش تولید قرار دارند.

او به 15 فیلمنامه‌ سریال‌هایی که به سیمافیلم رسیده و 20 فیلمنامه الف ویژه که کارگردانان بزرگی آنها را خواهند ساخت، اشاره کرد و گفت: فیلمنامه‌هایی همچون شاهچراغ با موضوع حادثه تروریستی شاهچراغ، قول مردانه، ماه عسل، هنگامه، کوه مرا صدا می‌زند، بارش تند، مقامات انقلاب، کوپه شماره 8، دشتستان، پریزاد، لمندگان، رو به موت، سبزوار، سرباز کوچک امام و روزهای لاجوردی جزو فیلمنامه‌هایی‌اند که به سیمافیلم رسیده‌اند. و در میان 20 فیلمنامه الف ویژه‌ای که به دست ما رسیده می‌توان به سریال حضرت معصومه(س)، پوریای ولی، خواجه نصیرالدین توسی و سعدی اشاره کرد که پوریای ولی را مسعود جعفری جوزانی نوشته و کارگردانی خواهد کرد.

نقویان در بخشی از سخنانش درباره تکلیف سریال کیانوش عیاری گفت: درباره سریال «87 متر» کیانوش عیاری، قبل از حضور من تصمیم‌گیری‌هایی شده است که طبق جلساتی که با آقای عیاری داشتیم احتمالاً به خارج از تلویزیون واگذار می‌شود.

نقویان در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به سؤالی درباره بازگشت کارگردانان مطرحی همچون سیروس مقدم، گفت: کارگردانان مطرح جایی نرفته‌اند که برگردند. همه این کارهای الف ویژه را همواره آنها کار کرده‌اند. سیروس مقدم کارگردان خوب ما هم کنارمان هست و درب سیمافیلم و صداوسیما همیشه به روی این عزیزان باز بوده و هست.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان