قیمت یورو زمینگیر شد! | قیمت یورو امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازار اعلام شد.

قیمت یورو زمینگیر شد! | قیمت یورو امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازار
صفحه اقتصاد -

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۵۵۷۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۲۷۸ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۵۷۳۶ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۷۸۶۱ تومان برای خرید و ۴۸۳۴۴ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۸۳۴۴ تعیین کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد اردیبهشت ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول اردیبهشت ۶۹۴۶۰ ۶۹۰۴۷ ۶۹۳۸۱ ۶۹۳۰۲ ۶۸۵۸۶ ۶۸۰۲۸ -
هفته دوم اردیبهشت ۶۵۸۷۱ ۶۴۶۴۹ ۶۶۳۹۴ ۶۷۰۲۸ ۶۶۱۲۴ ۶۶۳۱۲  
هفته سوم اردیبهشت - ۶۵۲۵۸ ۶۶۲۹۴ ۶۶۱۹۰ ۶۵۷۳۶ ۶۵۸۵۴  
هفته چهارم اردیبهشت ۶۵۵۷۶            

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۵ هزار و ۵۷۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۲۷۸ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۵۸۵۴ قیمت خورده بود.​

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۸ هزار و ۳۴۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۱۳۹ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۸ هزار و ۱۶۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۴ هزار و ۹۷۱ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۷ هزار و ۸۶۱ برای خرید و ۴۸ هزار و ۳۴۴ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۷ هزار و ۶۸۲ برای خرید و ۴۸ هزار و ۲۲۸ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان