ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

کانال‌های غیرقانونی در روزهای تعطیل قیمت دلار آزاد را بالا می‌برند

کانال‌های غیرقانونی در روزهای تعطیل قیمت دلار آزاد را بالا می‌برند تا روز آینده را با همین نرخ‌های غیرواقعی شروع کنند. به گزارش صفحه اقتصاد، در حالی که در

کانال‌های غیرقانونی در روزهای تعطیل قیمت دلار آزاد را بالا می‌برند
کانال‌های غیرقانونی در روزهای تعطیل قیمت دلار آزاد را بالا می‌برند تا روز آینده را با همین نرخ‌های غیرواقعی شروع کنند.
به گزارش صفحه اقتصاد ، در حالی که در تعطیلات رسمی کشورمان به دلیل تعطیلی بانک‌ها و صرافی‌ها، خرید و فروش ارز انجام نمی‌شود، اما کانال‌های غیرقانونی با ادعای انجام معاملات نقدی یا فردایی که جرم محسوب می‌شود، قیمت دلار آزاد را بالا می‌برند تا روز آینده را با همین نرخ‌های غیرواقعی شروع کنند.

در روز‌های تعطیل رسمی کشورمان، به دلیل تعطیلی بانک‌ها و صرافی، خرید و فروش ارز نیز انجام نمی‌شود؛ به عنوان مثال امروز که روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است بانک‌ها و صرافی‌های کشورمان فعالیت نمی‌کنند، از سوی دیگر مبنای نرخ ارز نقدی نیز نرخ بازار متشکل و نرخ درج شده در تابلوی صرافی است، که با تعطیلی صرافی‌ها در روز جاری، قاعدتا قیمت ارز، همان قیمت روز گذشته باید باشد.
اما رصد فضای مجازی حاکی از آن است که کانال‌های پیام‌رسان قیمت لحظه‌ای دلار، امروز با وجود تعطیلی صرافی‌ها، قیمت لحظه‌ای دلار را با اعداد بالا اعلام می‌کنند و مدام افزایش می‌دهند و مدعی انجام معاملات نقدی و فردایی در این قیمت‌ها و در روز تعطیل هستند.
این کانال‌های پیام رسان قیمت لحظه‌ای، با نرخ‌سازی غیرواقعی در روز‌های تعطیل، قیمت ارز را نسبت به روز گذشته بالا می‌برند تا در روز آینده هم بتوانند شروع قیمت را با همین نرخ‌های نجومی آغاز کنند و به نوسانات بازار و قیمت‌گذاری کاذب دامن بزنندو سودجویی کنند.
فارغ از اینکه طبق قانون معاملات فردایی ارز که رسما قمار است، جرم محسوب می‌شود، قیمت‌سازی غیرواقعی برای دلار هم در روز تعطیل آن هم از طریق کانال‌های پیام‌رسان نوعی تخلف است که ضرورت دارد نهاد‌های متولی در این‌باره ورود کرده و با متخلفان ارزی مقابله کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان