نشست خبری مدیرعامل ذوب‌آهن در نمایشگاه معدن و متالوژی مشهد

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در روز اول هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالوژی مشهد سه شنبه ۱۲ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه ، گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای اخیر این شرکت ارائه کرد .

نشست خبری مدیرعامل ذوب‌آهن در نمایشگاه معدن و متالوژی مشهد
صفحه اقتصاد -

 وی گفت : ذوب آهن اصفهان با تولید ریل ملی و تیرآهن بال پهن هم اکنون پیشران توسعه راه آهن سراسری، متروی کلان شهرها و صنعتی سازی ساختمان می باشد.

کوهی افزود :ریل تولیدی این مجتمع عظیم صنعتی بر اساس استاندارد روز دنیا هم اکنون در خطوط راه آهن کشور مانند میانه – اردبیل، همدان – سنندج، چابهار – زاهدان ، رشت - کاسپین و... و همچنین خطوط متروی کلان شهرها مانند مشهد، تهران، تبریز و اصفهان نصب شده است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: با تولید ریل سخت در این مجتمع عظیم صنعتی ، ۲۵۰ تن از این محصول به متروی کلان شهر مشهد تحویل داده شد.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان با عرضه محصولات مورد نیاز ، در نهضت ملی مسکن مشارکت کرده و باتولید تیرآهن بال پهن ، درصنعت سازی ساختمان و تحول در این صنعت نقش آفرین است .

کوهی ، تولید آرک فولادی در ذوب آهن را یک اقدام مهم در جهت افزایش ایمنی کار در معدن ذکر کرد و گفت : در گذشته از آرک های چوبی در معادن استفاده می شد که استحکام لازم را نداشت اما استفاده از آرک های فولادی که در ذوب آهن اصفهان تولید می شود ، ایمنی کار در معدن را افزایش داده است .

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان یکی از اقدامات مهم این شرکت در سال گذشته را افزایش سرمایه ذکر کرد و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی در سال 1402 و در راستای اصلاح ساختار مالی، موفق به انجام افزایش سرمایه 823 درصدی از محل تحدید ارزیابی دارایی‌ها شد .

وی در ادامه به پروژه‌های توسعه ذوب آهن اصفهان پرداخت و خاطرنشان کرد: پروژه پلنت اکسیژن به پایان رسیده و آماده افتتاح است . همچنین پروژهLF3  به اتمام رسید که در افزایش تولید به ویژه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نقش مهمی دارد. پروژه تصفیه خانه ذوب آهن اصفهان نیز که توسط گروه مپنا در حال ساخت می‌باشد از جمله سایر پروژه‌های توسعه این مجتمع عظیم صنعتی است که از طریق آن پساب شهر‌های مجاور تصفیه شده و در خط تولید شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوهی همچنین به اقدامات این شرکت در راستای تامین مواد اولیه مورد نیاز به ویژه مواد آهن دار از جمله درمعدن ققنوس یک اشاره کرد و افزود : این مجتمع با تمام توان در جهت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید ، اقدام می کند .

شایان ذکر است هفدهمین نمایشگاه تخصصی معدن و متالوژی از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۵ تیر ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد با حضور شرکت های داخلی و خارجی فعالیت می کند. غرفه ذوب آهن اصفهان در سالن فردوسی این نمایشگاه ،  پذیرای دست اندرکاران ، کارشناسان و فعالان این صنعت است .

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد