یادداشت مدیر روابط عمومی فولادمبارکه؛

صنعتگران و معدن‌کاران؛ دو بازوی توسعه و تعالی کشور

صنعت و معدن در ایران اسلامی به‌واسطه دو مزیت ویژه‌ای که دارد همواره در مسیر پیشرفت تصاعدی و رشدی پرسرعت بوده است؛ ازیک‌طرف موهبت الهی و نعمات خدادادی و منابع زمینی و زیرزمینی و نفت و گاز و سنگ‌آهن و سایر عناصر ارزشمند در خاک این میهن به فراوانی وجود داشته و از طرف دیگر بهره‌مندی از نیروی انسانی ماهر، جوان، متخصص و متعهد و خستگی‌ناپذیر، ظرفیت بی‌مانندی را برای رشد صنعت کشور رقم زده و بسترهای عالی برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی و رشد اقتصادی فراهم آورده است.

صنعتگران و معدن‌کاران؛ دو بازوی توسعه و تعالی کشور
صفحه اقتصاد -

راهبرد توسعه صنعتی ایران بر مبنای تولید ترسیم شده و تقویت و فراهم کردن زمینه‌های تولید همواره یکی از پایه‌های اساسی رشد و توسعه اقتصاد ملی تلقی می‌شود که علاوه بر استقلال و خودکفایی و تأمین نیازهای داخل، اشتغال‌زایی و کارآفرینی مطلوبی را به همراه دارد و ضمن ثروت‌آفرینی و سودآوری، نقش کلیدی در توسعه زیرساخت‌ها و توسعه پایدار کشور دارد و به‌طور مستقیم در بهبود نحوه زندگی و معیشت آحاد مردم تأثیر دارد.

در شرایطی که صنایع بزرگ و پیشران، مهم‌ترین عوامل و عناصر توسعه صنعتی و مولد و محرک اقتصاد کشور محسوب می‌شوند، صنایع و معادن با محدودیت‌هایی نیز روبرو هستند که بخش عمده آن‌ها به نبود زیرساخت‌های انرژی و تجهیزات برای اکتشاف، استحصال و بهره‌برداری مربوط می‌شود و به نظر می‌رسد لازم است کارگزاران محترم دولت، برای رفع موانع تولید به‌ویژه در حوزه صنعت و معدن که موتور محرکه اقتصاد مقاومتی است چاره‌اندیشی کنند.

البته ذکر این نکته ضروری است که باوجود محدودیت‌های موجود در این بخش، ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوانی در صنعت و معدن کشور نهفته است. در بخش معدن معادن غنی سنگ‌آهن و سایر عناصر، ایران را در زمره ۱۵ قدرت معدنی جهان قرار داده و ۷ درصد از ذخایر معدنی جهان در این کشور است. در صنعت نیز خوشبختانه کشور در جایگاه مطلوبی قرار دارد و تنها در صنعت فولاد که یکی از صنایع مادر و پیشران سایر صنایع است، جمهوری اسلامی ایران در جایگاه دهمین تولیدکننده فولاد در جهان شناخته‌شده و قطع به‌یقین برنامه‌های توسعه کمی و کیفی این صنعت، ایران اسلامی را در وضعیت بهتری در آینده خواهد رساند.

شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از صنایع اصلی کشور همواره با تکیه‌بر دانش و توانمندی نیروهای متخصص کشور و با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری درست تلاش داشته تا با بلوغ سازمانی مستمر و توسعه کمی و کیفی خود، تمامی نیازهای صنایع داخلی کشور به فولاد را تأمین کند و با طلایه‌داری، صنعت‌سازی و تکمیل زنجیره ارزش از سنگ‌آهن تا محصول نهایی، قدم‌های استواری را برای توسعه صنعت و معدن کشور بردارد. بدون اغراق این مجموعه، الگویی نمونه از استفاده از ظرفیت‌های معدن برای توسعه صنعت در کشور است.

بدون تردید توسعه صنعتی کشور مرهون تلاش ستودنی و قابل‌تحسین صنعت‌کاران و معدن‌کارانی است که باورمندانه، با آگاهی و همت و اراده مثال‌زدنی و باوجود محدودیت‌ها و کمبودها، برای اعتلای صنعت، رشد اقتصادی و تعالی نام ایران و ایرانیان اهتمام می‌ورزند و دهم تیرماه که به نام روز صنعت و معدن نام‌گذاری شده، بهانه‌ای برای معرفی دستاوردهای انقلاب مقدس جمهوری اسلامی در حوزه صنعت و معدن و قدردانی از تلاشگران این عرصه است.

محمدجواد براتی

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد