رکورد جدید تولید در واحد آنیلینگ شماره ۳ فولاد مبارکه به ثبت رسید

مدیر محصولات پوشش‌دار و نهایی ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه از تولید 17 هزار و 12 تن محصول در واحد آنیلینگ شماره 3 این شرکت طی خرداد ماه امسال خبر داد.

رکورد جدید تولید در واحد آنیلینگ شماره ۳ فولاد مبارکه به ثبت رسید
صفحه اقتصاد -

 محسن استکی ضمن اعلام این خبر، کسب این رکورد ارزشمند را به تمام همکاران و کارکنان شرکت، خاصه کارکنان ناحیه نورد سرد تبریک گفت و در این خصوص افزود: به‌ منظور دستیابی به این رکورد از ابتدای خرداد ماه، برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام شد تا اینکه واحد باکس ۳ موفق شد با تولید ۱۷ هزار و ۱۲ تن به رکورد جدید ماهانه‌ دیگری دست یابد.

وی رکورد قبلی این واحد را به میزان ۱۶ هزار و ۹۶۷ تن و مربوط به خرداد ماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد.

در همین زمینه اکبر نادری، رئیس واحد باکس آنیلینگ و شست‌وشوی الکترولیتی شرکت فولاد مبارکه نیز عمده‌ترین نقش واحد آنیل را بازیابی ساختار کریستالی ورق دانست و گفت: در این فرایند خواص ورق در خروجی آنیل به زمان قبل از فرایند نورد بازگردانده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرایند آنیل به‌ طور کلی از سه مرحله حرارت‌دهی، هم‌دماسازی و خنک‌کاری تشکیل شده است، افزود: در این فرایند ابتدا کلاف‌ها بر اساس کیفیت ورق خواسته‌ شده مشتری از لحاظ میزان درجه حرارت، مدت‌ زمان مورد نیاز و پارامترهای دیگر شارژ تعیین می‌شود. با افزایش درجه حرارت رشد دانه و تجدید ساختار کریستالی در فولاد،‌ سختی در ورق کاهش پیدا می‌کند که این سختی به آنالیز فولاد بستگی دارد و در یک محدوده دمای خاص تثبیت می‌شود و پس از عملیات حرارت‌دهی، فرایند خنک‌کاری با استفاده از جریان هوا و آب انجام می‌شود.

 نادری همچنین از مدیران و کارکنان واحدهای ناحیه نورد سرد و نیز از کارکنان واحد آنیلینگ، برنامه‌ریزی تولید و دفاتر فنی تولید و تعمیرات و سایر قسمت‌هایی که در ثبت این رکورد نقش‌آفرینی کردند، تشکر و قدردانی کرد.

 در ادامه محمدعلی ایرانپور، سرپرست تعمیرات واحد آنیلینگ شماره ۳ شرکت فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: واحد باکس نورد سرد به‌ عنوان یکی از خطوطی که باید با حداکثر ظرفیت خود در زنجیره محصولات سرد فعال باشد، موفق شده است با بررسی دقیق و ارتقای پارامترهای فنی، تولید خود را بهبود بخشد و در مجموع با اقداماتی که انجام شده توانسته حجم زیادی محصولات سرد و قلع اندود را تولید کند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد